Zamknij
REKLAMA

Ponowny atak zimy. Seria interwencji straży, złe warunki na drogach

11.39, 21.01.2023 PAP Aktualizacja: 11.55, 21.01.2023
Skomentuj Fot. OSP Radomyśl Wielki
REKLAMA

Po intensywnych opadach śniegu, minionej dobry na drogach powiatu mieleckiego było bardzo ślisko. Kierowcy informowali się w mediach społecznościowych o miejscowych utrudnieniach i sytuacji na drogach. Na szczęście nie doszło do poważniejszych zdarzeń. Strażacy interweniowali w licznych przypadkach połamanych drzew.

Ponad 600 razy w ciągu ostatniej doby wyjeżdżali na Podkarpaciu strażacy do usuwania skutków intensywnych opadów śniegu - poinformował PAP w sobotę rano dyżurny podkarpackiej straży pożarnej kapitan Marcin Kusztyb. Dodał, że „tylko od północy zanotowano blisko 200 interwencji”.

Jak zaznaczył, działania straży „polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów i drzew, które runęły pod naporem śniegu na jezdnie, chodniki oraz linie energetyczne”.

Podobna sytuacja była w powiecie mieleckim, gdzie strażacy lokalnych jednostek OSP wyjeżdżali do licznie połamanych drzew. W piątek wieczorem utrudnienia występowały w Przecławiu, gdzie pojazd ciężarowy nie mógł podjechać pod wzniesienie w kierunku Rynku. Wieczorem utrudnienia występowały też w Woli Mieleckiej, gdzie samochód osobowy wpadł do rowu. Dzisiaj rano do kolizji doszło także na Rynku w Radomyślu Wielkim.

- Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, brzozowskim, rzeszowskim i leskim. Na szczęście nikt nie został ranny - zauważył dyżurny podkarpackiej PSP.

Na Podkarpaciu przejezdne są wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie. Szczególnie obfite opady występują na południu regionu.

Nawierzchnie dróg - przekazał dyżurny Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Michał Sarabura - są czarne mokre z błotem pośniegowym, lokalnie białe z zajeżdżonym śniegiem, miejscami śliskie.

Skutki zimy na drogach wojewódzkich usuwa 56 pługopiaskarek. Natomiast na podkarpackich odcinkach dróg krajowych w nocy było 280 wyjazdów związanych z opadami śniegu.

(PAP) Autor: Alfred Kyc

kyc/ itm/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

NocNickNocNick

19 14

Coś podobnego! Śnieg w zimie! Co to PIS wyprawia!
I tak będę na nich głosowała! 11:53, 21.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

aa

3 5

Red bull doda ci skrzydeł 13:42, 21.01.2023


JelczJelcz

11 1

Niezawodne samochody ciężarowe Jelcz, nie wiedziałem że jeszcze w straży służą. 12:16, 21.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ry huRy hu

4 1

Zdziwieni że w zimie śnieg pada 21:07, 21.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%