Zamknij
REKLAMA

Promocja "Inez" Stefana Żarowa w Rzeszowie

10:29, 14.02.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W budynku głównym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13, odbyła się 12 lutego 2019 r. uroczysta promocja tomiku poezji „Inez” Stefana M. Żarowa – członka RSTK Rzeszów i wiceprezesa Mieleckiego Towarzystwa Literackiego. 

Wśród licznie zgromadzonych gości, przybyłych na spotkanie, najliczniejszą grupę stanowili członkowie Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie na czele z prezesem Stanisławem Dworakiem, członkowie rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, przedstawiciele grup twórczych z Podkarpacia i miłośnicy poezji.  

Obecni byli także członkowie rodziny  autora: żona Anna i syn Kamil z żoną. W imprezie wzięła również udział skromna delegacja MTL. Rozpoczął ją w znakomity sposób, skrzypek Kamil Niemiec, który na co dzień jest pracownikiem Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. 

Po zwyczajowym przywitaniu gości przez dyrektor WiMBP w Rzeszowie Barbarę Chmurę autor tomiku zainicjował prezentację poezji ze wspomnianego tomiku. Kilkanaście wierszy przeczytały następnie Ewelina Łopuszańska i Barbara Śnieżek – obie panie z RSTK Rzeszów. Zaraz po ich występie, obecny wśród uczestników dr Jan Wolski z Wydziału Filologii Uniwersytetu Rzeszowskiego – recenzent twórczości autora, podjął próbę odczytania poezji zawartej w tomiku mieleckiego twórcy. Liryczny i ponadgodzinny dialog obu panów dotyczył wielu ciekawych wątków literackich oraz pozaliterackich.  

Goście spotkania mogli się z niego dowiedzieć szczegółów dotyczących warsztatu autora, a także wątków autobiograficznych. W przerwie rozmowy wystąpił z czterema piosenkami, w oparciu o teksty zawarte w  tomiku, rzeszowski bard  Wojciech Miśków-Vart, który napisał osobiście muzykę do tych utworów. Gratulował autorowi wydanego tomiku prezes RSTK Stanisław Dwworak. 

Swoje gratulacje załączył także Edward Bolec. Na koniec dyrektor WiMBP Barbara Chmura podjęła się próby odczytania pochodzenia tajemniczej bohaterki tomiku. Impreza zakończyła się podpisywaniem tomiku przez autora. Na pamiątkę spotkania, od rzeszowskiej malarki Wioletty Cieleckiej, otrzymał swój magiczny portret. 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

JaJa

0 0

Syn Kamil z żoną? 20:16, 15.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jusbjusb

0 0

Pani Barbara Chmura dyrektor WiMBP w Rzeszowie.
Co pani sądzi o twórczości poetyckiej mieleckiego celebryty J.Witka, jeden z jego wierszy zatytułowany "Sejmik Podkarpackich Dziwadeł" odniósł w konkursie rangi wojewódzkiej oszałamiający sukces, został nagrodzony.
Czy rozumie pani lizusostwo i owczy pęd po trupach z parciem do sławy zawarty w przesłaniu,
jak ocenia pani środki stylistyczne i wartości dydaktyczne tego szokującego utworu
Stefan M. Żarow wiceprezes Mieleckiego Towarzystwa Literackiego reprezentuje tą samą szkołę mistrzów pióra co zauważam z wielką przykrością

03:05, 17.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jusbjusb

0 0

brak w artykule informacji skąd inspiracja Inez, dotychczas znaliśmy to imię z popularnej piosenki zespołu "Raz, Dwa, Trzy", tekst ekspresyjny:
przy wielu nadzianych facetach
tańczyła ona motyl kobieta
królowa seksu i łez
Czarna Inez
- czy hej mielec zamierza opublikować fragment utworu z tomiku Inez, czy pozostaje wertowanie w księgarni 16:29, 17.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA