Zamknij
REKLAMA

Aranżacja łazienki - porady

15:56, 03.04.2020 | Materiał partnera

Wystrój łazienki jest tak samo ważny, jak wygląd innych pomieszczeń w domu. To miejsce, w którym nie tylko poddajemy się higienicznym rytuałom, ale też odprężamy po ciężkim dniu i przygotowujemy każdego ranka do nowych wyzwań. Warto zadbać o dobrą atmosferę w łazience, na którą wpływa przede wszystkim wygląd i rozmieszczenie mebli łazienkowych.

Na co zwrócić uwagę przy aranżacji łazienki?

Przed przystąpieniem do zamawiania akcesoriów i wyposażenia, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czego oczekujemy od naszej łazienki? Ma być jak najbardziej praktyczna czy dopuszczamy nutkę szaleństwa w wystroju? Prysznic czy wanna? Klasyka czy nowoczesny design? Większość wyborów mebli łazienkowych determinują osobiste preferencje, ale znaczenie ma też rozmiar łazienki. 

Jeżeli dysponujemy małą przestrzenią lepiej zdecydować się na prysznic, a nie wannę, która jest mniej praktyczna i zajmuje więcej miejsca. Z kolei jeśli nasza łazienka jest bardzo duża, dobrym pomysłem jest wybór zarówno wanny, jak i prysznica. Jeżeli się śpieszymy, prysznic może okazać się nieoceniony! Z drugiej strony, dysponując wanną, możemy oddać się relaksującej, romantycznej kąpieli. Najważniejsze cechy, które powinna posiadać łazienka to:

  • Funkcjonalność
  • Wygoda użytkowania 
  • Dobra wentylacja

Nawet najbardziej designerska łazienka nie sprawdzi się, jeżeli będzie pozbawiona praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań.

Wygląd vs funkcjonalność 

Wybierając meble łazienkowe, trzeba się zastanowić ile osób jednocześnie będzie korzystało z łazienki. Jeśli więcej niż jedna, dobrze sprawdzi się umywalka dwuotworowa, która umożliwia jednoczesne korzystanie z umywalki przez dwie osoby. 

O czym jeszcze nie można zapomnieć?

  • Przechowywaniu - szafki umywalkowe powinny być na tyle pojemne, żeby pomieścić środki czyszczące, zapasy kosmetyków lub ręczniki. Dobrym pomysłem są szafki wiszące (słupki lub półsłupki), które nie zajmują dużo miejsca w łazience, a ułatwiają przechowywanie akcesoriów łazienkowych. Schowane kosmetyki nie są narażone na szkodliwe działanie wilgoci i pary wodnej, a nieużywane ręczniki pozostają suche.
  • Spójnym wyglądzie - meble łazienkowe mogą być np. czarne, białe lub brązowe. Wystrój powinien być spójny, a dodatkowe akcesoria np. gałki muszą współgrać kolorystycznie z wybranymi meblami. Brak harmonii spowoduje, że łazienka będzie wyglądała chaotycznie.

Aranżację łazienki warto rozpocząć od zakupu mebli, a następnie dopiero później dokupować akcesoria, lustro lub ozdoby dopasowane do wystroju.

Meble łazienkowe Unistal

Unistal oferuje akcesoria do łazienek, meble i ceramiczną armaturę. Wszystkie produkty dostępne w sklepie są odporne na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne i charakteryzują się wysoką szczelnością. Unistal oferuje również całe zestawy mebli w różnych wariantach kolorystycznych. Komplety mebli łazienkowych są dostępne już od 892zł (np. Finka White), a w pakiecie znajduje się:

  • Szafka podumywalkowa (narożna lub klasyczna)
  • Lustro
  • Słupek wiszący
  • Umywalka meblowa 

Meble łazienkowe są funkcjonalne i zgodne z najnowszymi trendami odnośnie wyposażenia wnętrz.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA