Zamknij
REKLAMA

Jakie są zalety mebli metalowych?

11:36, 03.08.2022 | Materiał partnera

Meble metalowe spotykamy w magazynach, w szpitalach czy w zakładach pracy, ale coraz częściej również w mieszkaniach prywatnych. Wynika to z licznych zalet szafek, biurek czy szaf wykonanych z tego materiału. Chociaż nie mają one ciepłego, przytulnego wyglądu, to ich nowoczesny, minimalistyczny design oraz walory użytkowe sprawiają, że pod wieloma względami górują nad wyrobami z drewna czy innych surowców. Jakie są ich zalety?

Solidność, wytrzymałość, odporność na uszkodzenia

Szafy i szafki metalowe to standard w magazynach, na zapleczach czy w szatniach. Takie wyposażenie gwarantuje bowiem pełne bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów, a dodatkowo jest wytrzymałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Meble z metalu są trwałe i niezależnie od upływu lat zawsze prezentują się tak samo. Nie szkodzą im również trudne warunki atmosferyczne, wilgoć czy zmienne temperatury. Metal nie reaguje na takie czynniki odkształceniami czy pogorszeniem wyglądu. Szafy metalowe, regały czy biurka są też bardzo wytrzymałe - mogą znosić duże obciążenia, pod którymi nie przełamią się ani nie ugną. 

Łatwość utrzymania 

Meble metalowe lubiane są również za łatwość utrzymania. Nie trzeba konserwować ich, impregnować ani pielęgnować w żaden szczególny sposób. Nie wymagają one również przenoszenia w miejsce zadaszone, wolne od wilgoci czy osłonięte od promieniowania słonecznego. Metalowe półki czy blaty łatwo jest też utrzymać w czystości. Nie potrzebujemy do tego żadnych specjalistycznych detergentów. Wystarczy użyć ściereczki i wody. Metal - najczęściej pomalowany proszkowo - nie wchłania zabrudzeń, nie odbarwia się, nie płowieje. Z tego względu zachowuje oryginalny wygląd i gładkość powłoki przez wiele lat.

Nowoczesny, uniwersalny design

Meble z metalu są zazwyczaj proste, minimalistyczne i nowoczesne. Łatwo wpisują się w charakter każdej aranżacji. Do mieszkań wybierane są wtedy, kiedy mają wprowadzić do wystroju wnętrza elementy stylu industrialnego. Regały, stoliki czy regały metalowe wyglądają nieco surowo, ale coraz częściej jest to pożądany efekt dekoratorski. Od lat metalowe meble goszczą również w biurach, magazynach czy szatniach. Tam docenia się nie tylko ich uniwersalny charakter, ale również trwałość i solidność. 

Duża pojemność

Metalowe meble nie potrzebują grubych korpusów i frontów, aby doskonale spełniały się w swojej roli. Dzięki temu pozornie niewielka metalowa szafa czy szafka może pomieścić znacznie więcej niż alternatywny mebel z drewna lub płyty. To duża zaleta, zwłaszcza jeśli konieczne jest funkcjonalne zagospodarowanie ograniczonej przestrzeni. Warto nadmienić również, że meble metalowe są niedrogie, a co za tym idzie można kupić pojemny, wytrzymały element wyposażenia wnętrza nie wydając na niego fortuny i nie bojąc się, że za kilka miesięcy trzeba będzie go wymienić. Taki zakup to zatem inwestycja długoterminowa.

Metalowe meble sprawdzą się w wielu miejscach, nie tylko tych o charakterze publicznym. Warto przemyśleć ich zakup również w kontekście umeblowania domu, zwłaszcza tego w stylu loftowym lub industrialnym.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%