Zamknij
REKLAMA

Sąd zajmie się konfliktem w MSM? Będzie też podwyżka

14:28, 03.08.2022 | PC
REKLAMA

Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa zapowiedziała podwyżkę opłat od października. Wokół jej funkcjonowania narasta też konflikt, którym może zająć się sąd.

Niektórzy lokatorzy Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej do dłuższego czasu sygnalizują ewentualne nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu, szczególnie w zakresie finansów. Bywa również, że kwestionują sposób prowadzenia inwestycji czy zasadność wprowadzanych podwyżek opłat.

Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa natomiast zwiększa opłatę na tak zwany fundusz remontowy. Do mieszkańców zaczęły trafiać pisma z informacją o uchwale Rady Nadzorczej MSM z czerwca tego roku, na podstawie której zarząd Spółdzielni realizuje podwyżkę opłat.

Jak wskazuje Zarząd MSM w Mielcu, ostatnia podwyżka odpisu na fundusz remontowy miała miejsce trzy lata temu. – W tym czasie znacznie wzrosły koszty robót remontowych. Koszty robocizny wzrosły o kilkadziesiąt procent, natomiast ceny materiałów budowlanych od kilkudziesięciu do nawet kilkuset procent. Utrzymanie budynków Spółdzielni w odpowiednim, dobrym stanie technicznym wymaga stałej kontynuacji robót remontowych – czytamy w liście Zarządu MSM dostarczanym do mieszkańców.

Z tego samego pisma wynika, że od 1 października odpis na fundusz remontowy wzrosnąć może nawet o kilkadziesiąt groszy za 1 metr kwadratowy – np. z 1,10 zł na 1,60 zł. 

W Internecie nie brakuje komentarzy krytycznych wobec działań Zarządu MSM, a nawet wobec firm realizujących usługi dla MSM. Te wpisy mogą stać się tematem rozpraw sądowych. Osoby czy firmy będące przedmiotem krytyki zaczęły decydować się na postępowania prawne i oskarżenie Internautów o zniesławienie, zaangażowana może zostać prokuratura i policja. 

Jeśli służbom uda się ustalić personalia Internautów, co często nie jest trudne, autorzy internetowych wpisów będą musieli przed sądem udowodnić prawdziwość swoich wpisów. 

Jak oceniasz stan techniczny bloków MSM?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%