Zamknij
REKLAMA

Poetyckie święto w "Turkusie"

10:23, 23.02.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Przy szczelnie wypełnionej sali Klubu "Turkus", Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, odbyło się 21 lutego 2019 r., w ramach Podkarpackiej Izby Poezji, historyczne spotkanie „Między pogłosem obcego snu” z poetą Ziemi Mieleckiej, członkiem ZLP—Oddziału Rzeszów i prezesem Mieleckiego Towarzystwa Literackiego Zbigniewem Michalskim. 

Muzycznie, z akompaniamentem fortepianu, zapoczątkował je znakomicie rzeszowski muzyk Stefan Ryszkowski. W imieniu własnym powitał, wszystkich znamienitych gości, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury Marek Jastrzębski, który zaproponował zmianę nazwy tej nietuzinkowej cyklicznej imprezy. 

W spotkaniu brali udział członkowie stowarzyszeń literackich i grup poetyckich z terenu Rzeszowa oraz Podkarpacia, a także miłośnicy poezji. Poetyckie spotkanie prowadziła osobiście  koordynatorka Izby — Danuta Pado. Wiersze gościa, z tomiku „Balans bieli i czerni”, przeczytał aktor Teatru „Maska” w Rzeszowie —Jerzy Dowgiałło. Jego interpretacja wyraźnie przypadła do gustu zgromadzonym. Świadczyły o tym owacje po każdym odczytywanym wierszu. 

Uzupełnieniem tego występu były wiersze przeczytane z zacięciem przez Danutę Pado. Biogram mieleckiego twórcy przedstawiła Anna Czajka. Trzykrotnie jeszcze, w antraktach pomiędzy kolejnymi punktami programu, wystąpił jeszcze Stefan Ryszkowski. 

Wiersze z tomiku „Na przekór gwiazdom” przeczytali Barbara Śnieżek i Stefan Żarów. Miał także swoje pięć minut gość z Mielca: przeczytał swoje trzy wiersze, opowiedział o działalności Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, o planach na najbliższą przyszłość, i na koniec o swojej działalności w ZLP. W ramach dyskusji zabrali głos: Urszula Pantoła z grupy twórczej „Inspiratio”, Stefan Żarów, Barbara Śnieżek  i inni. 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

jusbjusb

0 0

turkus - minerał z grupy fosforanów o niebieskiej barwie przechodzącej w cyjanową po podgrzaniu, nie każdemu w nim do twarzy
nazwa wywodzona jest od nazwy narodu tureckiego, i jako "kamień turecki" z greki pisano kalait "ładny kamień", a więc "Klub Turkus" to sami swoi, przekaz jasny nie budzi wątpliwoś[email protected] 21:03, 23.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA