Zamknij
REKLAMA

Urzędnicy prezydenta mogą umorzyć zaległości podatkowe! I to robią!

16:26, 06.08.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

Mielecki magistrat od 2015 roku wydał decyzję o anulowaniu lub rozłożeniu na raty opłat za lokalne podatki w stosunku do dziesięciu firm działających na terenie miasta.

Zgodnie ordynacją podatkową prezydent miasta Mielca jako organ podatkowy, na wniosek podatnika w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym, może umorzyć w całości lub w części zaległości podatkowe, odsetki za zwłokę lub opłatę prolongacyjną.

Na podstawie ustawy o finansach publicznych prezydent miasta podaje do publicznej wiadomości w terminie do dnia 31 maja roku następnego (poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Mielcu na okres 3 tygodni) wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym w zakresie podatków lub opłat udzielono w roku poprzednim ulg, odroczeń, umorzeń lub rozłożono spłatę na raty w kwocie przewyższającej łącznie 500 zł, wraz ze wskazaniem wysokości umorzonych kwot i przyczyn umorzenia.

Okazuje się, że w ostatnich latach dziesięć firm skorzystało z możliwości umorzenia lub rozłożenia na laty zaległości podatkowych.

W 2015 roku prezydent miasta rozłożył na raty zaległości wobec miasta znanej w Mielcu firmy handlowej działającej głównie w branży budowlanej i wykończenia wnętrz, prowadzonej przez lokalnego przedsiębiorcę.

W 2016 roku prezydent umorzył zaległości podatkowe wobec lokalnej firmy handlowej oraz jednej z rządowych agencji w sumie na kwotę 100 tysięcy złotych.

W tym samym roku kolejne trzy firmy: zakład mechaniczny, firma transportowa oraz zakład budowlany skorzystały z możliwości rozłożenia na raty zaległości podatkowych.

Rok później producent elementów metalowych uzyskał umorzenie zaległości podatkowych na kwotę 2 tysiące 216 złotych.

2018 rok przyniósł trzy decyzje o rozłożeniu na raty zaległości podatkowych wobec jednej z firm strefowych z branży telekomunikacyjnej, myjni samochodowej oraz przedsiębiorstwa robót inżynieryjnych.

W 2019 roku magistrat nie podejmował jeszcze podobnych decyzji (do czerwca).  

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

adiadi

3 0

mało złodziejom, kto na to pozwala, prezydent wolną ręką 100 tysi rozdaje. 18:38, 06.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DobromirDobromir

8 1

Gdzie można to sprawdzić komu zostały umorzone zaległości? To jest ogólnodostępna informacja? 20:05, 06.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dobra decyzja Dobra decyzja

1 0

Lepiej dać się firmie odbić niż ją dobijać . 23:44, 15.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jak zrobić takie zalJak zrobić takie zal

0 0

Chętnie zrobię zaległości, nawet na milion, żeby tylko Pan Prezydent umorzył... 18:19, 19.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMAEkspresy do kawy - sprawdź opinie
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone