Zamknij
REKLAMA

Kolejne defibrylatory w bibliotece i Galerii Navigator

12:05, 15.12.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Nowy budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kusocińskiego oraz Galeria Navigator przy ulicy Powstańców Warszawy – to kolejne dwa miejsca na terenie miasta Mielca, gdzie umieszczone zostały defibrylatory – urządzenia medyczne, dzięki którym można skutecznie przywrócić prawidłową pracę serca osobie u której doszło do zatrzymania krążenia.

Defibrylacja dosłownie oznacza zakończenie migotania komór. Jest jedyną, a zarazem skuteczną metodą, która zwiększa szanse na przeżycie podczas określonych zaburzeń pracy serca. Wykonana w ciągu 3 minut od utraty przytomności pozwala na przeżycie w 75% przypadków.

Defibrylator AED jest zautomatyzowany i samodzielnie analizuje rytm pracy serca. Urządzenie podpowiada, co należy zrobić, żeby podjąć działania adekwatne do stanu pacjenta. Kiedy nie zachodzi potrzeba użycia defibrylatora, AED nie poda impulsu elektrycznego.

Urządzenia te są całkowicie bezpieczne dla poszkodowanego i osoby udzielającej pomocy. Dzięki niemu każdy z nas może udzielić potrzebnej pomocy przedmedycznej jeszcze przed wezwaniem służb ratunkowych.

Do tej pory na terenie naszego miasta Urząd Miejski zainstalował defibrylatory w sześciu punktach – w budynku Urzędu Miejskiego (ul. Żeromskiego 26), w Samorządowym Centrum Kultury (al. Niepodległości 9), w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Mickiewicza 2 – Łojczykówka) oraz w kościołach parafii MBNP (ul. Ks. Henryka Arczewskiego 1), parafii Ducha Świętego (ul. Pisarka 16) i parafii Trójcy Przenajświętszej (ul. Wyszyńskiego 14).

Jedno takie urządzenie jest także na wyposażeniu radiowozu Straży Miejskiej. Można je także spotkać w wielu innych miejscach, gdyż na zakup i montaż tych urządzeń ratujących życie zdecydowało się wiele firm i instytucji.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

AbcAbc

9 1

Brawo. Słuszna decyzja. Popieram. 12:14, 15.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


AnnaOjAnnaOj

1 1

A co z kościołem na Starówce? Przydałby się defibrylator, chodzi tam wiele starszych osób. Na tygodniu do 18 w razie czego można pobiec do biblioteki, ale na weekendzie? 19:42, 15.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WRYJWRYJ

2 1

Świetna inicjatywa, prosimy o więcej. A gdzie krytycy Prezydenta? 19:56, 15.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nie na tematnie na temat

0 0

ale mam pytanie co mnie gnębi od dwu lat-może mi ktoś odpowie-sklep sztandarowy tej galerii wydaje gazetki reklamowe po dwie jednocześnie z tą samą datą rozpoczęcia promocji -w jednej jest supermarketem w drugiej hipermarketem-a jedna nie pokrywa się z drugą-a towary promocyjne nie pojawiają się na półkach tego cośiuniewiadomoco-no może z 10 procent tej oferty można znależć na jego półkach a reszta gdzie?po co drukować bzdurne reklamówki o czymś czego niema 23:42, 15.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA