Zamknij
REKLAMA

art_przecięcia Teatru Siemaszkowej w Mielcu już w piątek!

12:09, 12.10.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu art_przecięcia wokół poezji, malarstwa, teatru i muzyki. Tym razem odbędzie się ono 15 października o godz. 17:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu. Patronem wydarzenia będzie zmarły w tym roku poeta Wiesław Kulikowski.

art_przecięcia Teatru Siemaszkowej, czyli spotkania artystów związanych z południowo-wschodnią częścią Polski, reprezentujących różne dziedziny sztuki – poezję, malarstwo, teatri muzykę. Czterech poetów: Stanisław Dłuski, Piotr Durak, Jakub Pacześniak, Marek Pękala oraz dwóch malarzy: Rafał Pacześniak i Grzegorz Wnęk. Wszyscy z Podkarpacia, w tę ziemię wrośnięci, z tej ziemi wyrastający, czytani i oglądani nie tylko w regionie. Połączeni przyjaźnią, obdarzeni umiejętnością prowadzenia artystycznej korespondencji.

Za patrona spotkania obrali Wiesława Kulikowskiego, zmarłego w tym roku poetę, długie lata związanego z Mielcem, znakomitego artystę, który wydał przeszło dwadzieścia książek pełnych „liryki w krystalicznej postaci”. Poezja wybrzmi w interpretacji aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej Joanny Baran-Marczydło i Michała Chołki, a całość muzycznie zilustruje Piotr Durak.

Projekt art_przecięcia Teatru Siemaszkowej realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki rozwijanego pod auspicjami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Ma on na celu powołanie ogólnopolskich, interdyscyplinarnych centrów kultury prowadzonych we współpracy ministerstwa, samorządów, organizacji pozarządowych, uczelni artystycznych oraz sektora prywatnego i opierających się na istniejących instytucjach kultury. Program ma charakter interdyscyplinarny, włączający różne dziedziny działalności artystycznej i promieniujący na cały region.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%