Zamknij
REKLAMA

Zmarł zasłużony mielecki fotograf

11:08, 03.07.2022 | hm
Zdjęcie opublikowane przez Muzeum Historii Fotografii Jadernówka
REKLAMA

Muzeum Historii Fotografii Jadernówka poinformowało dzisiaj o śmierci Jerzego Jarosza. - Jego zdjęcia czynią Go nieśmiertelnym – przekazują pracownicy Jadernówki.

Jerzy Jarosz urodził się w 1936 roku. Z fotografią zaczął wiązać się w 1960 roku, dziewięć lat później rozpoczął świadczenie usług fotograficznych. Od 1970 do 1990 roku był fotoreporterem klub FKS Stal Mielec, fotografował także życie miasta Mielca i okolic. W 1996 roku otrzymał nagrodę prezydenta Mielca za całokształt swojej działalności fotograficznej. Był również aktywnym członkiem kilku mieleckich stowarzyszeń.

W 2007 toku jego cenne archiwum kupiło mieleckie muzeum. W Jadernówce odbywały się także wystawy prezentujące zdjęcia Jerzego Jarosza, a w 2009 roku w Centrum Wystawienniczym SCK zorganizowana została wystawa „Zawód – reporter” z okazji 50-lecia jego pracy twórczej. 

3 lipca 2022 roku Muzeum Historii Fotografii Jadernówka poinformowało o śmierci Jerzego Jarosza. - Odszedł nasz Przyjaciel, fotograf Jurek Jarosz. A jeszcze kilka tygodni temu przywoził nam do Jadernówki domowe jedzenie własnej roboty. Dziękujemy za tysiące zdjęć, wspólne wyjazdy, godziny spędzone na opowieściach i biesiadach na działce. Jego zdjęcia czynią Go nieśmiertelnym – przekazało Muzeum.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na wtorek, 5 lipca.

(hm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%