Zamknij
REKLAMA

Wioślarz - idealny sprzęt do domowej siłowni

16:37, 12.04.2019 | Materiał partnera

Większość z nas pragnie mieć zgrabną, wysportowaną sylwetkę. Aby uzyskać ładnie umięśnione ciało, niezbędna jest aktywność fizyczna, która zapewnia również lepszą kondycję, korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie warto jednak zmuszać się do ćwiczeń, których nie lubimy. Wysiłek fizyczny powinien sprawiać nam przyjemność. Powinien być sposobem na relaks. Form aktywności fizycznej jest bardzo dużo, z pewnością każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Wiele osób wybiera treningi na sprzętach do ćwiczeń.

Dlaczego warto ćwiczyć na wioślarzu?

Wśród sprzętów do ćwiczeń dużą popularnością cieszy się wioślarz. Ćwiczenia na wioślarzu (ergometrze wioślarskim) angażują do pracy aż 95 procent mięśni, dzięki czemu to urządzenie doskonale nadaje się dla osób początkujących, które chcą szybko poprawić swoją formę.

Ćwiczenia na wioślarzu imitują wiosłowanie na wodzie. Podczas ćwiczeń pracuje kilkanaście grup mięśni: mięśnie brzucha, pośladków, nóg, ramion, grzbietu, klatki piersiowej. Wioślarz to urządzenie dostępne na każdej siłowni. Coraz więcej osób wybiera też to urządzenie do domowej siłowni.

Treningi na wioślarzu wymagają szczególnej dbałości o technikę. Przed przystąpieniem do ćwiczeń należy dokładnie zapoznać się z zasadami ich wykonywania. Choć sam ruch wydaje się bardzo prosty do powtórzenia, składa się z kilku faz, których kolejności należy dokładnie przestrzegać, gdyż decyduje ona o skuteczności treningów.

Ćwiczenia na ergometrze wioślarskim oprócz jednoczesnego wzmocnienia praktycznie wszystkich mięśni są też skutecznym sposobem na spalenie dużej ilości kalorii. Podnoszą sprawność, normują ciśnienie tętnicze krwi, zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób serca i układu krążenia. Poprawiają pracę układu oddechowego.

Ważną zaletą posiadania wioślarza w domu jest możliwość połączenia treningu np. z oglądaniem telewizji, słuchaniem radia czy audiobooka. Domowe treningi są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają niewiele czasu wolnego.

Jak wybrać wioślarza?

Przy zakupie wioślarza warto zwrócić uwagę na cenę urządzenia. Lepiej wybrać model znanego producenta i zapłacić więcej niż zdecydować się na tani produkt nieznanej marki, który może być kiepskiej jakości. Wyższa cena to pewność, że urządzenie wykonane jest z solidnych materiałów, dzięki czemu zapewni nam bezpieczeństwo i komfort użytkowania.  

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone