Zamknij
REKLAMA

Pracownia terminalowa - idealne rozwiązanie nie tylko do biura

12:22, 10.04.2020 | Materiał partnera

Kiedyś dobra pracownia komputerowa oznaczała wysokie koszty i dużo obowiązków nałożonych na administratora. Obecnie jednak istnieje alternatywa, która niesie za sobą wiele zalet. Poszczególne komputery można bowiem zamienić na terminal i w ten sposób zaoszczędzić czas, pieniądze oraz przestrzeń, a ponadto cieszyć się bardziej efektywną pracą.

Proste rozwiązanie, wiele korzyści
Pracownia komputerowa wyposażona w terminal oznacza przede wszystkim łatwiejszą obsługę. Administrator nie musi bowiem przejmować się instalacją i konfiguracją oprogramowania na każdym urządzeniu. Wszystko dokonywane jest na poziomie serwera, a to z kolei gwarantuje nie tylko oszczędność czasu, ale takie same funkcjonowanie każdego stanowiska. Pracownia terminalowa pozwala ponadto na podgląd stanowisk, funkcje udostępniania plików czy blokowania, co znacznie ułatwia pracę w zespole. Użytkownicy stanowisk nie odczuwają natomiast żadnego dyskomfortu z powodu braku komputera. Wręcz przeciwnie – dzięki temu mają więcej miejsca, nie muszą też przejmować się zapisywaniem plików na urządzeniach zewnętrznych.

Niższe koszty
Wyposażenie biura czy szkoły w odpowiednią ilość stanowisk komputerowych pociąga za sobą znaczne koszty. Nie wspominając już o późniejszej eksploatacji, konserwacji czy instalacji odpowiedniego oprogramowania. Pracownia terminalowa pozwala obniżyć koszty wyposażenia o ponad 30%, a także znacząco wpływa na obniżenie wydatków związanych ze zużyciem prądu. Zamiast pracowni z kilkunastoma czy kilkudziesięcioma komputerami wystarczy bowiem jeden serwer i odpowiednia ilość monitorów oraz klawiatur. To oznacza także oszczędność powierzchni i niższy poziom hałasu – terminale nie generują żadnego dźwięku w przeciwieństwie do systemu chłodzenia komputerów.

Źródło: https://pracowniaterminalowa.pl/produkt/27-pracownia-jezykowa

Bezpieczeństwo danych
W dzisiejszych czasach ogromne znaczenie ma także zapewnienie bezpieczeństwa danych. Pracownia terminalowa wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Brak klasycznego systemu operacyjnego sprawia, że urządzenie nie jest narażone na wirusy czy szkodliwe oprogramowanie. Nie ma więc powodu, by obawiać się, że wpadną one w niepowołane ręce. Na bezpieczeństwo danych wpływa także fakt, że wszystkie profile przechowywane są w jednym miejscu.

Nie tylko w biurze
Stanowiska terminalowe kojarzą się przede wszystkim z biurami, jednak z powodzeniem znajdą zastosowanie także w wielu innych miejscach. Doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konieczne jest stworzenie wielu stanowisk komputerowych. Coraz częściej wykorzystywane są chociażby w szkołach. Do tej pory dużym problemem na lekcjach informatyki był bowiem brak spójności oprogramowania na każdym ze stanowisk, co uniemożliwiało lub utrudniało wykonywanie niektórych zadań. Dzięki zamienieniu komputerów na jeden terminal uczniowie mają natomiast gwarancje korzystania z tych samych programów czy funkcji. Rozwiązania terminalowe mogą być stosowane także w urzędach czy innych miejscach publicznych – wszędzie tam, gdzie konieczna jest praca z pakietem biurowym czy konkretnym oprogramowaniem.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA