Zamknij
REKLAMA

Wydali własne książki. I zgłosili do konkursu

17.52, 12.06.2022 PC
Skomentuj
REKLAMA

W sali widowiskowej Ośrodku Kultury w Grochowem odbyło się uroczyste podsumowanie XXII edycji Powiatowego Konkursu „Wydajemy własną książkę”, organizowanego pod patronatem Starosty powiatu mieleckiego Stanisława Lonczaka.  

W tym roku mija 22 lata gdy Ośrodek Kultury w Grochowem zaprosił młodych pisarzy do „wyciągnięcia z szuflad” ich własnej twórczości i złożenia w konkursie lub tak po prostu zachęcając do zainteresowania się tą twórczą zabawą. Nieodgadnionym fenomenem jest to, że mimo upływu lat, w dobie komputerów i Internetu zainteresowanie konkursem nie maleje. 

Raz do roku wpływają książki na konkurs, następnie podlegają ocenie, najciekawsze są nagradzane i wyróżniane. Książka, która uzyskuje najwyższą ocenę w trzech kategoriach tj., literackiej, plastycznej i edytorskiej otrzymuje „Tytuł Złotej Książki”. Wszystkie tworzą  niezwykłą bibliotekę, jedyną w swoim rodzaju a kolejne edycje pomnażają jej zbiory. Obecnie biblioteka liczy ponad 944 egzemplarzy  unikatowych książek. Wśród nich można znaleźć m.in.: wiersze, opowiadania, bajki, mini albumy, „historie z życia wzięte”, kryminały, powieści fantasy.

Podczas rozstrzygnięcia tegorocznej edycji konkursu, które odbyło się 10 czerwca, Mariola Pelic - dyrektor grochowskiego Ośrodka Kultury zaprosiła do obejrzenia prezentacji scenicznej  wybranych tekstów konkursowych pt. „Tajemnicza biblioteka”, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Prezentację z teatrami „Frajda” i „Uciecha” przygotowali Grażyna Świerczyńska i Jacek Rzeźnik.
 
Po inscenizacji głos zabrała Małgorzata Wieczerzak - jurorka konkursu, która mówiła o treściach tekstów młodych autorów - wydawców, o ich głębokich przemyśleniach i mądrych spostrzeżeniach zawartych w wydanych książkach. Następnie odczytano werdykt komisji i wręczono nagrody i wyróżnienia. 

Tegoroczna edycja zaowocowała sukcesami wielu uczniów, spośród 46 książek złożonych na konkurs komisja nagrodziła 9, a 13 wyróżniła. Tytułu „Złotej Książki” w bieżącym roku jednak nie przyznano. 

Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: Lidia Kutrybała, (polonista w ZS w Chorzelowie) Małgorzata Wieczerzak, (dyrektor ZSz w Tuszowie Narodowym) Katarzyna Sikora (polonista w ZSz w Maliniu) oraz Patrycja Krempa (dyrektor GBP w Tuszowie Nar.)

Gratulacje, wyrazy uznania i podziękowania laureatom i uczestnikom konkursu, nauczycielom i organizatorom przekazali obecni na uroczystym podsumowaniu: Grzegorz Piechota - dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa powiatowego w Mielcu oraz wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz.
 

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%