Zamknij
REKLAMA

FKS Stal walczy o przetrwanie! Klub musi poradzić sobie sam, bez magistratu?

14:04, 13.10.2021 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Komisja Rady Miejskiej do spraw wsparcia FKS Stal Mielec oraz analizy sytuacji w Handball Stal zebrała się drugi raz. W tym spotkaniu wziął udział prezydent Jacek Wiśniewski. Długie i momentami nerwowe dyskusje nie przyniosły przełomu. Wsparcie magistratu dla przeżywającego problemy finansowe klubu piłkarskiego wydaje się znacznie oddalać. Ucieka czas, urzędnicy zdają się ograniczać możliwości współpracy.

hej.mielec.pl

Tylko u nas!

Od maja piłkarski, ekstraklasowy klub FKS Stal Mielec rozmawia z Urzędem Miejskim i prezydentem Jackiem Wiśniewskim o możliwości dodatkowej współpracy, która pomogłaby ustabilizować sytuację finansową. Klub ma spore braki w swojej kasie, które są pochodną zazwyczaj decyzji głównie z 2020 roku, sprzed czasu prezesury Jacka Klimka.

Latem prezes Klimek opublikował list do prezydenta i radnych z prośbą o pożyczkę w wysokości 5 milionów złotych. Później zwołana została sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w tej sprawie, na kolejnej już zwyczajnej sesji została powołana specjalna komisja złożona z radnych, której zadaniem jest pilotowanie tej sprawy. Przy okazji ma zająć się sytuacją w klubie piłki ręcznej, który we wrześniu wystąpił o dodatkowe 2 i pół miliona złotych z budżetu miasta. Tak minęło już sześć tygodni. 

We wtorek komisja zebrała się po raz drugi. Na pierwszym posiedzeniu radni ustalili przede wszystkim ścieżki wsparcia dla klubu piłkarskiego, by nie doszło do upadku i likwidacji ekstraklasowej Stali. Po dosyć burzliwej dyskusji z urzędnikami magistratu proponowali, by skupić się na pożyczce w wysokości 2 milionów złotych z zabezpieczeniem ustanowionym na klubowym logo lub na uruchomieniu dodatkowej umowy na promocję miasta poprzez sport.

Wczoraj na spotkaniu pojawił się prezydent Jacek Wiśniewski wraz z zastępcą Adrianą Miłoś. Byli przedstawiciele obu klubów. Wydawało się, że to dobra okazja, by wspólnie ustalić konkretny plan działania. Już początek obrad przyniósł jednak nieprzyjemny spór. Prezydent wyraził żal, że terminy posiedzeń nie są z nim uzgadniane. Miał również pretensje do radnych o przebieg dyskusji z urzędnikami podczas zebrania tydzień wcześniej. Okazało się także, że do radnych nie zostały przesłane dokumenty, o które prosili urzędników, na przykład kopie korespondencji pomiędzy klubem FKS Stal i Urzędem Miejskim.

Pożyczka: mało realna?

Dyskusja o problemach piłkarskiego klubu i szukanie rozwiązań trwała około trzy godziny. Chwilami była daleka od merytoryki, a znów wypełniona emocjami, nerwami, chwilami nawet niechęcią. Kwestia pożyczki dla klubu dosyć mocno zaczęła się oddalać. Prezydent Jacek Wiśniewski zachęcał, by klub przedstawił jako zabezpieczenie weksel od innej firmy. Prezes Jacek Klimek wskazał, że skontaktował się wcześniej z czterdziestoma firmami, jedna była zainteresowana takim wsparciem, ale jej sytuacja finansowa nie pozwala na taki ruch. Włodarz Stali zadeklarował, że jeszcze raz spróbuje poszukać przedsiębiorstwa, które zdecyduje się zabezpieczyć miejską pożyczkę. Jasne jest jednak, że efekt dla rachunków księgowych takiej firmy będzie niemal identyczny jak pożyczenie tych pieniędzy prosto do klubu, bez udziału magistratu. Na to chętnych dotychczas też w mieleckim biznesie nie było. Sytuacja pandemiczna jest sporym utrudnieniem. 

Radni znów proponowali, by zabezpieczeniem pożyczki było logo klubowe. Urzędnicy zgłosili wątpliwości prawne. Do magistratu trafiła wycena tego logo wskazana przez klub, nie jest teraz jasne, czy dla urzędu taki dokument będzie wiarygodny, kto ma to ocenić. Ten dokument określa wartość logo na 2 miliony 100 tysięcy złotych. O zleceniu niezależnego oszacowania wartości logo raczej mowy nie będzie, bo to kolejny dodatkowy koszt po stronie magistratu.

Urzędnicy wskazali również, że klub musi określić jakie zadanie na rzecz miasta czy urzędu wykona za pożyczone pieniądze. Okazuje się, że nie może to być tylko kontynuacja gry w ekstraklasie, a musi to być pożyczka na konkretny cel. Możliwe jest na przykład działanie w zakresie dodatkowej promocji miasta. Jednak już zwielokrotnienie ekspozycji logo miasta na strojach meczowych budziło wątpliwości prawne po stronie magistratu. Absurdalnym rozwiązaniem byłoby pożyczenie tych pieniędzy od miasta i zrealizowanie dodatkowej kampanii reklamowej na rzecz miasta z udziałem piłkarzy w stacjach telewizyjnych, za co klub musiałby dodatkowo zapłacić. 

Wykup udziałów w klubie: radni zobligują prezydenta?

Radni miejscy uczestniczący w posiedzeniu wskazywali, że nie wyobrażają sobie sytuacji, w której magistrat nie wesprze klubu. Dla wszystkich optymalnym rozwiązaniem byłaby pożyczka z takim czasem spłaty, który klubowi pozwoli na uregulowanie tych należności. 

Prezydent Jacek Wiśniewski nie zamknął natomiast ścieżki związanej z wykupem udziałów w klubie. Tu jednak niezbędna jest wycena wartości klubu, którą miasto zleciło biegłemu rewidentowi z Łodzi. Ten dokument także będzie istotny dla ewentualnej decyzji o pożyczce. 

Wykup udziałów jednak jawił się jako proces skomplikowany. Urzędnicy tutaj wielokrotnie wskazywali, że wymaga to kłopotliwych zmian w budżecie miasta, który jest zadłużony. 

Pojawiła się jednak niespodziewanie informacja, że radni miejscy mogą z własnej inicjatywy przyjąć uchwałę zobowiązującą prezydenta do wykupu udziałów w klubie, nawet gdy on sam byłby temu przeciwny. Taką propozycję radni złożyli włodarzowi miasta, uznając, że to na nich spadnie odpowiedzialność za skutki transakcji. Nawet poprosili prezydenta, by ten zgodził się na zaangażowanie w takie działanie pracowników magistratu.

Trudno dzisiaj oszacować czy taka uchwała uruchomiłaby szybką współpracę z klubem. Zapisy tej uchwały musiałby realizować prezydent ze swoimi urzędnikami. Prezes Jacek Klimek zadeklarował, że będzie miejsce w radzie nadzorczej klubu dla przedstawiciela magistratu, jeśli dojdzie do wykupu udziałów przez miasto, nawet niewielkiej liczby akcji. 

Promocja, stypendia: stanowczy sprzeciw prezydenta

Rozwiązaniami alternatywnymi zaproponowanymi przez rajców miały być nowe umowy na promocję miasta lub ewentualnie zmiany w regulaminie i wysokościach miejskich stypendiów. 

Na takie działania nie zgadza się prezydent Jacek Wiśniewski. Argumentował, że to otwarcie „puszki”, którego efektem będzie pojawienie się wielu kolejnych klubów z wnioskami o taką pomoc. Urzędnicy podnosili, że zmiany w budżecie miasta w teorii są możliwe, ale w praktyce takie działania znów będą trudne do przeprowadzenia.

Prezydent był także zaskoczony przyspieszeniem tempa prac związanych z wsparciem FKS Stal. Przypominał wniosek z sesji nadzwyczajnej, który wskazywał, że czas na reakcję jest do końca roku. Jacek Wiśniewski irytował się też, że urząd ma zajmować się problemami klubu, za które urzędnicy zupełnie nie odpowiadają.

Prezes Stali Jacek Klimek podkreślał, że szanuje stanowisko prezydenta Wiśniewskiego. Pytał jednak dlaczego konkretne działania, przede wszystkim wycena wartości klubu przez biegłego wskazanego przez magistrat, nie była realizowana już latem, a dochodzi do nich dopiero teraz, gdy sytuacja stała się mocno kryzysowa. Przedstawiciel Urzędu Miejskiego odpowiedział, że trwała analiza takiego działania. FKS Stal natomiast zrealizowała wycenę klubu ekspresowo, w czerwcu i ten dokument trafił wówczas do Urzędu. Stworzony został przez biegłego rewidenta. Wartość klubu przekracza 15 milionów złotych.

Co dalej z FKS Stal?

Działacze mieleckiej Stali od tygodni szukają rozwiązania, które pomoże uratować ekstraklasowy klub bez dodatkowego wsparcia ze strony miasta. To zwyczajnie zaczęło jawić się jako mało realne, a rozmowy - które swoją atmosferą są dalekie od partnerstwa - mogą źle wróżyć. 

Okazało się także, że awizowana przed tygodniem formalna propozycja magistratu dla klubu, która miała pojawić się w miniony poniedziałek, nie doszła do skutku. O takim piśmie mówiła na pierwszym posiedzeniu komisji skarbnik miasta. Teraz podkreśliła, że poniedziałek miał być dniem, w którym treść tego dokumentu zostanie zaproponowana prezydentowi Wiśniewskiemu.  

Kluczowy może być początek listopada, wówczas zapewne ostatecznie dowiemy się, czy jakakolwiek szersza współpraca klubu z miastem będzie choćby w teorii możliwa. Kolejne posiedzenie komisji specjalnej odbędzie się w przyszłym tygodniu. Zapewne w ciągu miesiąca sprawa wróci na sesję całej Rady Miejskiej. 

Wyrwa w budżecie Stali sięga kilku milionów złotych i może doprowadzić do upadku Stali jeszcze w tym roku. 

Czego oczekuje piłka ręczna?

Zdecydowanie krótsza była wtorkowa rozmowa o problemach superligowego klubu piłkarzy ręcznych Handball Stal Mielec. Prezes Roman Kowalik w swoim piśmie wnioskował o dodatkowe 2 i pół miliona złotych, na posiedzeniu precyzował, że teraz zabraknie mu 400 tysięcy złotych do utrzymania płynności finansowej. 

Okazało się także, że dzisiaj budżet Handball Stal Mielec w 70 procentach pokrywają pieniądze płynące z kasy miasta, a kolejne ewentualne dotacje czy zlecenia promocyjne sprawiłyby, że te wartości sięgnęłyby nawet 90 procent.

Roman Kowalik wnioskował o wsparcie bądź współpracę finansową w formie bezzwrotnej. Wskazał, że chce wzmocnić drużynę, by ta zaczęła punktować. Po pięciu kolejkach Handball Stal ma w tabeli PGNIG Superligi zero punktów. Przypomniał, że zespół od lat gra w hali zastępczej, bo trwa budowa nowej areny MOSiR. 

Prezydent Jacek Wiśniewski proponował prezesowi Kowalikowi oszczędności w postaci rozwiązania kontraktów z niektórymi obecnymi zawodnikami. Radni sugerowali, że ewentualne działania mogą się opierać na pożyczce podobnej, jak w przypadku klubu piłkarskiego. Poprosili prezesa Handball Stal Mielec o przygotowanie też propozycji wysokości pożyczki. 


Na zdjęciu: radny Radosław Swół (PiS) podczas obrad Komisji, w tle przedstawiciele FKS Stal Mielec.

Doraźną Komisję Rady Miejskiej w Mielcu ds. wsparcia klubu FKS Stal Mielec oraz analizy sytuacji w klubie Handball Stal Mielec tworzą radni:
- Radosław Swół - Przewodniczący Komisji (PiS),
- Wiesław Truniarz (radny niezależny),
- Zdzisław Nowakowski (Nasz Mielec),
- Jarosław Szczerba (radny niezależny),
- Robert Wójcik (PiS).
W Komisji nie ma przedstawicieli prezydenckiego ugrupowania Razem Dla Ziemi Mieleckiej.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (90)

ediedi

47 42

Brawo żadnego wsparcia. To jest chore ile pieniędzy wydaje się na kaprysy może 1000 z 60000 ludzi ?
Co to ma być ? Płacimy wszyscy za czyjąś zabawę . wszędzie tylko boiska i inne obiekty sportowe ? A co reszta ma tylko dokładać ? Jak ktoś dobry to mu pomóc a nie armia ludzi bo moda nastała na czerwony sport a rachunki PGE i podatki coraz większe ! Tyle pieniędzy kosztuje stadion i ani jednego boisko nie powinno powstać a za baseny i inne luksusy podnieść opłaty ! 12:03, 13.10.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

no nie dziwneno nie dziwne

14 13

jak jest kupa takich arogantow jak ty ze Mielec pustoszeje,zaorac wszystko boiska,pilke a mlodym dac piwo do reki i pod blok i na strefe na 3zm. za place minimalna.To sie spodziewajcie w kolejnych latach najazd Ukraincow bo tu nie bedzie mial kto pracowac 12:34, 13.10.2021


voltvolt

9 4

edi idąc twoim tokiem myślenia musimy szybko rozbudować szpital, nakupować sprzętu i karetek abyśmy się w nim wszyscy pomieścili za kilka lat. Jak nie wiesz o czym napisałem to myśl do skutku aż wpadniesz na to po co jest promocja sportu i po co się buduje te wszystkie boiska. 12:56, 13.10.2021


cxzcxz

1 0

tylko budowa synagogi tak mysla rajciwie na to nie zabraknie no i pozniej utrzymanie bo gminy zytowskie maja to w nosie a za reklame mielca na cala polske trzeba zaplacic i to klubowi mam propozycje niech klub zmieni nazwe na taka w ktorej bedzie nazwa sponsora a mielec niech reklamoje synagoga tak stolo miej w nosie slowo mielec 18:38, 14.10.2021


gerger

0 0

baran jetes 18:28, 15.10.2021


ObiektywnieObiektywnie

42 45

Na poidełka pieniądze były, na pożyczkę dla FKSu nie ma... 12:19, 13.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BorysBorys

19 13

Nie porównuj cen poidełek do kilkumilionowej "pożyczki". 13:43, 13.10.2021


DocentDocent

36 14

Jakby podliczyć te wszystkie "konsultacje" w sprawie parkometrów, komunikacji, skwerków i wielu innych to pewnie już te 2 miliony by się uzbierało. Urzędnicy UM i pracownicy miejskich firm są od roboty a nie od zatrudniania firm zewnętrznych. Nie potrafią biedaczki? Na rynku pracy jest mnóstwo młodych i wykształconych którzy potrafią. 12:42, 13.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZbychZbych

2 0

Święta racja fachmanow w każdym pokoju a jak przychodzi do decyzji to firma zewnętrzna za pieniądze a fach ani też są za pieniądze za decyzję w jakiejś sprawie dwa razy place w podatkach 21:02, 14.10.2021


PrezesPrezes

32 10

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes ...., naszego klubu ... Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie, to wilki! To mówiłem ja - Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!
To jeszcze ja - Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja - Jarząbek." 13:03, 13.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Stary grzybStary grzyb

3 0

Obawiam się ze jeszcze nie wyzdrowiałeś... 17:14, 13.10.2021


RAUS !!!RAUS !!!

67 27

WARA od publicznych pieniędzy !! jakim prawem oni chcą wydawać nasze pieniądze na sport ZAWODOWY. tam nie grają za darmo!! pensje mają po kilka, kilkanaście tysięcy złotych. i my mamy im płacić? z publicznej kasy? bo ktoś zawodowo kopie w piłkę? wspierać to można młodzież szkolną. sale wybudować, zorganizowac zajęcia. Skoro ma być doplata dla zawodowych piłkarzy,to dlaczego nie do zawodowych piekarzy albo tancerek erotycznych? TO MI TEŻ DAJCIE DOPŁATE !! NALEŻY MI SIE !!! sku****ny!!!! 13:13, 13.10.2021

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

hahahahahaha

9 23

Lecz się prostaku. Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to się nie wypowiadaj. Jakie są tam twoje pieniądze jak i tak pewnie ciągniesz socjale ile się da. Tacy ludzie jak ty są najgorsi nie umie czytać a ryja drze pierwszy 13:43, 13.10.2021


do hahahado hahaha

4 11

morda w kubeł śm***iu pie*****ny 14:50, 13.10.2021


goldwinggoldwing

20 6

Sto procent racji! Popieram.Won od publicznych pieniędzy na sport zawodowy! Jeśli już to na szkolenie dla dzieci i młodzieży! 15:37, 13.10.2021


Zbych Zbych

1 0

Poco tyle nienawiści klub prosi o pożyczkę a nie darowiznę kto wiedział o niecieczy pojawiła się termalika i już darmowa reklama w tv pomyślałem o tym że taka promocja też daje zysk na mecze z legia i Lechem przyjadą kibice z Rzeszowa z Dębicy z Tarnowa zatankuja w Mielcu kupią hamburger ktoś zarobi ktoś zapłaci podatek w tv pokażą może jakiś inwestor nie będzie szukał palcem na mapie gdzie jest mielec bo mu tv pokaże bo miasto nie prowadzi żadnej promocji to po co mi taki prezydent skoro ecyzje i tak podejmują firmy zewnetrzne 21:11, 14.10.2021


nhgnhg

0 1

wara od publicznych pieniedzy to poiwiedz glinskiemu 18:56, 15.10.2021


No wayNo way

53 30

Kopacze piłki nożnej. Nie ma mojej zgody by z moich podatków finansować taki worek bez dna jak jakaś tam stał Mielec. 13:19, 13.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

123123

10 19

Twoja zgoda jest tyle warta co zużyty papier toaletowy 15:19, 13.10.2021


hmmhmm

26 28

nie trzeba bylo żreć z kronospanem to teraz są efekty , zamiast żyć w zgodzie z kronospanem to macie. Kronospan dalej istnieje a stal mielec zniknie 13:20, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

inneinne

31 7

Posłowie i europosłowie gdzie jesteście, lans czas zacząć jest okazja.🙄🙄🙄🙄 13:20, 13.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

swójswój

1 1

No Pani Krystyno do roboty ! 11:14, 14.10.2021


hmmhmm

24 15

jeszcze przypomnę Wam jak wszyscy kibice piłkarze staliście przeciw kronospanie a murem za władzą mielecką to teraz macie, władza wypina tyłek a kronospan się śmieje. 13:22, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

123123

34 27

Na romów są pieniądze na pożyczkę dla Renomy miasta nie ma. Kto tam zasiada w tej radzie miasta, chyba nikt przy zdrowych zmysłach. Brakuje Ś.P. Prezydenta Kozdęby 13:38, 13.10.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

AgataAgata

19 8

Renoma miasta. Hahahahahaha. 13:51, 13.10.2021


WertWert

5 11

A agata niech tyłkiem ulice zamiata tyle w temacie 15:02, 13.10.2021


hehheh

4 10

nawet nie wspominaj tego lewicowego karierowicza z SLD. z mielcem nie miał nic wspólnego. obejmując urząd wiedział, że jest śmiertelnie chory i jedyne co robił to dobre wrażenie na spotkaniach z mieszkańcami. gadał o ławeczkach, nowych fontannach i o d*pie maryni. taki to był cwaniaczek. 18:53, 13.10.2021


Do WertDo Wert

4 3

Jak chciałeś błysnąć, trzeba było się brokatem posypać :) Pozdrawiam. Agata 19:49, 13.10.2021


REKLAMA

MateuszMateusz

47 19

Żadnej pożyczki !!! 5 mln marzy się tym nierobom? Za jakąś chwilę okaże się, że nie mają z czego spłacać, i co wtedy? Jakim prawem pieniądze wszystkich mielczan mają być wydane dla garstki "kopaczy"? Dlaczego nie rozliczycie tych, którzy zadłużyli Stal chociażby w ZUSie? Panie Prezydencie, niech Pan się nie ugnie pod naciskiem kilku spragnionych premii. 13:49, 13.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

myslisz cos?myslisz cos?

9 19

to lepiej bedzie wg.ciebie utrzymywac pusty stadion jak ligi nie bedzie?no chyba ze zrobia bazar na plycie stadionu to im sie wyrowna.Roczne utrzymanie stadionu kosztuje ok.1,5mln.rocznie.Na to bedziemy placic super pomysl 14:11, 13.10.2021


......

38 15

Nie wyrażam zgody na dofinansowanie rozrywki której organizacja zatrzymała się w latach 80tych ubiegłego wieku. Piłka nożna od dawna to sa ogromne pieniadze, prywatne interesy i biznesy. Jeśli nie stać ich na utrzymanie to wystawić na sprzedaż i może nowy właściciel będzie do tego dopłacał. A jak nie to ogłosić upadłość i zaczynać od zera. 14:14, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kibicekibice

20 31

P.Prezydencie zapraszamy na mecz w poniedziałek,tylko pan nie cykorz i powiedz to przed meczem,że niestety musimy upasc bo mielczanom piłka jest nie potrzebna,nie stac nas. 14:14, 13.10.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

JoeMonsterJoeMonster

25 13

Może trzeba upaść, jak Ruch, Widzew czy inne podobne... A czy wszystkim mielczanom jest piłka potrzeba? Podejrzewam, że przeżyjemy i bez niej... 14:53, 13.10.2021


@joeM....@joeM....

8 9

wiadomo ze nie wszystkim.A czy pieszym potrzebne sa drogi?A wszystkim potrzebna jest biblioteka,kino,sciezki rowerowe,mozna tak sie sprzeczac w nieskonczonosc.Sport na wysokim poziomie to reklama miasta w całej Polsce a dziwicie sie ze gadaja o nas zascianek,ciemnogrod itp.bo co my tu mamy?nic.Tak jak ktos wyzej pisal miasto sie starzeje,trzeba myslec czym tu zatrzymac mlodych i nie tylko sportem.Jestem rocznik 84.i wiesz ilu z mojej klasy co liczyla 32 osoby mieszka w Mielcu?2 osoby a reszta emigracja i nie zamierza tu wracac bo do czego?nawet lokalu o wysokim standardzie tu niema.Wielu tu mysli ze ludzie tu zostana po szkole tyrac na strefie a potem do domu przed kompa bo gdzie tu isc?aha na zakupy do biedronki i cala rozrywka 15:52, 13.10.2021


moje zdaniemoje zdanie

9 3

uwierz mi, że 40 000 mielczan przekazanie - darowizna 5 mln nie podoba się, nie akceptują tego 18:22, 13.10.2021


PrawdaPrawda

19 38

W innych miastach kluby dostają od 3 do 7 milionów a naszym urzędasom szkoda 2 miliony pożyczyć to jest wprost żenujące. Lepiej swoje kieszenie poupychać 15:00, 13.10.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

RIKI RIKI

19 7

DAJ TY ZE SWOICH TE 2 MILIONY I PO TEMACIE 16:22, 13.10.2021


Do rikiDo riki

6 14

Chodzi o pożyczkę analfabeto 17:42, 13.10.2021


TaaaaaTaaaaa

10 3

Nie 2 mln a aż 5 mln. I to pewno byłaby pożyczka tak na wieczne oddanie. 19:52, 13.10.2021


KokosKokos

22 7

Prezes ogarnij się wreszcie. To ile w końcu trzeba tej kasy? 5 czy 2 bańki? Bo suma wzrasta lub maleje z dnia na dzień niczym temperatura na Kasprowym. 15:14, 13.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ProszęProszę

3 4

czytać ze zrozumieniem! 15:45, 13.10.2021


Gra pozorówGra pozorów

13 21

pana prezydenta. Pan prezydent gra teatr troski o środki miasta. Hmmm.... Pan prezydent nie rozumie, że upadek klubu piłkarskiego na wiele lat zmiecie go w niebyt a stadion miejski zostanie na utrzymaniu miasta. Przez lata ubiera się znacznie więcej kosztów urzymania go niż te 5 milionów jeśli nie będzie klubu i kibiców. Można oczywiście teren sprzedać pod centrum hadlowe, co proponował lata temu pan Klimek. Tak ale w zamian miał powstać nowy stadion na błoniach. Można oczywiście sprzedać i umożliwić kolejne inwestycje deweloperom, czym chyba najbardziej zajęci są niektórzy urzędnicy magistratu, opłacani z podatków wszystkich mieszkańców a pracujący de facto dla deweloperów, szukający sztuczek, kruczków prawnych pod warunki zabudowy, kasy na uzbrojenie itp. aby zaledwie kilka osób mogło trzepać kasę. Drogi, dojazdy też im miasto zbuduje czego właśnie jesteśmy świadkami. Słaby teatr panie prezydencie! 15:39, 13.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bimbobimbo

1 4

STADIONY DLA STALI POWSTAJA NA BŁONIU W TUSZOWIE-W MIELCU NIC NIE WYDAJCIE.PIŁKARZY W RAMACH TRENINGU POSCIGAĆ DO TUSZOWA. 16:21, 13.10.2021


kibic oldboykibic oldboy

35 1

chora sytuacja jak piłkarze tej wg rankingów 30 ligi Europy dostają w Stali po 30 czy 40 tys , płacimy chyba 3 trenerom (właśnie jeden trener wybawiciel żąda zaległych ponad 300 tys a licznik bije) poprzedni prezes woła premię za utrzymanie się klubu w ekstraklasie no gdzie był zarząd jak tak marnowano kasę na chore kontrakty 15:43, 13.10.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

no wlasnieno wlasnie

11 0

teraz ten zarzad to chce premie za utrzymanie,co pustą kase w klubie zostawił. 15:59, 13.10.2021


KibolKibol

9 2

Jak tak pilnowali kosztów Stali to niech teraz płacą za podpisywane umowy dziady!
I ten wielki KIBIC Stali co chce premie od klubu za utrzymanie.
To jest dziad nie KIBIC!😡 20:17, 13.10.2021


JaśJaś

24 2

decyzja o budowie hali zadłużyło miasto na lata a dziś jest próba wydarcia tzw pożyczki ( pewnie na wieczne nieoddanie) od miasta gdzie puste kieszenie , a może by marszałek dorzucił parę milionów bo Stal promuje całe Podkarpacie 15:48, 13.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pewniepewnie

5 5

tak jakby miał argumenty prawne,ale takich niema.To jest stadion miejski,nie marszałkowski ani nie prywatny. 15:57, 13.10.2021


niekopanyniekopany

26 9

Zrobić proste głosowanie za/przeciw. Ustawić na placu i na rynku skarbony i niech ci wielbiciele kopania balona pokażą na co ich stać. Niech nie skąpią grosza. Dodatkowo konto bankowo na wpłaty. Ciekaw jestem ile uzbierają kasy. A może jeszcze pożyczka na dopłaty na darmowe bilety ?
Popieram, pieniądze tylko na sport amatorski i młodzieżowy oraz masową rekreacje mieszkańców Mielca. 16:09, 13.10.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PIRONPIRON

17 5

popieram poprzednika,niech sie opodatkują ci co nie moga zyc bez piłki 16:25, 13.10.2021


hahahahhahahahahha

1 4

Kopał to cię stary po dupie 23:31, 13.10.2021


KrakowiakKrakowiak

4 14

Mielczanie komuna u was tez walczy o przetrwanie i nic wam nieda,wyjezdzajcie z Mielca kto moze.Jako byly mielczanin do 2017r.placilem w Mielcu podatki ale jak zobaczylem co sie tam dzieje to place w Krakowie,bo widac efekty. 16:45, 13.10.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

yupyup

2 0

przynajmniej dokumenty potrafią zutylizpwać xdddd 21:53, 13.10.2021


A to ciekawe!A to ciekawe!

3 0

Bo w Krakowie akurat rządzi postkomuna i skutecznie to kiedyś piękne miasto zabetonowywuje... 22:09, 13.10.2021


REKLAMA

stefannstefann

0 1

Radek to Ty umiesz pisać????????? 16:55, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeroHero

3 3

Jak już Szczerba się za to zabrał to stal uratowana. Najlepszy radny jaki istnieje. Taki prawdziwy bohater . Jarek na prezydenta !!! 17:29, 13.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AdaśAdaś

6 0

Jarek jak już piszesz komentarze o sobie to choć trochę pokory wykaż 😉 20:00, 13.10.2021


junojuno

10 0

Z jednej strony chciało by się rozgonić ręczną ze względu na wyniki, ale trzeba sobie zadać pytanie po co w takim razie taka ogromna hala sportowa? 18:27, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HH

17 1

Reczna niech najpierw odda pozyczke ktora dostala kilka lat temu,Kowalik mysli ze jak zmienil nazwe to juz go to nie dotyczy. 19:27, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mm

20 2

wszystkim filantropom rozdającym naszą wspólną kasę przypominam o już istniejącym dofinansowaniu - stypendia ... itp ta pożyczka bardzo przypomina mi podobną, kilkanaście lat temu udzieloną siatkarkom FKS. czy ktoś ją spłacił ?????? 20:21, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

....

12 15

Wiśnia pójdziemy po ciebie, jak ten klub upadnie! 20:52, 13.10.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

wwwwww

8 3

Nie strasz, nie strasz, bo się ze...srasz. 23:07, 13.10.2021


JJ

3 6

Kielbasa ty tez poplyniesz 23:24, 13.10.2021


Obywatel xObywatel x

11 6

Miasto nie ma 5 milionów? Przecież to kropla nie w szklance wody a czajniku, dla mnie najgorszy prezydent i rada miasta od poczatku istnienia Mielca, o czyste powietrze już nikt nie walczy bo coś nie słychać siedzą na stołeczkach i dzielą tort i to wszyscy od lewej do prawej, po pis lewica psl muszą odejść od koryta w rządzie i samorządach bo ta patologia w naszej polityce się nigdy nie skończy, a i jeszcze jedno zlikwidować tvp info i tvn24. 21:01, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LimboLimbo

5 10

Tusk wrocil z Brukseli to Wam pomoze ukraść cis sprzedać jupitery Niemcom poproście go i Budkę a potem ryby z Wisloki sprzedacie 21:25, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

????????????

17 1

Kiedy wreszcie powstanie jedna spółka miejska, zamiast istniejących dziesięciu? Należy powiedzieć : koniec darmozjadom w Mielcu. 21:39, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KokosKokos

17 2

,, prezydent zaskoczony tempem.. Haha .Ledwo objęli stanowiska i już klepneli podwyżki dla siebie,o ile dobrze pamiętam to była jedna z pierwszych decyzji.zmarnowane 5lat 22:03, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

krakówkraków

14 10

To jest szokujące!!! Zniszczcie wszystko, wszystko sprzedajcie, zpstaną same dziadki i ubeckie dziec na stołkach i!!!
Proponuję aby choć jeden niedouczony popatrzył ile pieniędzy na zawodową piłkę przeznacza się w innych miastach. Popatrzcie też na Wałbrzych. Tam nic nie chcą dać nawet na trzecią ligę- miasto w ruinie a na stadionie patalogiczne dresy, butelki itp!!!!
Kibice Stali popatrzcie ile kasy wlano w Carcovie i Wisłę w Krakowie ale nikt nawet nie pomyśli, że źle zrobiono... A tu zwykłej pożyczki się odmawia... 22:07, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IleIle

7 7

tu januszów i grażyn Jakby ze swoich wykładali a tu o pożyczkę chodzi. Najwięcej drą mordę Ci co socjale biorą. Zabierzcie im 500+ to dopiero się lament zacznie 23:23, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cyk pykcyk pyk

11 2

Na podwyżki było,na ,,wycieczkę do usa było.Faktycznie,,oddech dla Mielca, tylko dla wybranych.Staram się być obiektywny,ale nie moge sobie przypomnieć plusów obecnego prezydenta i jego świty:) 23:37, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GoscGosc

11 8

A po co pakowac kase w cos co nie przynosi efektow, zlikwidowac i przeznaczyć ta kase na lekkoatletyke z ktorej sa wyniki, a nie na skorzanego flaka z ktorego przewaznie jest spiew...nic sie stalo 23:57, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŻabciaŻabcia

14 6

żadnych więc j publicznych pieniędzy dla ludzi żyjących dobrą zabawą w kopactwo . To już dość tych inwestycji w sport. o widzę ż ludzie w .ielcu na c ie robią tylko do rze bawią się za publiczne pieniądze .A jak tu ktoś wspomniał jest to grupka kilkuset osób ? A cała reszta ma yć sponsorem ? Tematy zastępcze ? Gdie bym coś nie czytała w Mielcu i okolicach tylko hale sportowe i boiska ? Komuś tusię w dyniach zryło. A za chwile ogłoszą że młodzież do domu bo naiczycielom spodobała się praca przy każdym.puterach i będą siedzieć dzieci w domu i mackdoldzie !! A niby sportowcy dajcie pieniędzy !! Wara od publicznych pieniędzy ! 03:41, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SUSAN BENSONSUSAN BENSON

2 3

Witam Szanowni Państwo, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym.

Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, polecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: ([email protected]) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

Oto kilka powodów, dla których powinieneś skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
* Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
* Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
* Szybkie finansowanie bezpośrednie - Otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
* Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%.
* Wysokie wskaźniki aprobaty - masz 99,9% szans na otrzymanie pożyczki
* Elastyczna spłata - Musisz wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny na okres od 1 do 30 lat.
* Prosta aplikacja online.
* Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna.
* Brak ukrytych opłat

Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie wniosku o pożyczkę za pośrednictwem
E-mail: [email protected]
WhatsApp/Telegram: +447903159998

Pośrednicy/konsultanci/brokerzy mogą sprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy pracować razem z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron. 03:44, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaaaaaaaaaaaaa

7 4

Brawo niech miasto da pieniądze na remonty, a oni rozhuśtali to niech oszczędzają, są inne inwestycje potrzebniejsze miastu. 06:58, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AkwizytorAkwizytor

10 1

Poprzedni prezes po awansie zapłacił premii za utrzymanie, płacił pensje w terminie i spłacił 2/3 zadłużenia stowarzyszenie.
Zostawił na koncie 3,5 mln .
Nowy nie zapłacił premii za utrzymanie i przestał płacić pensje pilkarzą i chce w grudniu zamykać klub.🙄 07:35, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zoli Zoli

10 4

Co za problem ? chcą Janusze od kopania i tak zwanego sportu ? pożyczki to do banku ? Jak nie da polski to da niemiecki na hipotekę ?! I wreszcie będzie spokój . Zabiorą i będą mieli następny przyczółek w Polsce -wschód wrednej opornej na germanizm ! 08:11, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

asas

11 4

ja tego nie rozumiem. Kase mają z canal +, około 30 sponsorów na stronie klubu i jeszcze dalej mało pieniędzy. Studnia bez dna. Jak nie mają kasy to niech kopią w 4 lidze 08:46, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

jendker83jendker83

15 2

Jak widzę tytuł, a w nim tekst: "klub musi sobie poradzić sam bez magistratu", to coś mnie trafia. Może ja żyję w jakiejś innej rzeczywistości, ale mam nieodparte wrażenie, że magistrat od lat wspiera klub całkiem istotnymi dla budżetu Stali kwotami. Rok za rokiem.
W II, a później w I lidze, gdy inne wpływy były znacznie mniejsze, cały czas płynął strumień pieniędzy. I teraz - w Ekstraklasie - PŁYNIE DALEJ!
Udało się osiągnąć sportowy cel - awans, a później utrzymanie w Ekstraklasie. I co? I dalej: dajcie kasę! Pojawiły się nieporównywalnie większe od pierwszoligowych pieniądze z TV, znacznie zwiększył się potencjał marketingowy, a klub dalej musi być utrzymywany przez miasto? Nie piszę tu, że spodziewałem się po awansie rzeki pieniędzy od sponsorów, ale obecna sytuacja to - niestety - patologia.
Przez lata sam także wspierałem Stal swoimi złotówkami (robię to nadal), ale liczyłem - najwyraźniej zdecydowanie zbyt naiwnie - że za awansem sportowym przyjdzie też awans ekonomiczny. Tymczasem mamy sytuację według władz klubu krytyczną. Stąd też średnio przychodzi mi uwierzyć choćby w to, by ta "pożyczka" miała być kiedykolwiek spłacona (to odpowiedź dla komentujących wierzących, że ta kasa kiedykolwiek wróci do miasta).
Co do kibiców - pamiętacie, jak wielkie żale były wylewane na magistrat za postawienie zbyt małego stadionu? Miały być takie masy na trybunach, miało być niemal natychmiast po kolejnych awansach konieczne powiększanie pojemności? Pamiętacie? 08:52, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

........................................

5 9

widze ze sami ekonomisci tutaj sie udzielaja.Zeby klub wyszedl na prosta i zaczal zarabiac na siebie to musza splacic dlugi co powstaly jeszcze w 2 lidze i sie ciagna przez poprzedni zarzad bo nie zakladali SA ukrywajac to.Mowicie tylu sponsorow itp.,tylko ze takie sumy jakie przeznaczaja to kropla w morzu.W tamtym sezonie kasa z Canaku poszla na dlugi.Pomyslcie kto utrzyma stadion jak klub upadnie?oczywiscie miast rocznie ok.1,5mln.rocznie bedzie płacic plus jakies tam pieniadze 4ligowcom,trenerom itp.bo zaden sponsor ani grosza nie da,bo poco.No ale tak jest jak rzadzi tzw,Targowica nic nie potrzebne,kolej nie,hala nie,pilka nie,nic sie nie oplaca.Przyklad PO,PSLu w rzadzie sprzedac LOT,ORLEN bo straty a po przejeciu wladzy przez PIS kolosalne zyski spolek.Mowicie wy ze kazdy ma placic podatki na cos co interesuje sie tym garstka ludzi,ale to mielczanie sa tak jak inni chca drogi,chodniki,przedszkola itp.itd.troche merytortki a nie tylko hejt. 09:42, 14.10.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KasiaKasia

4 2

jak ci tak rząd dobrze zrobił to niech sypnie kasę na klub przez marszałka czy przez jakiś orlen 10:30, 14.10.2021


AsAs

1 1

Ta autosan, turow to ma wspaniałe zyski. Benzyna ponad 6 zł, prąd 2x droższy niż 5 lat temu. Nie wiem co bierzesz ale proponuje mniej bzdur z tvpis 16:36, 14.10.2021


InekInek

9 0

Skoro wg obecnych włodarzy klub zostal zadluzony za poprzednikow (i może/pewnie tak bylo) dlaczego nikt nie wystapil z zawiadomieniem do prokuratury o podejrzenie przestepstwa niegospodarnosci, dzialania na niekorzysc spolki i znalezienia winnych? Gdy winni zostana odnalezieni zostana tez odnalezione pieniadze lub mieszkania za klubowe. Potrwa moze to troche, ale im wczesniej tym lepiej. Takie pozyczki na wieczne nieoddanie miasto juz przerabialo. Akurat poparcie posla PE jest to naprawde kase mozna na niski procent z PKO zalatwic a nie sepic z miasta. Nie mowiac o reczej 2,5 mln? Zrozumialbym jakby mieli jakas hale budowac za swoje... Panów trenerów od premii za awans Stali do roboty zagonic!!! 11:15, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jojojojo

6 0

Hmmm... pieniadzy brak a w tuszowie stawiaja :) 12:15, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Robert b.Robert b.

7 1

Klub rozwiązać ogłosić bankrut Stadion rozebrać sprzedać złom . Zrobić parkingi . Resztę można zazielenić . I po problemie . Zawsze jest źle . 15:50, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Normalny Normalny

5 2

A moze by tak do jaskota po pozyczke sie zwrócić przeciez on nie tak dawno kilka baniek sobie przyciol.... 16:06, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kibic84kibic84

9 2

ale się uśmiałem, a właściwie ubawiłem, miliony pod zastaw loga klubowego, w tym miescie dzieją się rzeczy naprawde załosne i komiczne 16:40, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LambadaLambada

7 1

Ej, a to znacie?
Przychodzi prezes do prezydenta i mówi:
- wszystko w klubie wyprostowałem, ale pożycz mi tak z 5 baniek, co?
- nie mam, daj mi spokój
- ej no weź, dam ci znaczek klubowy jak coś…
- nie mam tyle, daj mi spokój
- no nie bądź taki
- no nie mam, co mam ci wyczarować?
- to daj ze dwie bańki przynajmniej
- no dobra, tam jest choinka to se *%#)!&
18:22, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cxzcxz

4 5

rajcy pamietajcie tak jak stal reklamuje mielec na cala polske to tego nie zrobi nikt zdejmijcie nazwe tego miasta z nazwy bo to klatwa dla tego klubu stal niech zostanie a nastepny czlon to nazwa sponsora a mielec niech reklamuje synagoga i zyty tak jak obecnie nas reklamuja na calym swiecie a jak zrozumiecie to placcie za reklame waszej miejscowosci dobra kase bo pozniej o mielcu nikt nie uslyszy 19:01, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ejej

1 3

skonczcie *%#)!& o zatrzymaniu tu mlodziezy. pieniadze dostanie piłka nozna i przez to zatrzyma młodzież???? Ktos tu jest chory??? Mlodzieza zdolna tu za bardzo sie nie interesuja, chyba ze w prywatnych biznesach typu SMS czy APPN. Ilu młodych, zdolnych poszlo z Mielca? co im zaproponowal Jaskot czy Klimek? Gdzie jest Wojcik, Zieba, Cetnar, Małek i inni??? Urzad miasta sponsoruje zawodowych, kupionych piłkarzy a nie mlodziez. Ludzie ogarnijcie sie. 14:28, 15.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

nbynby

0 0

niech klub zrzuci brzemie z plecow ktore ma nazwe mielec reklama kosztuje a stal to robi swietnie w miejse tego niewydarzonego miasta wpisac sponsora tytularnego a nie sponsor ktory wydaje pieniadze ma napis na dupie w poniedzialek napis na koszulkach moze miec zaslonieta ostatnia litere tego niewydazonego miasta a w nastepnych nastepne litery taka reklame jak robi stal na cala polske to nie zrobi nikt chyba ze ....cdn nastapi 18:42, 15.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%