Zamknij
REKLAMA

Specjalista endoskopii: wymieniliśmy 17-letni sprzęt. To niespotykane…

10:41, 23.05.2022 | ks
REKLAMA

- Wymieniliśmy sprzęt sięgający swoim wiekiem 17 lat. To jest właściwie niespotykane, że tak długo używany sprzęt był do tej pory wykorzystywany - przyznaje Marek Kossowski, kierownik Pracowni Endoskopii w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu, specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterolog.

Jak już informowaliśmy, w ostatnim czasie do Szpitala Specjalistycznego w Mielcu trafił sprzęt medyczny o łącznej wartości 3 milionów 700 tys. zł. Jak podkreślił na konferencji prasowej dyrektor szpitala Jarosław Kolendo, zakup tego sprzętu był możliwy dzięki stałej pomocy posłów Fryderyka Kapinosa i Tomasza Poręby.

- Pracownia endoskopii dzięki rzeczonym darczyńcom i pomocy uzyskała 4 nowoczesne endoskopy, kolumnę z opcją obrazowania HD. Wymieniliśmy sprzęt sięgający swoim wiekiem 17 lat. To jest właściwie niespotykane, że tak długo używany sprzęt był do tej pory wykorzystywany - przyznaje Marek Kossowski, kierownik Pracowni Endoskopii, specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterolog.

- Dzięki temu pracownia pracuje normalnie, a nowoczesna endoskopia jest nieodzownym elementem diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego na poziomie wykrywania wczesnych zmian nowotworowych, stanów zapalnych, ich resekowania bez wykorzystywania bloku operacyjnego, czyli zabiegów o małej agresywności i małym zasięgu, ale ratujących życie - podkreślił. 

- Oprócz tego, dzięki unowocześnieniu pracowni, dysponujemy sprzętem, który pozwala nam zabezpieczyć całodobowy dyżur dla powiatu w zakresie krwawienia z przewodu pokarmowego, co jest rzadkością na Podkarpaciu i w skali regionu - przyznał lek. Marek Kossowski.

- Bardzo dziękujemy za to wsparcie. Liczymy, że jeszcze zapowiedziane dotacje, bo oczekujemy a zakup nowoczesnej szafy dezynfekcyjnej i dodatkowych sprzętów, utrwalą ten trend pracowni - dodał Kossowski.

[ZT]69613[/ZT]

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%