Zamknij
REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda przyznał medal zasłużonemu mielczaninowi

11:14, 04.03.2021 | P.C
REKLAMA

Postanowieniem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, za zasługi dla Niepodległej, Józef Grzesik został odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. 

Odznaczenie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przekaże na ręce żony Anny Grzesik Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, członek oraz sekretarz Kapituły Orderu Odrodzenia Polski

Józef Grzesik to wieloletni przewodniczący NSZZ "Solidarność" PZL-Mielec oraz radny miejski. Zmarł 1 marca. Miał 60 lat. Dzisiaj (4 marca) odbędzie się jego pogrzeb.

[ZT]61420[/ZT]

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla Józefa Grzesika był przyznany jeszcze za jego życia, ale z powodu pandemii COVID-19 nie został wręczony.

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości to państwowe odznaczenie cywilne ustanowione 15 czerwca 2018 roku. 

Odznaczenie nadawane jest osobom żyjącym, które poprzez pełnienie nienagannej służby publicznej – cywilnej lub wojskowej, walkę o niepodległość oraz działalność na rzecz przemian demokratycznych, aktywną działalność zawodową i społeczną, czy twórczość naukową, literacką i artystyczną – przyczyniły się do odzyskania lub umacniania suwerenności RP, w tym w szczególności budowania wspólnoty obywatelskiej Polaków i poczucia tożsamości narodowej, rozwoju nauki, rozsławiania dobrego imienia RP poprzez kulturę i sztukę, rozwoju społecznego i umacniania więzi z Polakami za granicą oraz budowania dobrobytu gospodarczego RP.
 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%