Fotorelacje

Zamknij
15:33, 13.11.2023

W czasie wrześniowych uroczystości odpustowych do mieleckiej Bazyliki Mniejszej – czyli kościoła parafii św. Mateusza w Mielcu – zostały przyniesione relikwie właśnie Świętego Mateusza. Wydarzenie to miało uroczystą oprawę, obecny był między innymi Biskup Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej Andrzej Jeż.

- Relikwie są darem ks. Piotra Bajora, który podarował je nam z okazji 25. rocznicy swoich święceń kapłańskich. Chciał wyrazić wdzięczność macierzystej parafii, z której się wywodzi, gdzie został ochrzczony, przyjął I Komunię św., gdzie zostało w nim zasiane ziarno powołania kapłańskiego – mówi natomiast kustosz bazyliki św. Mateusza w Mielcu ks. prał. Janusz Kłęczek.

Święty Mateusz Ewangelista to według Nowego Testamentu celnik z Kafarnaum, później jeden z dwunastu apostołów Jezusa Chrystusa, według tradycji autor pierwszej Ewangelii, uznawany za męczennika.
 

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
Zobacz więcej fotorelacji
V Memoriał Sędziowski im. Karola Krzaka
zobacz fotorelację
Najlepsi uczniowie nagrodzeni
zobacz fotorelację
O AI i literaturze rozmawiano w mieleckiej bibliotece
zobacz fotorelację
Borki Nizińskie na trasie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego
zobacz fotorelację
Piknik charytatywny w Podleszanach
zobacz fotorelację
Jezus Miłosierny przybył do Gawłuszowic
zobacz fotorelację
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Tuszów Narodowy.
zobacz fotorelację
25-lecia kapłaństwa proboszcza parafii, ks. Adama Pikuli
zobacz fotorelację
Oficjalnie: jest komitet referendalny przeciw władzom powiatu
zobacz fotorelację
Bieg Iskry - dekoracja
zobacz fotorelację