Zamknij

Klaudia Rzeźnik przyciągnęła tłum miłośników sztuki [FOTO]

18:13, 29.10.2024 Aktualizacja: 18:15, 29.10.2024
Fot. za MBP SCK Mielec Fot. za MBP SCK Mielec

W niedzielne popołudnie w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kusocińskiego miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy malarstwa i grafiki Klaudii Rzeźnik pt. „Niedosłownie”. Wernisaż zgromadził liczne grono miłośników sztuki, entuzjastów malarstwa oraz bliskich samej artystki, którzy przybyli, aby podziwiać prace młodej twórczyni.

[FOTORELACJANOWA]11947[/FOTORELACJANOWA]

Prace Klaudii Rzeźnik, pełne barw i symboliki, zachwyciły obecnych swoją głębią i emocjonalnym przekazem. Artystka, znana ze swojego niekonwencjonalnego stylu, podczas otwarcia podzieliła się historią powstawania swoich dzieł. Jak tłumaczyła, jej proces twórczy opiera się na pracy z żywicą epoksydową – techniką, która pozwala uchwycić ulotność emocji i stworzyć surrealistyczne kompozycje, pełne osobistych refleksji.

Klaudia Rzeźnik, 27-letnia artystka, od pięciu lat zgłębia różne formy sztuki plastycznej. W swojej pracy łączy malarstwo abstrakcyjne z grafiką, a inspiracje czerpie z szerokiego spektrum źródeł, takich jak marzenia senne, muzyka oraz literatura.

Artystka uważa, że sztuka jest uniwersalnym narzędziem do wyrażania siebie i daje możliwość zarówno zgłębiania własnej natury, jak i tworzenia dla samej przyjemności. Jak podkreśla, „to nasze wewnętrzne potrzeby decydują, jaką rolę sztuka odgrywa w naszym życiu”.

W swoich abstrakcyjnych obrazach Klaudia fascynuje się techniką tzw. wylewanych abstrakcji. Zauważa w nich niepowtarzalną energię oraz dynamikę, którą szczególnie ceni, ponieważ każda praca jest jedyna w swoim rodzaju i niemożliwa do powtórzenia. Sztuka Klaudii Rzeźnik jest zatem nie tylko odbiciem emocji i inspiracji, ale także świadomym procesem poszukiwania oryginalności.

Oprócz malarstwa, artystka tworzy także grafiki, do których wykorzystuje żywicę epoksydową. Materiał ten pozwala na uzyskanie głębi barw, które mienią się w świetle, nadając jej pracom dodatkowego wymiaru. Choć przedstawia w nich postaci ludzi i zwierząt, często wprowadza elementy abstrakcji, które – według artystki – umożliwiają „naginanie rzeczywistości”.

Klaudia Rzeźnik dzieli się także swoimi przemyśleniami na temat sztuki abstrakcyjnej.

- Sztuka abstrakcyjna nie naśladuje rzeczywistości, jest od niej oderwana. Tworzenie powinno być wyrazem uczuć, a taka sztuka nie musi przedstawiać niczego znanego. To rodzi pytanie – czy możemy zrozumieć coś, czego nie znamy? - mówi.

Artystka sugeruje, że w sztuce, podobnie jak w życiu, nie zawsze wszystko musi być jednoznaczne. Czasem to, czego nie da się wyjaśnić, ma na nas największy wpływ, a akceptacja tego faktu pozwala na głębsze interpretowanie otaczającej nas rzeczywistości.

- Każdej rzeczy można nadać sens lub zmienić jej interpretację w zależności od naszych przeżyć - podsumowuje Rzeźnik, zwracając uwagę na to, jak subiektywne i indywidualne jest odbieranie sztuki, tak jak i życia.

Podczas niedzielnego wernisażu uczestnicy mieli okazję bezpośrednio porozmawiać z Klaudią Rzeźnik, dowiedzieć się więcej o tajnikach jej warsztatu, a także podzielić się swoimi wrażeniami z odbioru wystawy. Wiele osób było pod wrażeniem nie tylko technicznej precyzji prac, lecz także ich wymownej symboliki, która zaprasza do refleksji i odkrywania własnych interpretacji.

Wystawa „Niedosłownie” będzie dostępna dla zwiedzających do 17 listopada w godzinach pracy Biblioteki przy ulicy Kusocińskiego. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji podziwiać tej niezwykłej kolekcji. To wyjątkowa szansa, aby poznać twórczość Klaudii Rzeźnik i doświadczyć magii jej prac osobiście.

[HOROSKOPY]1730222007814[/HOROSKOPY]


 

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%