• We wrześniu ruszą pierwsze pociągi pasażerskie z Mielca. Na razie będą to jednak tylko połączenia w kierunku Dębicy. Ale czy na tym koniec?
• Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl jest przekonany, że nie. Gdy dobiegnie końca remont linii kolejowej w kierunku Tarnobrzega, możliwe będzie przywrócenie kolejnych, ważnych połączeń.
• Na pewno wszyscy czekamy, w tym ja, na takie wspaniałe połączenie weekendowe, żebyśmy mogli pojechać nad Jezioro Tarnobrzeskie, wysiąść na stacji, kilometr przejść spacerkiem i potem wrócić. Przypomnę, że tam jest dobre piwo, dobrze schłodzone, także nie będziemy musieli jeździć samochodem - mówi marszałek.
Już we wrześniu PKP planuje przywrócenie kilku połączeń pasażerskich na odcinku linii kolejowej miedzy Mielcem a Dębicą. Choć będzie to niezwykle ważny, historyczny wręcz powrót do kolejowego transportu dla miasta, wiele osób czeka na finał remontu linii kolejowej miedzy Mielcem a Tarnobrzegiem.
- Mielec kiedyś był skomunikowany transportem osobowym - bardzo dobrze nam się jeździło w kierunku Lublina, mieliśmy połączenia w kierunku Warszawy, Wrocławia. Starsi to pamiętają - powiedział w niedawnym wywiadzie dla hej.mielec.pl marszałek Władysław Ortyl.
- Dzisiaj są zapowiedzi, że będą takie dalekobieżne pociągi. Wszystko to jednak będzie miało miejsce wtedy, kiedy zakończymy remont nie tylko na odcinku Mielec - Dębica, co przywróci nam kilka par pociągów już we wrześniu, ale kiedy zakończymy tę inwestycję na odcinku Mielec - Padew, a z drugiej strony na odcinku Tarnobrzeg - Ocice. To wszystko, jak się zamknie, na co trzeba poczekać myślę 2 lata, będziemy mieli możliwości otwierania połączeń pasażerskich w większym zakresie - powiedział Ortyl.
- Na pewno wszyscy czekamy, w tym ja, na takie wspaniałe połączenie weekendowe, żebyśmy mogli pojechać nad Jezioro Tarnobrzeskie, wysiąść na stacji, kilometr przejść spacerkiem i potem wrócić. Przypomnę, że tam jest dobre piwo, dobrze schłodzone, także nie będziemy musieli jeździć samochodem - dodał marszałek województwa podkarpackiego.
Jak podkreślił, „w Jeziorze Tarnobrzeskim jest bardzo duży potencjał”. - To drugi akwen wodny po Solinie w naszym województwie - potężne, czyste jezioro z perspektywami, coraz lepiej zagospodarowane. Ono musi być dostępne dla mielczan i to jak najbardziej właśnie w takiej formie - podsumował.
::addons{"type":"youtube","url":"https://www.youtube.com/watch?v=zrhnH9c9wO8"}
19 1
Szybciej będzie obiecaną drogą ekspresową , albo pociągiem przez Połaniec
6 1
Jest to fajna turystyka regionalna pod warunkiem że będzie to połączenie Dębica Sandomierz . A co do jeziora Tarnobrzeg to przeważnie korki są gigantyczne i problem z parkowaniem ale nie dziwne jak kilka lub kilkanaście tysięcy ludzi zjedzie się w jedno miejsce .
29 6
To się nazywa ciąg alkoholowy.......
31 15
Proszę by Pan marszałek wstrzymał się od reklamowania alkoholu nie jest zatrudniony w rzadnym browarze na stanowisku od reklamy tylko na poważnym urzędzie tu się wydaje duże pieniądze na profilaktykę antalkoholowa a tu co to ma być krótko proszę cofnąć swe słowa o alkoholu
5 3
Sklej jape
3 1
Zobaczyć ból dupy u ciebie jedyne hejzawisza, nawet nicku nie umiesz sobie wymyślec taki pisowski trol jesteś
1 0
Pouczasz chętnie innych. Może najpierw naucz się pisać poprawnie w ojczystym języku to dowiesz się, że ŻADEN a nie rzaden browar nie powinien być reklamowany….
23 2
Panu marszałkowi pociąg kojarzy się z przejażdżką na piwko. "Wspaniała" oferta pomiędzy Mielcem a Dębicą przestaje dziwić. Na to, że IC i budżet centralny wyręczą marszałka w uruchamianiu większej liczby pociągów, bym nie liczył.
20 1
Taaaaaaaaaaa i znając geniusz "fahofcuf" z PKP to połączenia będą o tak atrakcyjnych godzinach jak 7.18 oraz 22.42 ?! 🤣🤣🤣
Pamiętam lata temu bywały takie genialne połączenia gdzie na stację przesiadkową można było przyjechać 20 min po tym jak odjechały wszystkie dalekobieżne pociągi...
21 2
Jeżeli będą jeździć z taką prędkością jak wcześniej to czteropak do Dębicy zdążę wychylic
28 3
Jak zwykle Władysław Ortyl vel Marian Paździoch się lansuje . Gość ma parcie na szkło tylko żeby szybka nie pękła . Zamiast myśleć o elektryfikacji to on znowu przypisuje sobie zasługi . Czego nie robią elektryfikacji przy okazji remontu linii kolejowej . O dworcu kolejowym też cisza . Chłop niby z Mielca a bardziej dba o Rzeszów .
8 3
Dworzec? Elektryfikacja? Dla kilku szynobusów szynowych od poniedziałku do piątku i kilkudziesięciu pasażerów? Dworzec autobusowy obsłuży i ich.
13 1
Marszałek nie uruchamia pociągów w dni wolne od pracy, czyli wiadomo, do kogo kieruje swoją ofertę... Urzędnicy pojadą na piwo - w ramach "obowiązków służbowych"!
11 1
Kiedy minie okres wymagany przy finansowaniu unijnym, pociągi pasażerskie przestaną kursować.
25 4
Gdzie był wcześniej jak elektryfikacja linii ominęła Mielec ?
4 0
Bez "elektryki" ta kolej ma znaczenie tylko dla transportu drewna i węgla.
Do puki nie będzie połączenia ze światem za pomocy szybkiego pociągu np Dębica = Gdynia i PĘDOLINO to szkoda pisać o tych torach którymi mało kto i okazyjnie jeździ a peron praktycznie pusty ...
Ale przecież to było wiadomo od początku że ta inwestycja tak się skończy??
18 4
Poziom mielecki...menelstwo.
12 1
"...Gdy dobiegnie końca remont linii kolejowej w kierunku Tarnobrzega, możliwe będzie przywrócenie kolejnych, ważnych połączeń..."
Nie no, naprawdę? Cóż za odkrywcze stwierdzenie.
20 2
P,Ortyl...za 450 mln.zl to całe jezioro tarnobrzeskie można zapełnić piwem..
Skończ najpierw obwodnicę..wybuduj wiadukt !!?? mężczyznę ocenia się nie jak zaczyna obwodnicę tylko jak się nią kończy..brak wiaduktu..!!
29 3
Zamiast powiedzieć, że mielczanie i okoliczni mieszkańcy będą mogli jeździć pociągiem w góry, nad morze, do stolicy, czy większych miast, a nawet za granicę pociągiem z Mielca, to..... na piwo za róg miasta. WSTYD. Czy to nie nabijanie się z ludzi?
27 2
Panie Władek nie ściemniaj, z dworca PKP w Tarnobrzegu jest 6km nad jezioro tarnobrzeskie, odnośnie piwa to z lat 70-tych pamiętam że piwo z tarnobrzeskiego browaru nie nadawało się do picia.
0 1
Nie dokońca , przystanek w chmielowie jest coś koło 1-1.5 km od jeziora oczywiście zależy którego miejsca jeziora . Chyba najbliżej było by do tyrolki
1 0
Do tyrolki z Chmielowa jest 3,6km. https://www.google.pl/maps/dir/Tyrolka+Tarnobrzeg,+Ocicka+40,+39-400+Tarnobrzeg/Chmiel%C3%B3w+Zagumnie,+Chmiel%C3%B3w/@50.5294391,21.6711746,1750m/data=!3m1!1e3!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x473d49d0983377a7:0xd4d13cc8d4c29aeb!2m2!1d21.6669633!2d50.5407885!1m5!1m1!1s0x473d37cc5710464f:0xf2938f7e735f87fc!2m2!1d21.6858832!2d50.5236435
8 26
Pan Marszałek Ortyl oraz Pan Europoseł Tomasz Poręba przywracają nadzieję na to że w Mielcu będzie jeszcze pięknie i normalnie. Ci ludzie są dumą Mielca. Pozostali powinni brać przykład z ich pracowitości oraz uczciwości.
9 4
"dumny" tylko z czego , bo rozumu tu nie widać , gdzie Ty widzisz u tych osób pracowitość i uczciwość ,bo Ty jak widać nie wiesz co to jest uczciwość ,oni może byli uczciwi kiedy jeszcze w majtki robili .
1 1
A co ty ktoś z rodziny w urzędzie?
12 1
kiedy połączenie ze STREFĄ ?
19 10
teraz widzicie za kogo pisbolszewia uważa Polaków-za drobnych *%#)!& pijaczków którzy za 500+ będą popierać kaczyńskiego i spółkę/poniekąd to prawda - kupili was za garść srebrników i teraz was upadlają jak tylko się da
14 19
Zawsze źle, nie było żadnych pociągów była cisza , teraz jest, coraz więcej coraz lepiej dalej źle, trzeba krytykować, totalnie, brawo trolle z PO
19 12
Bardzo dobrze, że dobiega końca remont linii kolejowej Mielec-Dębica i już za miesiąc wróci ruch pasażerski. Oby nie było jak przy zakończonym już remoncie na odcinku Mielec-Padew Narodowa. Powinno się tylko podać kiedy będzie przetarg ogłoszony na odcinek Padew Narodowa-Ocice koło Tarnobrzega. Co do elektryfikacji - na wszystko przyjdzie czas, są również pociągi wodorowe i hybrydowe (spalinowo-elektryczne) jakby co. A malkontentom z PO (KO) i Konfederacji (Konfy) mówię powiedzenie: Psy szczekają. Karawana jedzie dalej.
9 1
Oby nie było = Oby nie było opóźnień.
5 5
A teraz czekam na trolli wymierzonych w moją stronę z 3, 2, 1...
4 1
Czyżby w artykule sugerowano, że nad jezioro jeździ się, po to aby napić się piwa? A potem co? Kąpiel w jeziorze w stanie upojenia alkoholowego?
14 3
Bez elektryfikacji ta linia umrze śmiercią naturalną . Nie pojadą żadne pociągi dalekobieżne . Ta linia ma sens tylko jako zelektryfikowana . Dla porównania jaki sens ma budowlana od podstaw , oczywiście zelektryfikowana linia na lotnisko w Jasionce . Przecież to lotnisko po uruchomieniu Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie praktycznie tylko wegetować .
3 1
Pieniądze publiczne są niczyje i tyle dla tego tak się je wydaje
Więcej podatków = większa bieda i głupsze pomysły
Odczepcie się od ludzi i zmniejszcie obciążenia to ludzie sami sobie poradzą !!!
8 1
Piwo...bo odrazu trzeba alkohol pić...
Pfu na tą substancję szatańską :D :D
6 4
Jakie tam jest takie dobre piwo???? jaki browar jest w tarnobrzegu????czy jemu chodzi o te siki co leja w tarnobrzegu tak schlodzone aby smaku nie poczuc??? nie lubie lodowatego piwa.....dobre piwo da sie wypic ze smakiem w temp. pokojowej lub delikatnie scholodzone....caly czas sie slyszy alkohol feee, trzezwe poranki...kto wypije piwo na ulicy to juz kryminalista....a ten mowi aby jechac do tarnobrzega pic piwo.....wow...
0 1
Spróbuj schłodzony browarek z browaru tarnobrzeg wieczorem nad tym jeziorem to zrozumiesz czemu Pana Ortyla tam ciągnie 🤣 a tak na serio komunikacja z sąsiednimi miastami to mus, ale pewnie skończy się jak zawsze...
1 0
Tam nie ma parkingów, nie ma miejsc do przebrania, woda zimna tyle to można bliżej w RZOCHOWIE zrobić i to rowerkiem a Tarnobrzeskiego piwa to lepiej ..... .
4 1
Zrpbia polder zalewowy w kielkowie,rzochowie,podleszanach to na piwo bedzie sie jezdzilo blizej sczegolnie bedzie to wygodne gdy zrobia most w rzochowie.
9 3
Remont linii kolejowej z Dębicy do Padwi jest robiony tylko dla potrzeb znanej firmy drzewnej, reszta to przykrywka.
6 2
Oj, pis-siorki, pis-siorki ! Co tu jeszcze "glupiemu ludowi" obiecac, zeby tylko za dwa lata "zlote korytko" nie odjechalo?
1 1
PIS nie rozumie iż rzeki kijem się nie zawraca. Albo wybuduje mieszkania tam gdzie ludzie chcą mieszkać albo ci ludzie wyjadą do KANADY, NOWEJ ZELANDII czy AUSTRALII.
Mieszkania powinni budować tam gdzie młodzi ludzi mogli by mieszkać aby całkiem z kraju nie uciekli czyli na obrzeżach Wrocławia, Szczecina, Trójmiasta czy Warszawy i tam młodzi dadzą sobie rade i zostaną w kraju!!!
Jeżeli chodzi o "podkarpacie" to tu jedynym rozwiązaniem jest szybki wzrost RZESZOWA by stał się realną konkurencja dla większych miast. Na "podkarpaciu" musi dojść do mocnej centralizacji i niestety wyciągnięcia "mieszkańców" z Przemyśla, Stalowej, Krosna, Mielca itp... i po drugie Rzeszów powinien wchłonąć Boguchwałę, Lutoryż, Miłocin, Rudne Małą i Rogaźnicę z tym iż Rogażnica i Boguchwała są dla Rzeszowa KLUCZOWE.
Wniosek
Rzeszów musi być większy i mieć więcej mieszkańców niż np; Częstochoiwa.... jeżeli chce mieć siłę i potencjał to budowy tej części kraju.
Tylko centralizacja po przez Rzeszów i jego poszerzanie może zbudować potencjał w tej części Polski.
Rzeszów 200 tys + Sąsiednie gminy + 15 tys + "Podkarpcie" 15 tys = 230 tys (np; 2025) ?
4 2
Otwarcie komunikacyjne Mielca to linia Rzeszów-Mielec-most w Szczucinie-Kielce-CPK. Ale to imposybilizm.
5 5
Niedługo po mszach w kościele będzie beczka piwa przed wyjściem dla dzieci cola ma byc dla pan lizaki Tusk ma to zatwierdzić jak zostanie prezydentem plus 1000 plus
2 0
Szcze*ioneczka po kościele ;) teraz już w parku na rynku w autobusach oferta xd podobno 3-4 dawka ma być w trakcie czekania na światłach
8 1
Nad wodą piwa się nie pije- ale blamaż panie marszałku
0 0
Piwo pije się nad wodą i w wodzie.Od przystanku który ma powstać Ocice- może być tylko 1 km pieszo do jeziora.Piwo tarnobrzeskie sprzedawane nad jeziorem jest bezalkoholowe.Nie zapraszamy Marszałka ,bo
zaraz za nim wepcha się pół Rzeszowa ,woda jest pierwszej klasy a Oni podobno nie myją nóg.
2 1
Za 3 lata może się uda tory zrobić a potem to już prosto bo z Chmielowa (to się chociaż dobrze kojarzy) tylko 5 km na piechotę nad jezioro. Cierpliwie poczekam i wybiorę z pewnością zamiast auta.
8 1
Kolej z Mielca przez Kolbuszowę do Rzeszowa. O tym warto rozmawiać
7 0
W Mielcu instytucje publiczne oraz brak perspektyw po za pracą na niewolnika zmuszają normalnych ludzi do opuszczenia tego miasta i do |stałej EMIGRACJI.
Emigracja do innych miast Polski jak SZCZECI< WROCŁAW, TRÓJMIASTO czy WARSZAWA lub po za granice kraju jak KANADA czy NOWA ZELANDIA, AUSTRALIA
MIELEC to jest dobre miasto dla budżetówki i emerytów czy rencistów
8 0
Dziękuję z góry za centralizację wszystkiego pod Rzeszów . Już teraz w wielu przypadkach do lekarza trzeba jechać na Rzeszów , lub jeszcze gorzej do Tarnobrzega . Rzeszów jest na siłę promowany ( dotowany ) żeby być wiodącym ośrodkiem w tej części kraju . Cierpią na tym pozostałe miasta naszego województwa . Rezultat będzie taki że Podkarpacie dalej będzie się wyludniać .
6 0
Idiotyczny tytuł, a potem ....się potopią. "Propagowanie trzeźwości " nad wodą .
2 0
Tylko on to mogl wymyslec
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.mielec.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz