Zamknij
REKLAMA

Komisja Bezpieczeństwa debatowała... nad bezpiecznym latem

06:51, 17.06.2021 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu mieleckiego będzie priorytetem działań służb w okresie letnim - przekazują urzędnicy mieleckiego starostwa. Szczegółowe plany w tym zakresie omówiono podczas zdalnego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w środę, 16 czerwca.

Podczas spotkania, wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz nadleśnictwami: Mielec, Tuszyma, Nowa Dęba i Dąbrowa Tarnowska, przeanalizowano stan zabezpieczenia pożarowego na terenie powiatu mieleckiego - czytamy w informacji podsumowującej spotkanie.

W związku z rozpoczynającymi się lada moment wakacjami poczyniono też pierwsze przygotowania do akcji „Bezpieczne lato”. Jak co roku w działania prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo letniego wypoczynku mieszkańców powiatu zaangażowane zostały liczne służby. Zadania rozdzielono pomiędzy komendę policji i straży pożarnej, a także: Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiczną, Powiatowego Lekarza Weterynarii, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowalnego i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

W programie posiedzenia komisji znalazła się też ocena realizacji akcji „Zima 2020/2021”. Ta tegoroczna – ze względu na niskie temperatury i intensywne opady śniegu - była znacznie trudniejsza od poprzednich. Za wysiłek włożony w zimowe utrzymanie dróg w powiecie oraz skuteczne odpieranie kolejnych ataków zimy Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak podziękował dziś służbom, inspekcjom oraz zarządcom poszczególnych dróg. - Wykonana przez Was praca przełożyła się na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Pozwoliła utrzymać przejezdność dróg i ograniczyć zakłócenia płynności ruchu – podkreślił starosta.

W ostatnim punkcie obrad członkowie KBiP dokonali bieżącej analizy sytuacji powiatu mieleckiego wynikającej z zagrożeń tj. rozprzestrzeniania się wirusów ASF czy COVID-19.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

TAKI KRAJTAKI KRAJ

3 2

1.
Mało która instytucja działa poprawnie a jak działa to wpierw pod siebie a później na nie korzyść tego kto pracuje.
2.
Dajcie więcej alimentów 20 latkom i będzie bezpieczniej a rodziców niech niszczy komornik i niech odpracowują długi do 70ki !!!

Wniosek
Nie dziwimy się że tyle osób z tego miejsca ucieka i też rodzinami
08:16, 17.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ujolog Ujolog

1 1

ale o uj c chodzi ?! napisz to dosłownie a nie szyfrujesz 🙄 08:21, 17.06.2021


PATOLCZASPATOLCZAS

7 1

Niech coś zrobią z małoletnią patologią, dziś jest totalnie bezkarna i ani policja ani kuratorzy wogule się tym nie interesują a na koniec taki małoletni TERRORYSTA chce jeszcze od rodziców pieniądze bijąc matke a Ojca załatwiając pomówieniami - KRAJ DLA MAŁOLETNIEJ PATOLOGII I UBEZWŁSNOWOLNIONYCH RODZICÓW PRZEZ CHORE INSTYTUCJE 08:31, 17.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WRYJ WRYJ

6 4

Ha, hahaha. Super komisja, która nic nie może. No i starosta z nadstarostą, który występuje już wszędzie. 08:37, 17.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZMIANA PRAWAZMIANA PRAWA

2 1

Rodziny się zadłużają i płacą HARACZE na dorosłych nierobów a ludzie w sile wieku 20-25 są naukowcami turystyki przestrzeni. 15% na studia reszta matura i do PRACY !!!

Za moment będą gonić do pracy 70 Latków ? 12:42, 17.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KPINAKPINA

1 0

Kompletnie Mieleckie instytucje nie dają sobie raty z nastolatkami a chcą zapewnić bezpieczne lato - BABABA 08:48, 18.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%