Zamknij
REKLAMA

Czym różni się konferencja hybrydowa od tradycyjnej?

00.00, 19.01.2023 art. sponsorowany
Freepik

Konferencja hybrydowa, która staje się coraz bardziej popularna, łączy korzyści tradycyjnego spotkania biznesowego z technologią nowej ery. Oferuje uczestnikom wszechstronność spotkań konferencyjnych, które są dostępne przez Internet i lokalnie. Umożliwia to kombinację udziału w konferencji zarówno offline, jak i online.

Dodatkowo, konferencja hybrydowa zwiększa liczbę osób, które mogą wziąć udział w wydarzeniu, pozwalając uczestnikom znajdujących się w różnych miejsach tworzyć ciekawą dyskusję. Wygoda konferencji hybrydowej jest ważna dla sympatyków obu stron – cenisz sobie technologię i wszechobecną nowoczesność? Uczestnictwo online w wydarzeniu może być skierowane właśnie do Ciebie. Wolisz jednak spotkania twarzą w twarz? Możesz bez problemu przyjechać osobiście na konferencję.

Różnice pomiędzy konferencją tradycyjną a hybrydową

Kiedy porównuje się konferencje tradycyjne i konferencje hybrydowe, bardzo wyraźnie widać różnice. Konferencja hybrydowa korzysta z kombinacji on-line i offline, oferując uczestnikom możliwość udziału na żywo oraz zdalnego dołączenia do konferencji. Wykorzystanie technologii do odbywania konferencji online pozwala uczestnikom na dostarczanie treści szerokim grupom odbiorców w równym stopniu, bez względu na to, czy są fizycznie obecni czy też nie. Przez konferencje hybrydowe określa się jednoczesne łączenie osób biorących udział przy pomocy urządzeń elektronicznych oraz osób spotykających się w jednym miejscu, aby aktywnie brać udział w dyskusji. Wielu organizatorów korzysta z zalet tych rodzajów konferencji kombinując ich formaty, aby połączyć oddalonych odbiorców i publiczność na miejscu.

Jak zorganizować konferencję hybrydową?

Organizacja konferencji hybrydowej wiąże się z pewnym wyzwaniem, ale jest to doskonały sposób na połączenie uczestników online oraz offline. Aby konferencja przebiegła bezproblemowo, warto dobrze się do tego przygotować. Wszystko zaczyna się od określenia tematu konferencji oraz zdefiniowania celu spotkania. Następnie należy opracować kompozycję kontentu konferencji oraz ustalić format spotkania, a także wybrać technologię potrzebną do jego poprowadzenia. Innym ważnym elementem jest lista gości i aproksymacja liczby osób chcących wziąć udział w konferencji. Na sam koniec należy zadbać o możliwe zakwaterowanie dla uczestników konferencji.

Podsumowanie

Konferencje hybrydowe są więc nowoczesnym sposobem na przekazywanie odbiorcom ciekawych treści. Możesz w ten sposób skutecznie wypromować nowe produkty czy usługi. Rozwiązanie to daje wiele udogodnień, z których mogą skorzystać zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy. W obecnych czasach konferencje hybrydowe coraz bardziej zyskują na popularności. Zbuduj swoją przewagę nad konkurencją dzięki transmisjom online!

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%