Zamknij
REKLAMA

Energia, młodość i przeboje, czyli koncert „Jak nie MY, to kto?” [NIE PRZEGAP]

14.15, 16.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14.20, 16.11.2022

Szesnaście piosenek, które dobrze znamy z anten radiowych, znajdzie się w programie koncertu przygotowanego z okazji Podkarpackiego Finału Europejskiego Roku Młodzieży.  Trwają próby do wydarzenia wspólnie przygotowywanego przez Dom Kultury w Przecławiu oraz Miejski Ośrodek w Dębicy. 

ZOBACZ WIDEO 

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a honorowy patronat nad widowiskiem objął Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. Całe wydarzenie wspierają Fundusze Europejskie. 

- Koncert organizowany jest z okazji Europejskiego Roku Młodzieży. Będzie to doskonała okazja do pokazania ludzi młodych z Podkarpacia, ich pasji i dokonań oraz dumna prezentacja ich talentów muzycznych. Miejsce koncertu także nie jest przypadkowe. Dofinansowany ze środków unijnych dębicki MORS to jeden z przykładów efektywnego wykorzystywania Funduszy Europejskich na cele związane z krzewieniem i propagowaniem kultury w naszym województwie. Mam nadzieję, że bilety na koncert szybko się rozejdą, a samo spotkanie będzie okazją nie tylko do wysłuchania sporej dawki dobrej muzyki, ale do integracji społeczności, zwłaszcza tej młodszej, której ten koncert dedykujemy – podkreśla Wioletta Rejman, Dyrektorka Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej w UMWP w Rzeszowie, organizator przedsięwzięcia. 

Wydarzenie, które odbędzie się 3 grudnia w sali MORS dębickiego MOK, nosi tytuł „Jak nie my, to kto?” i właśnie ruszyły intensywne próby muzyczne. 

– Wspólnie wybraliśmy repertuar, który złoży się na program koncertu, a od kilku tygodni powstają aranżacje utworów, które zaprezentujemy. Będą to przeboje nowe i nieco starsze. Usłyszymy znane piosenki m.in. Dawida Podsiadły, Sanah, Męskiego Grania, Mroza, ale także Zbigniewa Wodeckiego 
i Małgorzaty Ostrowskiej
– powiedział Krzysztof Urbański, dyrektor Domu Kultury w Przecławiu.

[FOTORELACJA]9688[/FOTORELACJA]

Zespół, który pracuje nad przygotowaniem wydarzenia to instruktorzy przecławskiego domu kultury oraz przyjaciele obu instytucji organizujących koncert. Wszyscy to młodzi mieszkańcy województwa podkarpackiego, którzy zawodowo lub amatorsko związani są z muzyką. Na co dzień uczą się w szkołach i ogniskach muzycznych, grają w różnych zespołach lub uczestniczą w warsztatach i zajęciach doskonalących technikę śpiewu lub gry na instrumentach. Specjalnie na potrzeby koncertu przyjęli nazwę Muzyczna Reprezentacja Podkarpackich Talentów. 

– To znakomity skład fantastycznych i utalentowanych ludzi z całego Podkarpacia, spośród których nie wszyscy mieli dotąd okazję występować w tak dużym zespole. Każdy z nas nie tylko przykłada się do występu, ale przede wszystkim dobrze się bawi i poznaje nowych przyjaciół. Dzielimy muzyczne pasje – powiedziała wokalistka, Aleksandra Malczyńska. Łącznie w koncercie zaprezentuje się blisko 50-ciu młodych instrumentalistów i wokalistów.

Bezpłatne zaproszenia na koncert dostępne są w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy i Domu Kultury w Przecławiu (informacja pod nr tel. 17 749 39 82). 


 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%