Galeria MBP gości nową wystawę, której autorką jest Joanna Graniczkowska, pochodząca z Rzeszowa, a tworząca w ostatnich latach w Tarnowie artystka z obszaru tkaniny artystycznej oraz fotografii.
- Wystawa tej artystki prezentowana jest w Mielcu po raz pierwszy. Mamy jednak małe jubileusze. Pierwsza wystawa pani Joanny prezentowana była 10 lat temu, a ostatnia indywidualna sześć lat temu. Teraz artystkę gościmy w Mielcu - powiedziała Jolanta Strycharz, zastępca SCK w Mielcu ds. Biblioteki.
- To specyficzna i trudna w odbiorze sztuka - dodała dyrektor biblioteki.
- Jest to dla mnie ważny rok. Będę obchodzić 10-lecie twórczości, ale i dyplomu artystycznego w liceum plastycznym. To dla mnie rok podsumowań dotychczasowej twórczości artystycznej - potwierdziła artystka otwierając swoją wystawę w bibliotece.
[FOTORELACJA]9061[/FOTORELACJA]
- Dotychczas w mieleckiej galerii nie było czegoś takiego, toteż nie było łatwo powiesić te moje prace - powiedziała Joanna Graniczkowska. - Na wystawie prezentuje obiekty, które łączą w sobie tkaninę i fotografie. Mam nadzieję, że te moje nie są jednak tak trudne w odbiorze, jak to pani dyrektor wspomniała - powiedziała.
- Są tu odbarwione aksamity, na których pojawia się właściwie mój podpis. Tworzy to abstrakcyjną kompozycję na tkaninach. Są też obiekty z cyjanotypią, która była naświetlana na jedwabiu. Są to prace bardziej konceptualne - opowiadała o swojej twórczości Graniczkowska.
Joanna Graniczkowska - ur. 1992 w Rzeszowie. Absolwentka Liceum Plastycznego w Tarnowie, specjalność: tkanina artystyczna oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom w 2017 r. w pracowni Jarosława Baucia). W 2014 r. studiowała malarstwo na National College of Art & Design (Dublin, Irlandia).
Brała udział w różnych projektach oraz wystawach w kraju i za granicą (Summer Academy Venice/Palazzo Zenobio; Creative Campus/Rua Red i NCAD w Dublinie, Wystawa 100 flag/Kolektyw 100 flag). Tworzy tkaniny, obiekty, fotografie. Zajmuje się również edukacją artystyczną (współpraca m.in. z Cricoteką w Krakowie, Tarnowskim Centrum Kultury, Fablabem Stowarzyszenia Robisz.to w Warszawie).
Obecnie mieszka i tworzy w Tarnowie, gdzie pracuje jako nauczycielka malarstwa oraz tkaniny artystycznej w Liceum Sztuk Plastycznych.
2 1
a o tym awanturniczym elemencie obcym, obywatelach Gruzji i Ukrainy oczywiście komentarze wyłączone żeby broń Boże nie napisać, że nasprowadzali do Polski elementu obcego, zwłaszcza wyzyskiwacz Wiązki - Lear Corporation zamiast podnieść wypłaty Polakom to wolą płacić najniższą krajową za ciężką pracę i sprowadzać element obcy kulturowo Polakom i niedługo codziennością będą bójki i przestępstwa imigrantów w Polsce