Zamknij
REKLAMA

Koła Gospodyń Wiejskich spotkały się w Mielcu [FOTO]

00:10, 10.03.2020 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 100 przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu mieleckiego przybyło na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące działalności tych organizacji, które odbyło się 9 marca w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu.

Organizatorami spotkania byli poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Fryderyk Kapinos, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mielcu Stanisław Kagan oraz marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

- Bardzo się cieszę, że mogłem zobaczyć dziś wypełnioną po brzegi Salę Królewską Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu. To tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że takie spotkanie było niezwykle potrzebne – ocenia poseł Fryderyk Kapinos. 

– W Sejmie pracuję w Parlamentarnym Zespole do spraw Rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich, ponieważ głęboko wierzę, że te organizacje są niezwykle potrzebne, a ich rozwój w znakomity sposób służy lokalnym społecznościom – mówi poseł Kapinos.

Uczestnicy spotkania mogli poznać informacje na temat promocji produktów regionalnych Województwa Podkarpackiego, które przedstawiła kierownik Oddziału Wielofunkcyjnego Rozwoju Wsi i Żywności Wysokiej Jakości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Dorota Jamrozy.

O działalności Parlamentarnego Zespołu do spraw Rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich opowiedział poseł Fryderyk Kapinos. Natomiast prelekcję pt. „Żywienie a dieta” wygłosiła nauczycielka przedmiotów gastronomicznych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu Janina Bierzyńska.

Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich miały również możliwość skonsultowania składanych sprawozdań z pracownikami Urzędu Skarbowego w Mielcu.

Na wszystkich uczestników spotkania czekał przepyszny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Wadowic Górnych. Z kolei muzyczna uczta była zasługą Jadwigi Huber i Marii Miś.

[ZT]55656[/ZT]

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

IncydentIncydent

4 3

To powinno być rondo gospodyń wiejskich. 01:40, 10.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tik takTik tak

13 3

Wybory coraz bliżej trzeba kiełbasę wyborczą rozdawać. 06:20, 10.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZetZet

7 3

Poseł uczył się robić koronki na drutach.produkty te mają być chitem ekspresowym 10:30, 10.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wowwow

10 3

Wójt Piątek to już w gminie nie ma co robić? Tyle spraw w gminie czeka, więc nie rozumie do czego był potrzebny tam Pan Piątek. Porażka. 11:21, 10.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DD

4 0

Oby nie zakazili się koronawirusem /dosłownie i w przenośni/. 12:27, 10.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

totototo

1 0

za duzo dzialaczy partyjnych jak na spotkanie dzialaczek KGW.... 21:28, 10.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA