Poradnia onkologiczna przy mieleckim szpitalu została wpisana do Wojewódzkiego Planu Transformacji Ochrony Zdrowia - dokumentu, który ma określać ramy działania poszczególnych placówek leczniczych.
Jak deklaruje Jarosław Kolendo, dyrektor mieleckiego szpitala, placówka będzie swoje działania, w tym plan naprawczy, opierała właśnie na założeniach tego planu. - Wiemy, że na nasz szpital nałożone zostały zadania związane z poradnią onkologiczną. Na tym etapie jesteśmy już bardzo mocno zaawansowani jeśli chodzi o rozmowy ze szpitalem w Tarnobrzegu i Tarnowie - mówił jeszcze w drugiej połowie marca dyrektor.
Co ważne, w ramach koordynowanej opieki onkologicznej, w szpitalu trwają już konsultacje onkologiczne pacjentów na oddziałach. Szpital pracuje też nad pilnym uruchomieniem poradni onkologicznej. - Mamy taką ilość lekarzy, że jesteśmy w stanie zapewnić minimalną dostępność, jaka jest wymagana w wytycznych NFZ - podkreśla dyrektor Kolendo.
Gdy tylko poradnia zostanie wpisana do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, szpital rozpocznie negocjacje z NFZ dotyczące kontraktu.
zulus10:50, 13.04.2022
znając życie to będzie ta przychodnia miała największą ilość zmarłych pacjentów .
To po prostu mielecka służba wykańczania pacjentów Z tym musimy się liczyć . Szpital w sześdziesięciotysięcznym mieście nie posiada jednego uczciwego lekarza , nie ma nawet poradni gastrologicznej ? To kpina . A o personelu pielęgniarskim to nawet nie wsspomnę bo szkoda nerwów !
Anka 11:09, 13.04.2022
Taka prawda i nie bójmy się mówić o tym głośno że mielecka służba zdrowia to szambo !
Enzo12:15, 13.04.2022
Ostrzeżenie. Do kupujących mieszkania w familokach od słynnego mieleckiego developera: Zostaniecie ze sprawami sądowymi, bez kasy i bez mieszkań, w najlepszym razie z mieszkaniami, ale z koniecznością wypłaty odszkodowań i obciążeni kosztami postępowania sądowego.
Beata.18:57, 13.04.2022
O którego developera chodzi?
do Enzo06:10, 14.04.2022
napisz o co chodzi i podaj numer sprawy jeśli już w akcji
Bylem w mielcu 13:21, 13.04.2022
Z dzieckiem onkologicznym niedawno na SOR. Przetrzymali nas 2h po czym kazali jechać do Rzeszowa a najlepiej to do Wasrzawy... jpr.
Ten szpital to porażka jest.
Pacjent16:01, 13.04.2022
W roku 2021 w rankingu chorób, na które umierali mieszkańcy Podkarpacia na 2.miejscu były nowotwory,a 1miejsce przypadło chorobom układu krążenia.Utrudniony dostęp do lekarzy specjalistów zrobił swoje.
łowcy skór06:05, 14.04.2022
czyli wszystko w porządku, takie były założenia i to się skutecznie realizuje,
poza tym naród zdrowy
EMIGRACJA STAŁA23:35, 13.04.2022
SZPITAL JEST NIE DOFINANSOWANY PONIEWAŻ MOPS MIELEC DOSTAJE ZA DUŻO PIENIĘDZY KTÓRE ROZDAJE PAS......!!!
ŻLE ZARZĄDZANY BUDŻET MIASTA!!!
fakty06:01, 14.04.2022
dofinansowanie nie pomoże, bo szpital przewali każde pieniądze, daje zarobek mafijnym firmom zatrudniającym niepełnosprawnych z refundacją pefron do obsługi pacjentów, bo pielęgniarki zapomniały co oznacza to słowo,
z pomocą działaczy spóły "solidarność" szpital stale rozbudowuje własny zarząd z administracją na tyle dobrze, że wokół rozlokowały się wypasione pałace firm pogrzebowych "domy śmierci" najlepsza wizytówka miasta, zgodnie z probnozą władz statystyczny covidianin-19 umrze na zawał serca i raka
a więc witamy w horrorze 😠
Enzo09:04, 14.04.2022
Czytajcie obwieszczenia UM w Mielcu
najpierw08:49, 20.04.2022
zrobić porządek w mieleckiej służbie zdrowia a potem usiłować coś zrobić dla chorych ! niestety trzeba zacząć od szpitala . Tam należałoby zwolnic cały personel lekarski a w szczególności pielęgniarki ( beznadziejne złośliwe nieroby ) ! Mielecka służba zdrowia to tragedia ! To samo przychodnia salus na przeciw szpitala ?! Patologia kierownik po wyroku ? Lekarze a w szczególności ta jakaś kowalczyk to jakaś tragedia ! Bajczy w pracy kolejki na korytarzu ? przyjmuje pacjenta 50 minut ?! Przecież ludzie czas na pogawędki po pracy ! Teraz problem bo już zakończona niby pandemia ??? I znowu tyrzeba przyjmoować pacjentów ?! jak już uporacie się z takimi lekarzami jak również Marcoń to może coś wtedy działajcie a tak to kasa wyrzucona w błoto ! Bo przy takich lekarzach i pielęgniarkach nie ma szans na leczenie ludzi poważnie chorych ! Co to za służba zdrowia jak pacjentowi przez telefon mówiono że ma covid bo był przeziębiony ??! Ludzie w takim razie lekarze są nie potrzebni ?! A testy na covid takie że wystarczy katar i jest covid ? , wystarczy pepsi i test wykazuje covid ?? Wystarczy przepłukać usta i nos przed testem i zdrowy ??! Nie wiem śmiać sie czy płakać ??!
dla kogo?12:45, 21.04.2022
Polacy też będą przyjmowali czy tylko "goscie" z upa?
Obiektywny22:53, 21.04.2022
Im wcale nie zależy na leczeniu pacjentów tylko na dodatkowej kasie z NFZ. Byłem niedawno tam z dzieckiem onkologicznym i nawet nie będę tutaj rozpisywał się jak zostaliśmy potraktowani. Poniżej wszelkiej krytyki. Badanie krwi to samo dramat.
Im chodzi tylko o kasę dla personelu- pacjenci się nie liczą.
Pozatym kupili by więcej karetek bo nawet w mieście mielec karetka nie jest w stanie być dyspozycyjna i ludzie umierają...
Ponoć szpital jest dla ludzi a nie ludzie dla szpitala 😡
ZLIKWIDOWAĆ MOPS12:49, 22.04.2022
Można zlikwidować szkodzące rodzinom instytucje jak np; promująca demoralizacje społeczeństwa Mops i będzie na remonty mostów i dróg oraz na skrajnie nie dofinansowaną służbę zdrowia? Mops jest instytucją skrajnie nie rzetelną, wręcz szkodliwą społecznie i gdy by go zlikwidować były by same zyski a jego "pozorowane działania" może przejąć ZUS
Mops służy do obsadzania sztucznych stanowisk oraz do demoralizacji społecznej więc to TYLKO NIEPOTRZEBNY KOSZT!!!
16 3
...zwłaszcza pielęgniarki na wewnętrznym. ZIMNE, WREDNE SUKI.
9 0
a ustawione dupy po ogólniaku w sekretariatach oddziałowych to żałosna pomyłka,
po co medyczna na starówce kształci kadry dla służby zdrowia, pielęgniarki powinny objąć całokształt opieki nad pacjentem w tym karty medyczne