Zamknij
REKLAMA

Spalili słomiane dekoracje. Młodzi mężczyźni zatrzymani

10.06, 12.08.2022 dw
REKLAMA

Kolbuszowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o zniszczenie dekoracji dożynkowych na terenie gminy Niwiska. 22 i 23-latek jeszcze wczoraj trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania młodszego z mężczyzn, policjanci ujawnili przy nim amfetaminę. W sprawie trwają dalsze czynności.

Informację o spaleniu dekoracji dożynkowych policjanci otrzymali we wtorek (9 sierpnia) w nocy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawcy zniszczyli przygotowane m.in. ze słomy dekoracje, w sześciu miejscowościach na terenie gminy Niwiska – Trześni, Hucinie, Hucisku, Leszczach, a także Przyłęku i Kosowach. Ozdoby przygotowywane przez mieszkańców poszczególnych miejscowości miały promować zaplanowane na najbliższy weekend gminne dożynki w Trześni. Wartość strat oszacowano wstępnie na ponad 8 tys. złotych.

[ZT]71008[/ZT]

Intensywna praca policjantów wydziału kryminalnego kolbuszowskiej jednostki pozwoliła na ustalenie osób, które mają związek z podpaleniami dekoracji. Wczoraj po południu, funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Niwiska oraz 22-latka z powiatu mieleckiego.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni działali razem. Starszy z nich kierował samochodem, a drugi z mężczyzn podpalał dekoracje. 23-latek jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty chuligańskiego zniszczenia mienia wspólnie i w porozumieniu z 22-latkiem. Podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia. Nie potrafił jednak wyjaśnić motywów swojego postępowania.

Podczas przeszukania, policjanci przy 22-latku zabezpieczyli biały proszek. Badanie narkotestem potwierdziło, że jest to amfetamina. Obydwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W sprawie trwają dalsze czynności.

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%