Zamknij
REKLAMA

Nieruchomości zagraniczne - jakie są największe ryzyka?

14.35, 01.06.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14.36, 01.06.2022

Ostatnio nieruchomości zagraniczne cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony Polaków. Nie ma się czemu dziwić, w końcu można tam kupić tanie mieszkania, a do tego jeszcze cieszyć się słońcem i ciepłym klimatem. Niestety, nieruchomości zagraniczne wiążą się też z pewnymi ryzykami. Jakie są największe ryzyka związane z zakupem nieruchomości za granicą?

Jakie są największe ryzyka związane z nabywaniem nieruchomości za granicą?

Największe ryzyka związane z nabywaniem nieruchomości za granicą to przede wszystkim:

- nieznajomość prawa i procedur kupna-sprzedaży nieruchomości w danym kraju;

- nieznajomość języka obcego;

- oszustwa i nieuczciwe praktyki ze strony sprzedawców nieruchomości;

- utrata pieniędzy w wyniku problemów związanych z finansowaniem nieruchomości;

- ryzyko podatkowe i celne.

Co może pójść nie tak podczas zakupu nieruchomości za granicą?

Kupując nieruchomość za granicą można napotkać na wiele problemów, które mogą uniemożliwić lub utrudnić realizację inwestycji. Może ona posiadać wady, które nie były widoczne przy oględzinach, a które mogą stanowić duży problem podczas użytkowania. Wady te mogą obejmować np. problemy ze stanem technicznym budynku, gruntu czy infrastruktury (np. brak dostępu do wody, kanalizacji, gazu, energii elektrycznej).

Jakie są największe problemy związane z nabywaniem nieruchomości za granicą?

Wybór lokalizacji

Jak w przypadku każdej inwestycji, wybór lokalizacji nieruchomości zagranicznej jest kluczowy. Inwestorzy powinni dokładnie przeanalizować potencjał danego rynku, aby upewnić się, że ich inwestycja będzie się opłacać. Należy pamiętać, że rynek nieruchomości w każdym kraju jest inny i może się zmieniać, dlatego ważne jest, aby być na bieżąco z aktualnymi trendami. Rynek nieruchomości w Polsce obecnie jest dość stabilny, a ceny nieruchomości są raczej niskie w porównaniu do innych krajów europejskich. Jednak należy pamiętać, że rynek ten może się zmieniać, dlatego inwestorzy powinni dokładnie przeanalizować potencjał danej inwestycji.

Język i kultura

Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy nabywaniu nieruchomości za granicą, jest język i kultura. Inwestorzy powinni mieć świadomość, że mogą mieć problemy z komunikowaniem się w obcym języku lub zrozumieniem obyczajów i zwyczajów panujących w danym kraju. Dlatego też warto skorzystać z pomocy lokalnego agenta nieruchomości, który będzie w stanie pomóc w załatwieniu wszelkich formalności i ułatwić cały proces.

Porady prawne

Kolejnym istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy nabywaniu nieruchomości za granicą, jest porada prawna. Zaleca się, aby inwestorzy korzystali z usług doświadczonego adwokata lub radcy prawnego, który będzie w stanie doradzić w kwestii wszelkich formalności i pomóc w uniknięciu ewentualnych problemów prawnych.

Ryzyko walutowe

Kupując nieruchomość za granicą, inwestorzy muszą także brać pod uwagę ryzyko walutowe. Wartość nieruchomości w danym kraju jest uzależniona od kursu waluty, dlatego istnieje ryzyko, że inwestycja może się nie opłacić, jeśli kurs waluty się zmieni. Dlatego też warto skorzystać z usług profesjonalnego doradcy finansowego, który będzie w stanie doradzić w kwestii optymalnego kursu waluty.

Podatki

Ostatnim, ale nie mniej ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy nabywaniu nieruchomości za granicą, jest kwestia podatkowa. Inwestorzy powinni mieć świadomość, że w niektórych krajach mogą oni być zobowiązani do zapłaty podatku od nieruchomości, dlatego warto skonsultować się z doradcą podatkowym, aby uniknąć ewentualnych problemów.

Czy można bezpiecznie kupić nieruchomość zagraniczną?

Czy można bezpiecznie kupić nieruchomość zagraniczną? - tak, jeśli przestrzega się kilku podstawowych zasad. Najważniejsze jest, aby dokładnie sprawdzić właściciela nieruchomości, upewnić się, że ma on prawo do jej sprzedaży, a także że nieruchomość nie jest obciążona żadnymi długami. Warto także zwrócić się o pomoc do doświadczonego brokera nieruchomości, który pomoże Ci przejść przez cały proces bezpiecznie i bez stresu. Szukając nieruchomości w intrenecie warto sprawdzić zaufane strony m.in. de.next-immo.com, fr.next-immo.com, uk.next-immo.com, next-immo.com.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%