Zamknij
REKLAMA

„Rzeszowiacy” rozpoczęli świętowanie. Mają 70 lat! [ZDJĘCIA, WIDEO]

22:36, 01.07.2022 | mb
Skomentuj
REKLAMA

Przez trzy dni trwać będą obchody jubileuszu 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”. Świętowanie rozpoczęto koncertem w piątkowe popołudnie.

Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” świętuje w tym roku 70-lecie istnienia. Z tej okazji zaplanowano szereg wydarzeń. Obchody zainaugurowało odsłonięcie tablicy okolicznościowej i nadanie imienia „Rzeszowiaków” parkowi za budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej.

[FOTORELACJA]9389[/FOTORELACJA]

Temu wydarzeniu towarzyszył koncert „Przyszliśmy Rzeszowiacy” w wykonaniu chóru, orkiestry i kapeli ZPiT „Rzeszowiacy”. Na scenie pojawili się też laureaci pierwszej edycji Mieleckiego Konkursu Piosenki „Na ludowo - zespołowo” im. J. Mejzy.

W przerwach pomiędzy utworami nie zabrakło wspomnień i ciekawych historii, których na przełomie 70 lat uzbierało się sporo.

ZOBACZ RELACJĘ WIDEO 

W sobotę i w niedzielę kolejne wydarzenia w ramach jubileuszu "Rzeszowiaków":

[CGK]1224[/CGK]

[CGK]1225[/CGK]

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

....

2 2

Kogo interesuje to badziewie? 00:37, 03.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DenisDenis

2 0

Mnie bardzo.
Jestem młodym człowiekiem i to co zobaczyłem w sobotę na koncercie zrobiło na mnie takie wrażenie jak na żadnym innym. Nie da się tego nawet częściowo porównać do współczesnych widowisk ze spedalonymi artystami i pseudo muzyką.
Oby ten zespół trwał jak najdłużej w historii naszego miasta bo robią coś niemożliwego kompletnie za darmo i z całego serca, z wielką pasją.
Brawo rzeszowiacka rodzino, byliście wspaniali, walczcie o swoje, piszcie projekty o dofinansowania (dzisiaj byle koło gospodyń wiejskich dostaje fundusze na rozwój więc są na to pieniądze), nie patrzcie na układy polityczne, działajcie dale i dawajcie radość innym. 10:56, 06.07.2022


a kogo ?a kogo ?

2 2

mnie nie, może mieleckie wieśniactwo starszego pokolenia to znaczy sprzed disko polo, bo co historycznie kultura folk prezentowana przez grupę rzeszowiaków ma wspólnego z tym miastem ?
ano nic za wyjątkiem młodzieży chłopo-robotniczej związanej z wsk, a w rck (robotnicze centrum kultury) krzewiących powojenne zwyczaje okolicznych wsi, to były czasy działaczy ko (kulturalno-oświatowy), punktów za pochodzenie i moda na folklor, aż do czasu gdy wycieczki za granicę rozbudziły żyłkę handlową członków zespołu rzeszowiacy począwszy od płyt i szminek po złoto i dolary, 01:59, 03.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%