Zamknij
REKLAMA

Sklepy czynne w niedziele - jak szybko je znaleźć?

12:05, 08.01.2020 | Materiał partnera

Na weekendowe zakupy udajemy się najczęściej w sobotę, wykorzystując do tego nie tylko otwarte sklepy w pobliżu. Tymczasem niedziela jest dniem, w którym także możemy zrobić zakupy. Jest to szczególnie ważne, gdy wyczerpały się nam artykuły pierwszej potrzeby, a planujemy w weekend przyjęcie gości lub też w poniedziałek nie chcemy się zrywać zbyt wcześnie, by kupić produkty na śniadanie do pracy lub na uczelnię. W które niedziele czynne są sklepy, czy ograniczenie handlu dotyczy każdego z nich i jak możemy szybko znaleźć otwarte sklepy w pobliżu?

Kiedy w niedziele są czynne sklepy?

Obecnie ustawa o zakazie handlu pozwala na prowadzenie handlu przez wszystkie sklepy w ostatnią niedzielę miesiąca, w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz w jedną niedzielę poprzedzającą Wielkanoc. To spore ograniczenie, ponieważ jeszcze na początku 2018 roku handel był dopuszczalny w każdą niedzielę. Co więcej, w 2020 roku przepisy w tym zakresie zostaną jeszcze bardziej zaostrzone i handel niedzielny będzie dozwolony we wszystkich sklepach już tylko w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia oraz w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w jedną niedzielę poprzedzającą Wielkanoc. Istnieją jednak sklepy, w których będzie można zrobić zakupy w każdą niedzielę. Są to nie tylko sklepy na stacjach benzynowych. Wiele punktów handlowych przepisy ustawy o zakazie handlu jednak nie dotyczą i są to np. placówki pełniące rolę pocztowych. Jeśli chodzi o sklepy czynne w niedziele, bardzo często za ich ladą stają także właściciele, którzy wykonują pracę we własnym imieniu, na własny rachunek. W takim przypadku mogą oni handlować w każdą niedzielę. Czy odszukanie takich sklepów jest proste? Jak najszybciej znaleźć otwarte sklepy w pobliżu?

Jak szybko znaleźć sklepy czynne w niedzielę?

Znalezienie czynnego sklepu w niedzielę nie jest prostym zadaniem. Nie każdy jego właściciel decyduje się na handel w tym dniu, biorąc pod uwagę przepisy ustawy o zakazie handlu. Na szczęście dzięki sprawdzonemu sposobowi bardzo szybko znajdziemy sklepy otwarte w pobliżu, w których zrobimy zakupy w ostatnim dniu tygodnia. Poszukując takiego sklepu, powinniśmy skorzystać przede wszystkim z lokalizatora sklepów online dostępnego na stronie internetowej. Taki lokalizator dostępny jest na stronie większości sieci sklepów. Wystarczy w nim wpisać miejscowość i ulicę, by wyświetlić sklepy czynne w niedziele znajdujące się w pobliżu już w kilka sekund. Klikając konkretny sklep, uzyskujemy informacje na temat dni i godzin jego otwarcia, a często także o specjalnej ofercie (np. wypiek pieczywa, obsługa przesyłek kurierskich). Innym pomysłem jest zainstalowanie aplikacji mobilnej sieci sklepów, w której chcemy zrobić zakupy. Oprócz tego, że szybko znajdziemy dzięki niej sklepy czynne w niedziele, możemy także łatwo nakierować się do nich dzięki GPS-owi, który wskaże w precyzyjny sposób drogę na miejsce, niezależnie od tego, czy poruszamy się pieszo, samochodem lub innym środkiem lokomocji. Dzięki temu oszczędzimy czas, który możemy poświęcić na wypoczynek przed kolejnym, pełnym wyzwań tygodniem.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone