- W nocy z 13 na 14 lutego żołnierze 331. Kompanii Lekkiej Piechoty odbyli nocne zajęcia z działań nieregularnych w miejscowościach Ziempniów, Surowa i Padew Narodowa - przekazuje kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego.
Mróz i intensywne opady śniegu nie przeszkodziły dowódcy kompanii por. Andrzejowi Koszykowi w przeprowadzeniu ćwiczeń zgodnie z opracowanym scenariuszem.
- Głównym zadaniem mieleckich terytorialsów było zlikwidowanie grup dywersyjnych działających na terenie odpowiedzialności kompanii. Żołnierze etap przygotowawczy, wykonali na terenie obiektów LOK w Mielcu, następnie wykonali przemieszczenie na wyznaczone kierunki działania. Pomimo trudnych warunków wszystkie zagadnienia zostały zrealizowane na wysokim poziomie - przekazuje Witold Sura.
[FOTORELACJA]8463[/FOTORELACJA]
Jak podkreśla, „zwalczanie grup dywersyjnych to jeden z trudniejszych tematów w czasie działań bojowych”. - To właśnie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w pierwszej kolejności muszą rozpoznać teren a następnie przygotować się perfekcyjnie do zwalczania przeciwnika, który skrycie wtargnął na ich teren. Nasz najmłodszy rodzaj sił zbrojnych w czasie wojny będzie prowadził działania we współdziałaniu z pozostałymi rodzajami sił zbrojnych - podkreśla rzecznik 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mają zapewnić powszechną ochronę i obronę ludności, mienia, obiektów użyteczności publicznej i dóbr kultury w wyznaczonych rejonach odpowiedzialności 3. Podkarpackiej Brygady OT. Dlatego też, pomimo panującej pandemii regularnie uczestniczą w tego typu zajęciach, aby podnosić swoje kompetencje i utrzymywać odpowiednią sprawność podczas działań operacyjnych.
W miniony weekend pododdziały Podkarpackiej Brygady OT prowadziły szkolenie podtrzymujące w ramach zajęć rotacyjnych. W sumie w szkoleniu wzięło udział ponad 700 żołnierzy. Z powodu pandemii, każda kompania odbyła ćwiczenia w wyznaczonych rejonach odpowiedzialności, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego.
Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej na co dzień niosą pomoc w szpitalach i placówkach medycznych. Organizują kordony sanitarne, mierzą temperaturę przy wejściu do placówek medycznych, jak również wspierają prace administracyjne. Terytorialsi przede wszystkim odciążają medyków w codziennych obowiązkach po to, aby mogli oni wykonywać czynności związane stricte z niesieniem pomocy medycznej. Od początku kwietnia ub. r.
4 zespoły medyczne a niekiedy 6 wykonuje wymazy mobilnie osobom wskazanym przez sanepid. Obecnie pobierają materiał biologiczny od nauczycieli, opiekunów przedszkoli i żłobków.
dd12:07, 17.02.2021
Terytorialsi hahaha
Jusb13:09, 17.02.2021
a na czyim land teraz bronim i ile ? wybacz kapitanie Witold Sura, ale tu czytamy po waszemu i te nazwy bardzo brzydko cuchną wygnańcem ukraińskim po wsze czasy za zdradę i gwałt, butol *%#)!& wynika z zapisu prawego, wiesz o tym, 😡
boryna 13:21, 17.02.2021
kiedy ćwiczenia w rzochowie?
do boryna15:08, 17.02.2021
za niedługo-każ się starej podmyć będzie ostro ćwiczona
Oko13:36, 17.02.2021
Czas śnieg odwalać będzie mocno sypac, chodniki nie odśnieżone zalega śnieg wszędzie już do łopat zakład usług komunalnych podstawi ciężarówki i wywiezie do łopat a nie jakieś *%#)!& po wsiach odstawiac
janek2343413:40, 17.02.2021
najpierw siebie zapędź ze swoimi pociechami 500 plus do łopaty
Oko18:32, 17.02.2021
Janek 23434 moje dzieci nie brały 500 bo za stare więc musisz swoje zagonić do łopaty albo ty sam *%#)!& a po drugie to odpier, dol się od mojej rodziny jasne
Nikt.14:24, 17.02.2021
WOT to nie wojsko.
Sido15:45, 17.02.2021
Napisał co wiedział o pseudonimie NIKT, żałosne
inka18:02, 17.02.2021
wot gieroje, nu kanieczno
Michał mi na imię 16:41, 17.02.2021
Brawo Panowie, świetna robota 👍
Macocha17:43, 17.02.2021
WOT-Wojska Ojca Tadeusza.
rudy rydz18:01, 17.02.2021
no i obrodziły rydze w zimie
gen. Fala14:21, 18.02.2021
Kubeł tak trzymaj! Brawo 1klp!
Wus15:38, 18.02.2021
No i kto zapłaci za tą zabawę w żołnierzy? Ja się pytam.
Sido18:23, 18.02.2021
Ty Ciamajdo
A patole ?????12:03, 20.02.2021
Niech wpierw przestaną NISZCZYĆ normalne rodziny i zajmą się PATOLAMI
https://hej.mielec.pl/pl/11_wiadomosci/61046_mops-otwiera-drzwi-w-ramach-tygodnia-pomocy-ofiarom-przestepstw.html
????????
Józek 10:06, 21.02.2021
Komu to potrzebne w środku pandemi
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.mielec.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
9 0
wyklęci i falanga bez prawa powrotu