Zamknij
REKLAMA

Specyficzna, trudna w odbiorze sztuka? Wystawa w Bibliotece już otwarta [FOTO]

19:15, 16.01.2022 | ks
Skomentuj Joanna Graniczkowska w MBP w Mielcu.
REKLAMA

- Są to prace z różnych cykli, które powstały właściwie na przestrzeni ostatnich siedmiu lat - mówi Joanna Graniczkowska, autorka najnowszej wystawy prezentowanej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu.

Galeria MBP gości nową wystawę, której autorką jest Joanna Graniczkowska, pochodząca z Rzeszowa, a tworząca w ostatnich latach w Tarnowie artystka z obszaru tkaniny artystycznej oraz fotografii.

- Wystawa tej artystki prezentowana jest w Mielcu po raz pierwszy. Mamy jednak małe jubileusze. Pierwsza wystawa pani Joanny prezentowana była 10 lat temu, a ostatnia indywidualna sześć lat temu. Teraz artystkę gościmy w Mielcu - powiedziała Jolanta Strycharz, zastępca SCK w Mielcu ds. Biblioteki.

- To specyficzna i trudna w odbiorze sztuka - dodała dyrektor biblioteki.

- Jest to dla mnie ważny rok. Będę obchodzić 10-lecie twórczości, ale i dyplomu artystycznego w liceum plastycznym. To dla mnie rok podsumowań dotychczasowej twórczości artystycznej - potwierdziła artystka otwierając swoją wystawę w bibliotece. 

[FOTORELACJA]9061[/FOTORELACJA]

- Dotychczas w mieleckiej galerii nie było czegoś takiego, toteż nie było łatwo powiesić te moje prace - powiedziała Joanna Graniczkowska. - Na wystawie prezentuje obiekty, które łączą w sobie tkaninę i fotografie. Mam nadzieję, że te moje nie są jednak tak trudne w odbiorze, jak to pani dyrektor wspomniała - powiedziała. 

- Są tu odbarwione aksamity, na których pojawia się właściwie mój podpis. Tworzy to abstrakcyjną kompozycję na tkaninach. Są też obiekty z cyjanotypią, która była naświetlana na jedwabiu. Są to prace bardziej konceptualne - opowiadała o swojej twórczości Graniczkowska.

Joanna Graniczkowska - ur. 1992 w Rzeszowie. Absolwentka Liceum Plastycznego w Tarnowie, specjalność: tkanina artystyczna oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom w 2017 r. w pracowni Jarosława Baucia). W 2014 r. studiowała malarstwo na National College of Art & Design (Dublin, Irlandia).

Brała udział w różnych projektach oraz wystawach w kraju i za granicą (Summer Academy Venice/Palazzo Zenobio; Creative Campus/Rua Red i NCAD w Dublinie, Wystawa 100 flag/Kolektyw 100 flag). Tworzy tkaniny, obiekty, fotografie. Zajmuje się również edukacją artystyczną (współpraca m.in. z Cricoteką w Krakowie, Tarnowskim Centrum Kultury, Fablabem Stowarzyszenia Robisz.to w Warszawie).

Obecnie mieszka i tworzy w Tarnowie, gdzie pracuje jako nauczycielka malarstwa oraz tkaniny artystycznej w Liceum Sztuk Plastycznych.

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

bartinobartino

1 1

a o tym awanturniczym elemencie obcym, obywatelach Gruzji i Ukrainy oczywiście komentarze wyłączone żeby broń Boże nie napisać, że nasprowadzali do Polski elementu obcego, zwłaszcza wyzyskiwacz Wiązki - Lear Corporation zamiast podnieść wypłaty Polakom to wolą płacić najniższą krajową za ciężką pracę i sprowadzać element obcy kulturowo Polakom i niedługo codziennością będą bójki i przestępstwa imigrantów w Polsce 20:06, 17.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%