Zamknij

Jak sprawdzić stan rur w starym mieszkaniu?

artykuł sponsorowany + 14:42, 25.01.2019 Aktualizacja: 14:43, 25.01.2019

Instalacja kanalizacyjna w budownictwie sprzed kilkudziesięciu lat narażona jest na niedrożności z wielu powodów. Jednym z nich jest nawarstwianie się kamienia, który sprawia, że światło w rurze maleje, a co za tym idzie – woda wolniej spływa. Choć na co dzień mało kto zastanawia się nad stanem rur, jeśli większe problemy się nie pojawiają, to w różnych sytuacjach monitoring instalacji kanalizacyjnej jest wręcz zalecany.

Sprawdzanie drożności rur

Kupujemy mieszkanie w starym budownictwie – co oznacza, że instalacja kanalizacyjna ma kilkadziesiąt lat. Jej stan uzależniony jest nie tylko od czasu jej zamontowania, ale również od tego, czy była regularnie udrażniania. Jeśli reagowano natychmiast, gdy pojawiły się pierwsze objawy niedrożności, a więc wolniejsze spływanie wody, nieprzyjemny zapach czy bulgotanie i inne dziwne odgłosy dochodzące z rur, prawdopodobnie instalacja będzie w całkiem dobrym stanie. Jeśli jednak lekceważono zaistniałe objawy, zator z czasem powiększał się do tego stopnia, że koniecznością może być częściowa lub całkowita wymiana instalacji.

Sprawdzenie stanu rur zaleca się również w przypadku generalnego remontu mieszkania. Zatkana instalacja może doprowadzić do zalania wnętrza wodą wraz z nieczystościami, które niekorzystnie działają na meble i podłogi, więc mogą stać się przyczyną powstania strat.

Pomoc fachowców jest nieoceniona

Firma Stankan zajmująca się między innymi monitoringiem rur zaleca, by sprawdzać stan rur nie tylko podczas zakupu mieszkania w starym budownictwie, ale również w przypadku spadku ciśnienia w instalacji wodnej i drobnych awarii, które udało się naprawić samodzielnie, a które powracają. Wbrew pozorom sprawdzenie drożności rur nie należy do łatwych i wymaga nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale również umiejętności.

Sprawdzenie stanu instalacji wodno-kanalizacyjnej niesie wiele korzyści. Chroni przede wszystkim przed niespodziewanymi kosztami, szczególnie podczas remontu lub zakupu starego mieszkania.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%