Zamknij
REKLAMA

To najlepsi uczniowie mieleckich szkół średnich. Kto dostał komputer? [FOTO]

21:11, 22.06.2022 | ks
Jakub Koza - laureat konkursu Komputer dla Najlepszego 2022 r.
REKLAMA

 Finalistów i laureatów olimpiad naukowych, pasjonatów, a także najlepszych uczniów mieleckich szkół ponadpodstawowych wyróżniono podczas XXII Gali „Komputer dla Najlepszego” organizowanej przez samorząd powiatu mieleckiego.

 Komputer będący nagrodą główną w konkursie trafił do najlepszego ucznia mieleckich szkół - został nim Jakub Koza - absolwent II LO, który ma na swoim koncie sukcesy poetyckie, w tym turniej wierszy miłosnych, uzyskał tytuł laureata olimpiady literatury i języka polskiego z 5. lokatą w kraju.

 W tym roku zdecydowano się także wyróżnić nauczycieli, którzy zaangażowali się w pomoc uczniom z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Mielcu. Dzięki ich zaangażowaniu uczniowie mieli ułatwiony start w nowej rzeczywistości.

[FOTORELACJA]9362[/FOTORELACJA]

Już po raz 22. nagrodzono najlepszych uczniów i maturzystów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu mieleckiego. Uroczysta gala odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu. Nagrodzono i wyróżniono na niej uczniów, którzy realizując swoje pasje, brali udział w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, konkursach artystycznych i sportowych.

Paulina Jaromi - uczennica II LO, finalistka centralnego etapu olimpiady literatury i języka polskiego, Maciej Kaźmierski - uczeń II LO, dotarł do etapu centralnego olimpiady o losach żołnierzy oręża polskiego, Wiktoria Klich - uczennica II LO, finalistka etapu centralnego olimpiady z lingwistyki matematycznej i ekologii, Wiktor Koczwański - uczeń ZSB, finalista Turnieju o Złotą Kielnię, Julita Mądziel - uczennica I LO, finalistka centralnego etapu olimpiady z języka angielskiego, Agata Mietlewska - uczennica ZSE, finalistka olimpiady handlowo-menadżerskiej i  Alicja Pazdro - uczennica II LO, jej sukces to finał etapu centralnego olimpiady z chemii.

Kolejna grupa olimpijczyków to:

Daniel Pazdro - finalista olimpiady chemicznej z II LO, Jakub Pazdro - uczeń II LO, laureat olimpiady informatycznej, Damian Soboń - reprezentuje ZSB i jest laureatem centralnego etapu Turnieju Złota Kielnia, Julia Totoń - uczennica IV LO, laureatka olimpiady wiedzy o mediach, Wiktoria Urbańska-Ćwięka - uczennica I LO, pasjonatka historii i finalistka olimpiady o losach oręża i żołnierza polskiego, Jan Wanatowicz - uczeń II LO, odebrał w Warszawie tytuł finalisty olimpiady z fizyki, lingwistyki matematycznej i historii, Paweł Żuczek - uczeń II LO, finalista centralnego etapu dwóch olimpiad: fizycznej i technicznej. 

Kolejną grupę nagrodzonych stanowili laureaci i finaliści konkursów sportowych: Mateusz Czerkies z II LO, pasjonat szybowców, uczestnik mistrzostw Polski modeli szybowców, Nikola Graninczka - uczennica I LO, jej sukces to I miejsce na mistrzostwach Polski w karate, Dawid Piłat - uczeń ZSB, wicemistrz Europy w rzucie młotem, Martyna Wal - uczennica ZST, mistrzyni Polski w zawodach lekkoatletycznych, ustanowiła rekord na dystansie 1000 m. 

Finalnie wyróżniono najlepszych uczniów mieleckich szkół - rywalizowali oni o tytułową nagrodę główną - „Komputer dla Najlepszego”:

 Tomasz Drąg - technik teleinformatyk, absolwent ZS im. Prof. Groszkowskiego, finalista olimpiady elektrycznej i elektronicznej,

 Małgorzata Jemioło - technik weterynarii z ZSCKR w Rzemieniu - laureatka olimpiady weterynarii, miłośniczka koni, odnosi sukcesy w jeździectwie,

 Jakub Koza - absolwent II LO, ma na swoim koncie sukcesy poetyckie, w tym turniej wierszy miłosnych, uzyskał tytuł laureata olimpiady literatury i języka polskiego z 5. lokatą w kraju,

 Anna Kużdżał - technik żywienia i gospodarstwa domowego z ZST, finalistka etapu okręgowego olimpiady i żywieniu i żywności,

 Michał Lewandowski - najlepszy maturzysta I LO, pasjonat historii, zwolennik myśli monarchistycznej i filozofii Św. Tomasza z Akwinu, tegoroczny finalista etapu centralnego olimpiady historycznej,

 Natalia Piechota - technik ekonomista z ZSE, stypendystka marszałka woj. podkarpackiego i prezesa rady ministrów oraz finalistką olimpiady umiejętności handlowo-menadżerskich, 
 
 Gabriela Wałęga - technik handlowiec z Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim, finalistka i laureatka wielu konkursów, w tym z BHP, prawa pracy, przedsiębiorczości, bankowości, a nawet wiedzy o pszczelarstwie, 

 Sebastian Wiącek - najlepszy uczeń ZSB, technik budownictwa, uczestnik olimpiady z zakresu umiejętności budowlanych, 

 Emilia Wolanin - ukończyła ZSO nr 1, jako uczennica V LO została finalistką dwóch olimpiad: z WOS-u oraz wiedzy o świecie i Polsce współczesnej.

Finalnie samorząd powiatu zdecydował się też wyróżnić nauczycieli - za pomoc uczniom z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w powiecie mieleckim. Ci nauczyciele to: Małgorzata Stryczek, Małgorzata Lubera, Magdalena Zalotyńska i Małgorzata Głodzik

Podkreślono także ogromne zaangażowanie członków Stowarzyszenia Szóstka - Szkoła Marzeń, które działa przy SP6. Członkowie tej grupy zorganizowali wolontariacki cykl lekcji języka polskiego.

- Gratuluję uczniom, bo mają świetny start w dorosłość. Gratuluję też nauczycielom i dyrektorom, że mają takich pedagogów. Ci uczniowie mogli znaleźć świetnych nauczycieli, mistrzów, którzy potrafili utrwalić, a niekiedy wzbudzić pasję, pozwolić rozwijać swoje zdolności - powiedział Dariusz Bździkot, przedstawiciel Podkarpackiego Kuratora Oświaty. 

- Serdeczne gratulacje za te sukcesy. Tym większe nalezą wam się pochwały, bo ten rok szkolny był trudny. Cieszę się, że mamy tak zdolną młodzież, która poświęca też swój czas, pewnie rezygnując z wielu przyjemności, żeby podnosić swój poziom wiedzy i realizować swoje pasje - powiedział Stanisław Lonczak, starosta powiatu mieleckiego. Starosta dziękował też rodzicom, że potrafili stworzyć młodym ludziom odpowiednie do tego warunki i „niejako zmotywować swoje pociechy do kształcenia”.

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%