Zamknij
REKLAMA

Na jakie aspekty zwrócić uwagę, gdy wybieramy odpowiednie szorty kąpielowe?

14:32, 29.07.2022 | Materiał partnera

W momencie, gdy mężczyźni wybierają się nad wodę popływać to chcą, aby ich kąpielówki były wygodne, ale też zależy nam na tym, aby dość szybko schły. Wiadomo, że ważny jest dla nas również krój oraz fason kąpielówek, na które ostatecznie się zdecydujemy. Kupujemy je z taką myślą, aby służyły nam przez długie lata, a nie były tylko na jeden sezon. 

W jaki sposób dobrać odpowiedni rozmiar kąpielówek?

Tak naprawdę do wyboru mamy tylko kilka rodzajów tego typu produktu. Poszczególne kąpielówki różnią się krojem oraz wyglądem. Zależy nam na tym, aby dobrze się one na nas prezentowały, ale też muszą one mieć odpowiednie rozmiar. Nie mogą być zbyt małe, ponieważ mogą powodować jakieś rany na naszej skórze, ale także nie będzie się nam w nich wygodnie pływało. Kiedy zdecydujemy się na zbyt wysoki rozmiar to możemy się w nich czuć niepewnie, ponieważ nie będą kąpielówki dostatecznie przylegały do ciała.  Gdy nigdy nie kupowaliśmy kąpielówek lub robiliśmy to dawno temu to należy dokładnie zmierzyć swoje parametry. Dlatego dobrym pomysłem jest wtedy korzystanie z tabeli rozmiarów podanej przez danego producenta. Znając dokładnie swoje rozmiary o wiele szybciej dobierzemy odpowiednie kąpielówki. 

Jakie parametry jeszcze dokładnie sprawdzić, gdy kupujemy odpowiednie dla siebie kąpielówki?

Męskie kąpielówki najczęściej powstają z poliestru i poliamidu. Stroje do pływania z poliestru o wiele szybciej schną oraz nie gniotą się w czasie ich noszenia.  One są również odporne na działanie promieni UV, więc jest zmniejszone ryzyko, że kolor stroju po czasie przestanie być aż tak intensywny. Kąpielówki wykonane z poliamidu są za to grubsze oraz bardziej elastyczne, co powoduje, że lepiej dopasowują się do naszej sylwetki i dobrze ją podkreślają. Lepiej jest wybierać te stroje kąpielowe, które jednak mają dodatek elastanu, ponieważ wtedy one jeszcze bardziej podkreślają naszą figurę. Jednak schną one wolniej od tych wykonanych z poliestru oraz po pewnym czasie pod wpływem promieni UV mogą stracić swój intensywny kolor. Szorty kąpielowe męskie można spotkać w różnych kolorach. Kąpielówki męskie wypuszczane przez poszczególnych producentów mogą być w bardziej stonowanych kolorach, ale też można spotkać bardziej jaskrawe ich barwy. Co roku jest jakiś inny kolor, który króluje na plażach, ale należy pamiętać, że powinniśmy się w nich czuć swobodnie i luźno, dlatego kolor szortów należy dobierać według swoich indywidualnych preferencji. Decydując się na zakup szortów należy pamiętać, że są one podobnej długości jak krótkie spodenki i sięgają bardzo często do połowy ud. Szorty kąpielowe pasują do każdej sylwetki, dlatego są dość uniwersalnym wyborem. Mają one też gumkę ze sznurkiem, która umożliwia ich swobodną regulację, aby nie spadały nam, gdy będziemy się poruszać. Jednak należy wiedzieć, że zakładając je nie opalimy części ciała, która będzie zakryta przez ich materiał, dlatego możemy mieć dość nieregularną opaleniznę. Jednak można w szortach dość swobodnie grać w piłkę plażową i wykonywać inne aktywności. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%