Zamknij
REKLAMA

Konkurs "Wiosenny zawrót głowy" rozstrzygnięty!

12:42, 09.04.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Poznaliśmy laureatów konkursu plastycznego online pt. „Wiosenny Zawrót Głowy”,  organizowanego przez Wójta Gminy Mielec Józefa Piątka oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Chorzelowie.

W przeciągu miesiąca do chorzelowskiego Ośrodka Kultury wpłynęło ponad 160 prac plastycznych. Niestety kilka z nich musiało zostać odrzuconych już na wstępie z powodu braków formalnych. Komisja artystyczna przy ocenie pozostałych brała pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność, staranność wykonania, estetykę plastyczną oraz samodzielność.

Jury w składzie Tomasz Ortyl, Zastępca Wójta Gminy Mielec, Joanna Halik, instruktor plastyki z Domu Kultury w Przecławiu, Marta Załucka, instruktor plastyki ze Spółdzielczego Domu Kultury MSM w Mielcu oraz Anna Surowiec, instruktor plastyki SOKiS postanowiła przyznać 32 nagrody oraz 26 wyróżnień.

– Ilość małych arcydzieł, ich przekaz artystyczny oraz technika wykonania jest naprawdę imponująca. Cieszę się, że dzieci i młodzież z naszej Gminy pod okiem rodziców i opiekunów tak licznie przystąpiła do plastycznej interpretacji jednej z najpiękniejszych pór roku, jaką jest wiosna. Nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy w trudnych czasach, przelali swoje emocje na papier, należą się słowa uznania – przekazuje Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec. 

Głównymi celami zmagań było doskonalenie warsztatu plastyczno-technicznego, rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz umiejętności plastycznej interpretacji świata oraz zjawisk zachodzących w przyrodzie, rozwijanie wyobraźni, kreatywności, abstrakcyjnego myślenia, a także wychowanie poprzez uwrażliwianie na odbiór estetyczny otaczającej przyrody.

Galeria wyróżnionych prac na stronie Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie.

Galeria nagrodzonych prac na stronie Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie.

Lista nagrodzonych i wyróżnionych

Kategoria wiekowa 5 - 7 lat - nagrody:

  • Łucja Babula
  • Filip Białek
  • Natalia Dybska
  • Nikola Kapusta
  • Lena Kędzior
  • Mateusz Kozdęba
  • Justyna Krakowska
  • Maja Krówka
  • Julita Małek
  • Maja Mitkiewicz
  • Klara Pazdro
  • Szymon Streb
  • Kaja Walczak
  • Tymon Znojek
  • Lena Zielińska

Kategoria wiekowa 5 - 7 lat - wyróżnienia:

  • Mikołaj Budziński
  • Izabela Czerniejewska
  • Alicja Jasina
  • Bartosz Kurgan
  • Kuba Łojek
  • Szymon Malczyński
  • Alan Ozimek
  • Ksawery Ozimek
  • Sonia Rusin
  • Oliwia Skowron
  • Jagoda Topór
  • Martyna Topór
  • Lena Watracz
  • Natan Wąchała
  • Gabriela Załucka
  • Wiktoria Zygmont

Kategoria wiekowa 8 - 11 lat - nagrody:

  • Julia Buda
  • Kinga Budak
  • Maja Grabarz
  • Emilia Kolb
  • Maria Kozdęba
  • Klaudia Redman
  • Aleksandra Świątek
  • Amelia Wojnarowska
  • Bartłomiej Zybała

Kategoria wiekowa 8 - 11 lat - wyróżnienia:

  • Gabriela Białek
  • Aleksandra Filipek
  • Dominika Mojek
  • Grzegorz Piątek
  • Alan Snopkowski
  • Weronika Stępak
  • Aleksandra Szostecka
  • Magdalena Zgórniakiewicz

Kategoria wiekowa 12 - 14 lat - nagrody:

  • Łucja Barnat
  • Maria Dybska
  • Filip Głaz
  • Antonina Jeleń
  • Weronika Klimczak
  • Agata Maziarz
  • Justyna Rybak
  • Katarzyna Ryniewicz

Kategoria wiekowa 12 lat i więcej - wyróżnienia:

  • Iwona Budzińska
  • Borys Jasina

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami nie będzie możliwe zorganizowanie wspólnej dekoracji. - Osoby nagrodzone prosimy o kontakt pod nr 17 584 14 83 wew. 23 w celu ustalenia indywidualnego terminu odbioru nagród - przekazują organizatorzy konkursu.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%