Zamknij
REKLAMA

Radosław Swół: dzisiaj Euro-Eko to firma przyjazna i odpowiedzialna społecznie

08:14, 01.03.2021 | Materiał partnera

Spółka Euro-Eko z Mielca produkuje paliwo alternatywne. Prezes Radosław Swół wskazał fundamenty jej obecnej działalności. 

- Działalność spółki Euro-Eko traktowana jest powszechnie jako praca na rzecz środowiska. Na czym polega ekologiczna misja firmy?

- Chcemy dbać i dbamy o środowisko naturalne. Kwestia odpadów, którymi się zajmujemy, to zawsze delikatny temat, my staramy się podchodzić do tego odpowiedzialnie. Zajmujemy się produkcją paliwa alternatywnego, a surowcem są odpady. Chodzi tu oczywiście o frakcję palną i odpady przemysłowe. Zamiast trafiać na składowiska odpady są wykorzystywane do produkcji paliw. Dajemy drugie, ostatnie życie odpadom. Wytworzone przez nas paliwa alternatywne są wykorzystywane w przemyśle cementowym. To natomiast oznacza, że ograniczana jest emisja dwutlenku węgla w porównaniu ze spalaniem tradycyjnego paliwa. 

Czytaj dalej ↓

- Podkreślacie Państwo, że staracie się być przedsiębiorstwem odpowiedzianym społecznie. Co to oznacza?

- Chcemy pomagać lokalnie, angażować się w akcje charytatywne. Wsparliśmy m.in. fundację Agencji Rozwoju Przemysłu, przeznaczając środki na walkę z pandemią koronawirusa. Dzięki temu zakupiono sprzęt ochronny dla personelu mieleckiego szpitala, pomoc trafiła też do domów dziecka i domów seniora.  

Zakupiliśmy też pojemnik na plastikowe nakrętki, który następnie przekazaliśmy na rzecz Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Do mieleckiego oddziału tego stowarzyszenia przekazaliśmy także zabawki. Służą one nie tylko do zabawy, ale to też element terapii dla podopiecznych tej placówki. Wspieramy publikacje książek o charakterze regionalnym czy Ochotniczą Straż Pożarną. Tu jesteśmy i tu pomagamy. Tak m.in. realizujemy społeczną odpowiedzialność biznesu.

- Widzimy, że spółka Euro-Eko angażuje się też w sport. Skąd zainteresowanie tą dziedziną?

- Sport to dziedzina życia, z której Mielec jest znany. Mieszkańcy miasta i regionu żyją sportem i dla nich jest on bardzo ważny. Wspieramy kluby i różne inicjatywy sportowe. Jako spółka skarbu państwa z przyjemnością włączamy się w akcje promocji sportu, włączamy się w promocję poszczególnych wydarzeń sportowych, klubów sportowych. 

Wspieramy PGE FKS Stal Mielec oraz Akademię Stali Mielec. Jesteśmy już stałym partnerem SPR Stal Mielec. Z przyjemnością sponsorujemy też Bieg Hetmana, który co roku gromadzi w Mielcu rzesze miłośników aktywności fizycznej. Jednak nasze działania społeczne nie ograniczają się jedynie do sportu. Staramy się też angażować w inicjatywy kulturalne. Byliśmy m.in. partnerem konkursu o Świętym Janie Pawle II.

Czytaj dalej ↓

- Spółka prezentuje nową ofertę, co dalej? Jakie są najbliższe zamierzenia?

- Mamy szerokie możliwości współpracy z lokalnymi firmami w zakresie gospodarki odpadami, ale także możemy przedsiębiorców wesprzeć przy procedurach środowiskowych bądź zrealizować badania laboratoryjne. Na terenie Mielca możemy już świadczyć usługi nowoczesnym pojazdem, który uzupełnia naszą ofertę i pozwala kompleksowo obsługiwać firmy. 

Operujemy głównie na terenie południowo-wschodniej Polski. To tu mamy trzy swoje zakłady produkcji paliwa alternatywnego. W tym roku mamy do zrealizowania konkretne plany modernizacyjne. Nasze obiekty muszą być bezpieczne dla otoczenia, spełniać wyśrubowane wymogi związane z ochroną środowiska. I tak się dzieje. Aby jednak być najlepszym trzeba wciąż stawiać sobie coraz to nowe, bardziej ambitne cele. 
Budujemy markę Euro-Eko. Firma działa w sposób przyjazny dla środowiska i jest odpowiedzialna społecznie. To dla nas bardzo ważne. To nasze DNA. To fundament naszego funkcjonowania. 

ZOBACZ WIDEO

 
 

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%