Zamknij
REKLAMA

Lampy AQForm - czy warto?

15:03, 04.05.2020 | Materiał partnera

Dobry design to ponadczasowy design - z tym hasłem powinien zgodzić się każdy projektant i dekorator wnętrz. Elementy wystroju o takiej charakterystyce cechuje minimalizm, maksymalna funkcjonalność i solidne materiały wykonania. Wymienionymi cechami powinny odznaczać się również lampy, zwłaszcza te sufitowe. Wszystkie powyższe cechy spełniają nowoczesne lampy AQForm, które mogą stanowić wyjątkowo udane oświetlenie do mieszkania.

Co wyróżnia lampy AQForm?

Minimalistyczne formy i wąska paleta kolorów to cechy charakterystyczne oświetlenia AQForm. Dzięki temu z łatwością wpisują się one w każdą przestrzeń. Może być to biuro, sklep, a nawet nowocześnie urządzone mieszkanie. Dominującym produktem w portfolio marki lamp AQForm są lampy sufitowe. Producent postawił konsekwentnie na ograniczoną paletę kolorów oraz form i kształtów. Są to biel, czerń, srebro, antracyt i odcienie szarości. 

Modern Glass Tube E27 x 2 Suspended Czarny Mat - jedna z lamp wyjątkowej serii modern Glass od AQForm


 

W designie lamp AQForm nie znajdziemy wymyślnych ozdób, ornamentów czy innych elementów mających przyciągnąć uwagę. Lampy przyjmują kształt graniastosłupów, cylindrów, sześcianów, stożków i kul o różnej wielkości i proporcjach. Lampy AQForm to królestwo minimalizmu i subtelnej surowości, która może zachwycić osoby szukające modernistycznych opraw i źródeł światła. Głównym materiałem wykonania jest aluminium oraz szkło, które występuje w unikatowej serii Modern Glass. Asortyment marki wypełniają lampy montowane podtynkowo, natynkowo oraz wiszące. Wybór jest ogromny, podobnie jak możliwości aranżacyjne.

Nowoczesna lampa wisząca AQForm Cadva 111 x 5 Suspended Czarny Mat

 

Lampy AQForm - wbudowane LED lub oprawka na żarówki

Kolejną cechą charakterystyczną lamp AQForm jest możliwość wybrania, między oprawą zintegrowaną LED a tradycyjną oprawą. 

Oprawa zintegrowana gwarantuje nam wbudowane na stałe, energooszczędne źródło światła. W zależności od konfiguracji danej lampy możemy mieć produkt z wybraną przez nas jasnością, temperaturą barwową świecenia oraz mocą. Marka AQForm w swoich zintegrowanych lampach stosuje specjalną elektronikę umożliwiającą regulację jasności oraz zasilacze LED. Pierwsze rozwiązanie jest przydatne, gdy w naszym mieszkaniu potrzebujemy minimum światła. Wtedy, za pomocą specjalnego przełącznika, zmniejszamy natężenie światła i przy okazji ograniczamy zużycie energii. W razie potrzeby zawsze możemy zwiększyć jasność. Druga funkcjonalność pozwala łączyć wiele egzemplarzy tej samej lampy w szeregi. Jeśli chcemy oświetlić wyjątkowo długi korytarz lub spore pomieszczenie i nie chcemy komplikować instalacji, po prostu łączymy je ze sobą. Dzięki zasilaczowi żadna lampa nie utraci jasności.

Czy taki wybór ma jakieś wady? Zwykle wbudowanego źródła światła technologii LED nie da się samodzielnie wymienić, nie mając wiedzy i umiejętności. Dlatego gwarancja udzielana na  lampy AQForm to aż 5 lat. Ten długi okres jest uzasadniony zastosowaniem najwyższej jakości diod LED. Odznaczają się one długą, bo liczącą aż 50 000 godzin, żywotnością pracy. To rozwiązanie ma więc swoje plusy i minusy. Jak jednak widać skutecznie się one równoważą.

Kulista lampa wisząca AQForm Glob Simple Suspended Czarny Połysk 

Gdy decydujemy się na lampę AQForm bez wbudowanego źródła światła, powinniśmy od razu pomyśleć o dedykowanej żarówce. Przede wszystkim należy zapamiętać rodzaj gwintu. Marka AQForm oferuje tradycyjne gwinty typu E27, zwane też dużymi”, gwinty typu E14 - zwane małymi”, GU10 z charakterystycznymi bagnetami oraz szereg innych występujących rzadziej jak: E40, AR111, G4, G9 i wiele innych. Dzięki tej wiedzy nie pomylimy się przy zakupach i błyskawicznie nabędziemy pasujący gwint. Wybierając żarówkę LED, warto zastanowić się nad potrzebną nam jasnością, mocą oraz temperatura barwową świecenia. Ponieważ większości z nas ostatni wskazany aspekt niewiele mówi, warto odwiedzić profesjonalny sklep z oświetleniem

Doświadczeni fachowcy z branży oświetlenia chętnie zaprezentują nam różnicę między poszczególnymi temperaturami barwowymi. Wizyta w takim miejscu rozwieje wszelkie wątpliwości i pozwoli zaoszczędzić nam czasu. Jeśli nie chcemy osobiście odwiedzać sklepu stacjonarnego, zawsze możemy zadzwonić na infolinię i zapytać o szczegóły.

Wybór wymiennego źródła światła w zasadzie nie pociąga za sobą żadnych wad. Jedyne co nas powinno interesować to odpowiednia jasność żarówki i moc pracy. Ostatnia własność zadecyduje o tym, jakie rachunki za oświetlenie zostaną wygenerowane. Im mniejsza moc, tym większe oszczędności.

 

Lampy sufitowe AQForm - trwały i ponadczasowy design

Trzeba przyznać, że gdy przegląda się lampy AQForm w katalogach marki, można odnieść wrażenie przesadnej surowości. Jest to jednak ogromna zaleta całego asortymentu. Proste formy mogą bowiem z łatwością współpracować z równie surowym projektem wystroju naszego mieszkania. Nowoczesne lampy wiszące AQForm nie narzucają się wyglądem, przez co podporządkowują się zamiarom każdego projektanta. Ich podstawowa rola to dostarczanie światła i elegancki wygląd. Dzięki temu schodzą na dalszy plan unikatowej wizji klienta.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA