Zamknij
REKLAMA

09:55, 12.05.2020

Piłkarze mieleckiej Stali wznowili treningi całym zespołem, które przerwała pandemia koronawirusa. Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów są zwolnieni z ograniczenia wskazującego na treningi wyłącznie w małych grupach. Pracują w komplecie.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (2)

Kaleka z ekipyKaleka z ekipy

0 0

Gest Shaka był gestem zniewagi dla konkretnej niepełnosprawnej osoby.
Gest Shaka pochodzi z kultury hawajskiego surfingu. Może oznaczać zarówno “wyluzuj”, “witaj”, “żegnaj”, “trzymaj się” lub “w porządku”. Ogólnie jest hawajskim odpowiednikiem znaku pokoju czy aprobaty.
Pierwotne znaczenie:
Pochodzenie symbolu Shaka nie jest do końca wyjaśnione, lecz miejscowe legendy głoszą, iż gest był wykorzystywany do drwienia z mężczyzny, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił kilka palców. Obiektem drwin był niejaki Hamana Kalili, który do momentu wypadku pracował w cukierni. Jednak wypadek zmusił go zmiany pracy i tak został strażnikiem kolejowym. Wbrew nazwie wykonywanego zawodu, jego praca sprowadzała się głównie do pilnowania, aby dzieci nie skakały na wagony. Złośliwe dzieci nie myślały jednak zaprzestać niebezpiecznym zabawom, a także wypromowały w miejscowym społeczeństwie symbol, którym szydziły z mężczyzny.
Gest nabrał pozytywnego znaczenia, kiedy były burmistrz Honolulu zinterpretował go jako modny zwyczaj lokalny i następnie wykorzystał go w swojej kampanii politycznej.

https://ciekawe.org/2015/04/16/5-symboli-ktorych-pierwotne-znaczenie-bylo-calkowicie-odwrotne/ 17:41, 15.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StalStal

1 0

Miejmy nadzieję, że udowodnią, iż zasługują na extra klasę i awans wywalczą w grze a nie przy stoliku. 15:30, 16.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA