Zamknij
REKLAMA

Poezja Karola Wojtyły wybrzmiała na mieleckim Koncercie Papieskim [ZDJĘCIA]

19:36, 17.10.2021 | K.S
Skomentuj Koncert Papieski w Bazylice.
REKLAMA

43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz kończący się dziś 35. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej to dwa znaczące i wzniosłe wydarzenia, które dały asumpt Koncertu Papieskiego w mieleckiej Bazylice Mniejszej pw. Św. Mateusza. 

Prezydent Miasta Mielca oraz Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaprosili mielczan do udziału w kilku wydarzeniach w ramach Tygodnia Papieskiego. Ich finałem był niedzielny Koncert Papieski w Bazylice.

[FOTORELACJA]8910[/FOTORELACJA]

- Nie wszyscy wiedzą, że Karol Wojtyła był świetnym, oryginalnym, docenionym przez znawców poetą. Twórczość literacka Karola Wojtyły nie jest łatwa ani w oryginalne, ani w przekładzie. Lektura ta bowiem wymaga od czytelnika pewnego wysiłku umysłowego i duchowego, jakoby współpracy z samym autorem - przekazywał gospodarz koncertu Janusz Pacholec.

- Ta poezja ma bardzo bogatą tematykę - jest to medytacja poety o Bogu, człowieku, ludzkich relacji, sakrum, pracy, śmierci, miłości, rodzinie, ojcostwie i macierzyństwie, o ludzkich wartościach i walce indywidualnego sumienia - dodawał.

Podczas wydarzenia wystąpiła Kapela Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” im. Janusza Mejzy, Chór Mieszany Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” oraz Grupa „Senior Show”.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

JadziaJadzia

4 8

Koncert beznadziejny Maliny roku 2021 22:36, 17.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WitekWitek

7 2

Chyba człowieku nie byłeś nawet na tym koncercie!!!!!!!!!!!!!!!! ................ 03:14, 18.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zzzzzz

1 0

...tylko jak JPII zmarł - dzwony milczały , kościół był zamknięty na cztery spusty, a tłum wiernych chcących pomodlić się za tego Wielkiego Polaka ,Patrioty i Naszego Papieża czekał u bram ! 14:52, 19.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%