Zamknij
REKLAMA

Ponad 345 tys. zł na projekty miejskich dróg

12:00, 05.04.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Urząd Miejski w Mielcu rozstrzygnął postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji projektowej dla pięciu dróg.

W ogłoszonym przez magistrat przetargu najkorzystniejsze oferty złożyła firma: Usługi Projektowe mgr inż. Grzegorz Ślusarczyk z Tarnowa. Za dokumentacje projektowe dla pięciu miejskich dróg Urząd Miejski zapłaci 345 700 zł.

Powstają dokumentacje:

  • Rozbudowy drogi gminnej ulicy Szarych Szeregów - koszt dokumentacji: 72 700 zł

Magistrat chce rozbudować istniejącą drogę wewnętrzną na całej długości - ok. 850 metrów, tj. od skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawy do skrzyżowania z projektowaną do budowy drogą łączącą Szarych Szeregów z ul. Witosa.

Ulica Szarych Szeregów ma zostać poszerzona, rozbudowany ma zostać chodnik, by utworzyć ścieżkę pieszo-rowerową. Projekt objąć ma też przebudowę parkingów, rozbudowę trzywlotowego skrzyżowania z ul. Siorka na czterowlotowe, przebudowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia.

  • Budowy drogi na osiedlu Witosa - koszt dokumentacji: 71 000 zł

Prace mają objąć zaprojektowanie budowy drogi o długości ok. 510 metrów. Ulica przebiegać ma wzdłuż torów kolejowych lini nr 25 i połączyć ma ul. Szarych Szeregów z ul. Witosa.

Magistrat chce, by powstała tam jezdnia asfaltowa z chodnikiem oraz ścieżką rowerową (od strony torów), oświetleniem. Powstaną skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów, Żurawskiego i Witosa.

  • Rozbudowy ul. Racławickiej - koszt dokumentacji: 73 000 zł

Powstać ma dokumentacja projektowa rozbudowy istniejącej drogi na całej jej długości (ok. 970 m), od skrzyżowania z ul. Wojsławską do jej zakończenia w sąsiedztwie obiektów PSS Społem.

Dokumentacja ma zakładać przebudowę jezdni wraz z jej lokalnym poszerzeniem, modernizację chodników, zatok parkingowych, budowę oświetlenia.

  • Przebudowy ul. Narutowicza - koszt dokumentacji: 62 000 zł

Powstać ma projekt przebudowy ul. Narutowicza na 400-metrowym odcinku - od skrzyżowania z ul. Wojsławską do skrzyżowania z ul Wolności.

  • Przebudowy ul. Targowej - koszt dokumentacji: 67 000 zł

Dokumentacja projektowa objąć ma modernizację ul. Targowej na odcinku 450 metrów, od skrzyżowania z ul. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Racławicką.

Planowane prace mają objąć modernizację nawierzchni i chodników, budowę kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia. Zakładana jest też budowa zatok parkingowych na odcinku pomiędzy ul. Moniuszki i Racławicką.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

no szkodano szkoda

9 0

no szkoda ze nie będzie przebicia z Racławickiej przez tory w okolice bazy i biurowca dróg powiatowych na Koraczka 13:05, 05.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZbychZbych

0 0

może to dla wielu kosmos ale właśnie tu na styku Racławickiej i Korczaka byłaby możliwość przeskoczenia torów tunelem, jest tu miejsce przede wszystkim. 12:58, 06.04.2021


tak trzymactak trzymac

6 0

jest postep bo uwzgledniono w projektach poszerzenie jezdni oraz co wazne dadza chodniki oraz co wazne sciezki rowerowe dobra robota 17:11, 05.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NerwaNerwa

0 2

Gdzie projekt ul. Orlej która miała być przebudowana w tym roku?!!!!!!! 😠 06:01, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

Co za "mądry" robi drogę od Witosa do Szarych Szeregów? Tam dojazd już jest, należało by zrobić przebicie przez tory od Korczaka do Wstydliwego i przedłużyć / poprawić Korczaka...
Kto tym wszystkim rządzi? 10:58, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%