Zamknij
REKLAMA

OSP Radomyśl: powalone drzewa i pożar budynku w ciągu kilku godzin

08:10, 30.07.2021 | D.W
Fot. OSP Radomyśl Wielki
REKLAMA

Dwie interwencje w związku z powalonymi drzewami oraz pożar budynku gospodarczego w miejscowości Wierzchowiny. OSP Radomyśl Wielki podsumowała swoje działania z zaledwie kilku godzin.

Tuż po północy w czwartek jednostka OSP Radomyśl Wielki została zaalarmowana o drzewie powalonym na ulicę Zasowską w Radomyślu Wielkim. To efekt burzy, jaka przeszła w tym czasie nad regionem. - Działania naszej jednostki polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu zagrożenia oraz uprzątnięciu jezdni - przekazują strażacy ochotnicy.

Tuż po powrocie do bazy do strażaków spłynęło kolejne zawiadomienie - znów o powalonym na jezdnię drzewie - tym razem na ul. Leśnej w Radomyślu Wielkim.

- O godzinie 6:20 zostaliśmy zadysponowani zastępem GCBA do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Wierzchowiny (gmina Wadowice Górne) - relacjonują swoje dalsze działania z czwartku strażacy OSP Radomyśl Wielki.

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożar (najprawdopodobniej od uderzenia pioruna) objął cały dach budynku oraz ok. 2500 balot siana znajdujących się na stropie. Działania naszej jednostki polegały na podmianie pracujących na stropie strażaków, zrzuceniu siana ze stropu przy pomocy wideł oraz dokładnym przelaniu go i rozbiórce części nadpalonego dachu oraz fragmentu ściany znajdującego się na budynku - stwarzającego realne zagrożenie - przekazuje OSP Radomyśl Wielki.

(D.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%