Aby firma miała znaczne szanse na odniesienie sukcesu w warunkach bardzo wysokiej konkurencji, absolutnie niezbędne są nakłady na nowatorskie rozwiązania technologiczne. W tym kontekście prawdziwym "must have" jest podjęcie działań ukierunkowanych na znaczące przyspieszenie czasu realizacji poszczególnych procesów biznesowych. Nieocenionym wsparciem w tym zakresie jest inteligentna automatyzacja. Czym dokładnie cechuje się to rozwiązanie? Dlaczego jego implementacja skutkuje prawdziwą rewolucją w zarządzaniu firmą? Szereg cennych informacji prezentujemy w niniejszym poradniku. Zapraszamy do lektury.
Poszukiwanie oraz wdrażanie innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie rozwiązań, jest absolutnie niezbędne do tego, aby przedsiębiorstwo było w stanie poprawiać swoją pozycję na rynku oraz zwiększać liczbę klientów. Wśród wyjątkowych narzędzi, które dla ogromnej liczby przedsiębiorców stanowią absolutnie nieocenione wsparcie, specjaliści wskazują przede wszystkim na inteligentną automatyzację procesów, z angielskiego Intelligent Process Automation, w skrócie IPA. Czym wyróżnia się automatyzacja procesów tego typu?
Najważniejszą cechą wspomnianego rozwiązania jest połączenie wyjątkowych możliwości, jakie gwarantuje standardowa automatyzacja wraz z nowatorskimi funkcjonalnościami zapewnianymi przez sztuczną inteligencję. Łączy się tutaj robotyzację procesów biznesowych nie tylko ze sztuczną inteligencją, ale też z uczeniem maszynowym (z angielskiego machine learning).
Istotą robotyzacji jest automatyzowanie powtarzalnych, żmudnych czynności za sprawą zaprogramowania specjalnych robotów bądź botów, które mają za zadanie naśladować czynności podejmowane przez człowieka. Z kolei uczenie maszynowe oraz sztuczna inteligencja sprawiają, iż stworzony system jest w stanie "uczyć się" na swoich błędach oraz analizować zbiory danych a także dostosowywać się do zmieniających się warunków. Dzięki temu, inteligentna automatyzacja stanowi wyjątkowy sposób na zautomatyzowanie zarówno prostych jak i złożonych procesów biznesowych, w których wcześniej niezbędna była (w pewnym zakresie) interwencja pracownika.
Podjęcie decyzji o zaimplementowaniu inteligentnej automatyzacji procesów może przynieść przedsiębiorstwu szeroką gamę różnorodnych korzyści. Przede wszystkim, dzięki temu rozwiązaniu znacząco zmniejsza się skala oraz ryzyko popełniania błędów. Roboty wykorzystywane przy tej technologii są staranie zaprogramowywane, dlatego też prawdopodobieństwo, iż popełnią błąd, jest praktycznie zerowe - zupełnie inaczej niż w przypadku, gdy za wykonywanie działań odpowiadają ludzie.
Kolejnym istotnym atutem wynikającym z implementacji inteligentnej automatyzacji jest fakt, iż dzięki omawianemu rozwiązaniu firmy mogą oszczędzić bardzo dużo - zarówno jeśli chodzi o pieniądze, jak i czas. Chodzi o to, iż procesy przebiegają znacznie sprawniej, co skutkuje obniżeniem kosztów operacyjnych. W konsekwencji dodatkowo znacząco wzrasta konkurencyjność przedsiębiorstwa. Warto też nadmienić, iż rozwiązania w zakresie inteligentnej automatyzacji są w pełni skalowalne. Oznacza to, że można je zawsze dostosowywać do zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa. Korzyści wynikające z wprowadzenia tego rozwiązania z pewnością dostrzegą także klienci - szybciej realizowane procesy będą skutkować wyższą satysfakcją oraz wzrostem ich zaufania do marki.
Dodatkowo, wprowadzenie inteligentnej automatyzacji stanowi też szansę dla pracowników. Mianowicie: chodzi o to, iż można powierzyć im inne, bardziej wymagające działania. Dzięki temu zatrudnione osoby są bardziej zadowolone ze swojej pracy i rzadziej zmagają się z tzw. wypaleniem zawodowym z racji tego, iż wykonywana przez nie praca jest po prostu bardziej interesująca. Więcej informacji na temat tego, czym jest automatyzacja procesów w wersji inteligentnej, można dowiedzieć się na stronie https://mindboxgroup.com/pl/.