Zamknij
REKLAMA

Moniuszko na ilustracjach w Galerii ESCEK

11:47, 16.01.2020 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Dzieci z mieleckich przedszkoli, ilustracje w wykonaniu najlepszych grafików polskiej szkoły ilustracji i… Moniuszko – a wszystko to na otwarciu wystawy, które miało miejsce w Galerii ESCEK DK 14 stycznia. 

Piękne ilustracje do oper i pieśni Moniuszki, a także te, które opowiadają o życiu naszego kompozytora, zgromadziliśmy na wystawie „Moniuszko w ilustracjach”. Ich autorami są najznamienitsi polscy ilustratorzy, których prace od wielu lat są naszą chlubą i stanowią o sile polskiej szkoły ilustracji.

W mieleckiej galerii można więc obejrzeć prace: Marii Ekier, Piotra Fąfrowicza, Elżbiety Gnyp, Artura Gołębiowskiego, Hanny Grodzkiej-Nowak, Mikołaja Kamlera, Jolanty Kolary, Zbigniewa Kołaczka, Donata Kowalskiego, Aleksandry Kucharskiej-Cybuch, Haliny Kuźnickiej, Jolanty Marcolli, Franciszka Maśluszczaka, Aleksandry Michalskiej-Szwagierczyk, Krystyny Michałowskiej, Leszka Ołdaka, Zuzanny Orlińskiej, Bogusława Orlińskiego, Stanisława Ożoga, Jowity Płoszajskiej, Małgorzaty Sawickiej-Woronowicz, Anny Sędziwy, Mieczysława Wasilewskiego, Elżbiety Wasiuczyńskiej, Józefa Wilkonia, Magdaleny Wosik. 

Wystawa pochodzi z Krasnobrodzkiego Domu Kultury, który od wielu lat współpracuje z polskimi ilustratorami, przygotowując ogólnopolskie wystawy i towarzyszące im wydawnictwa z wykorzystaniem środków z programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także pozyskanych z innych instytucji i placówek kultury.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAPłyty muzyczne - wybierz na Ceneo.pl
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone