Zamknij
REKLAMA

Firma GPPH z Mielca: By polska gospodarka przetrwała, musimy zacząć ze sobą rozmawiać

12:40, 09.04.2020 | Materiał partnera

Naszym zdaniem obecna kryzysowa sytuacja wśród firm produkcyjnych często wynika z braku posiadania w naszym kraju większej ilości własnych produktów. Jako GPPH wychodzimy z propozycją dyskusji, która ma na celu wypracowanie klarownego schematu działań pozwalających na wprowadzanie przez Polskie firmy własnych produktów - w taki sposób by ten proces nie pociągał za sobą zbyt wielu nakładów, a jednocześnie dawał jak najlepsze efekty. Wierzy, że lokalny patriotyzm jest jednym z najważniejszych czynników rozwoju gospodarki oraz wzrostu jakości życia w naszym kraju.

Sytuacja jaka dotknęła w ostatnim czasie firmy świadczące usługi produkcyjne jest nam bardzo bliska. Jeszcze rok temu sami byliśmy działającą wyłącznie na rynku mieleckim firmą typowo usługową, a dziś posiadamy 42 dystrybutorów w 17 krajach na 3 kontynentach i ciągle się rozwijamy. Dzięki temu zamiast wysyłać swoich pracowników na przymusowe urlopy mogliśmy zorganizować akcję pomocy międzyfirmowej  pod nazwą „Patriotyczna Pomoc Kooperacyjna”. [Więcej inf.: https://forum.gpph.pl/d/193-patriotyczna-pomoc-kooperacyjna].

W ramach „Patriotycznej Pomocy Kooperacyjnej” my i inne firmy zlecamy do produkcji niektóre z półfabrykatów firmom, które w sposób nagły straciły swoje zlecenia. Często są to firmy nie posiadające kapitału pozwalającego przetrwać biernie ten okres. Mamy świadomość, że zaistniała sytuacja to czas przejściowy i jest szansa, że gdy on się skończy to te firmy wrócą do realizacji wcześniejszych zleceń.

W ramach przeprowadzanej akcji poznaliśmy nie tylko małe rodzinne firmy, ale również firmy z rozbudowanymi parkami maszynowymi i wiedzą techniczną pozwalającą z powodzeniem produkować zaawansowane technologicznie komponenty. Jednak słowem klucz są tutaj „komponenty”. Bo większość z tych firm nie posiada żadnego gotowego własnego produktu, który mogła by sprzedawać pod własną marką. Zwykle firmy te posiadają tylko kilku głównych odbiorców i utrata choćby jednego z nich wiąże się ze znacznymi trudnościami w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa.

Stwierdziliśmy, że należy wypracować ideę po wdrożeniu której w życie te firmy otrzymają „wędkę, a nie rybę”, bo jesteśmy pewni jednego:
•    posiadamy w naszym kraju zaplecze przemysłowe,
•    polscy inżynierowie to światowej klasy specjaliści,
•    firmy już posiadają Działy Handlowe lub mogą je stworzyć,
•    na pewno znajdą się też inwestorzy, którzy będą zainteresowani inicjatywą wprowadzenia na rynek nowych produktów.

Nasze wnioski sprowadzają się do tego, że należy:
•    stworzyć przyjazne miejsce do codziennej dyskusji, pozwalające na wspólne rozwinięcie rozpoczętej inicjatywy,
•    pomóc odpowiednim podmiotom się ze sobą skontaktować,
•    uświadomić innych, że posiadanie własnego produktu z powodzeniem pozwala być innowacyjnym w skali regionu/ kraju/ kontynentu/ świata - a co nigdy nie jest możliwe podczas wykonywania usług produkcyjnych na maszynach ogólnodostępnych w seryjnej sprzedaży,
•    uświadomić firmy, że np. proces przygotowania dokumentacji i patentowania produktu można zlecić w biurze konstrukcyjno-projektowym, a samemu zająć się tylko produkcją i sprzedażą.

Na początku roku 2020 stwierdziliśmy, że publikowane przez nas treści w tradycyjnych mediach społecznościowych ciągle muszą przebijać się przez ogromną ilość innych materiałów o szerokim spektrum branż, których tematyka w znacznym stopniu odbiegała od tego co my publikujemy. I pomimo, że jesteśmy firmą której flagowym produktem są Stoły Spawalnicze, podjęliśmy się zrealizowania projektu jakim był własny Portal Społecznościowy dedykowany wyłącznie tematyce branży metalowej.

W związku z ostatnimi wydarzeniami Portal Społecznościowy GPPH (https://forum.gpph.pl) został przebudowany tak by można było na nim zrealizować akcję inicjacji współpracy i przeprowadzenia dyskusji przez osoby z między innymi:
•    Firm produkcyjnych
•    Biur konstrukcyjno-projektowych
•    Firm handlowych
•    Agencji reklamowych
•    Instytucji finansowych
•    Szkół i uczelni
•    Inwestorów

Każdego kto chce wziąć udział w inicjatywie Tworzenia Polskich Produktów zapraszamy do rejestracji na naszym Portalu lub rozpoczęcia podobnej dyskusji we własnym gronie.

Zaistniała sytuacja związana z COVID-19 obnażyła słabe strony każdego z nas i zależy nam by po wyciągnięciu odpowiednich wniosków ostatecznie Polska gospodarka stała się silniejsza. Podczas kryzysu przypominamy sobie jak ważne jest się jednoczyć i nie zapomnimy o tym gdy wszystko zacznie wracać do normalności. Wykorzystujmy swój potencjał narodowy współpracując ramię w ramię i z korzyścią dla nas wszystkich - zamiast rywalizować ze sobą kto wykona taniej produkcje półfabrykatów dla dużych zagranicznych korporacji.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA