Zamknij
REKLAMA

Sukces leśnego rajdu! [ZDJĘCIA]

10:13, 29.06.2022 | PC
Skomentuj
REKLAMA

W minioną niedzielę przez mieleckie lasy przemknęła grupa rowerzystów, którzy zdecydowali się na udział w XI edycji Mieleckiego Leśnego MiniRajdu Rowerowego. Termin wydarzenia nie był przypadkowy. Rajd miał być dobrym wstępem do długo wyczekiwanych wakacji.

[FOTORELACJA]9383[/FOTORELACJA]

Tegoroczna edycja przybrała nową formę. Oprócz jazdy na rowerze było dużo rozmów, dyskusji i edukacji. Przygotowane trasy były trasami tematycznymi, wszystkie związane z przyrodą, historią i wodą czyli w skrócie z naszymi lasami.

Największym zainteresowaniem cieszyła się trasa pod nazwą „Leśny Savoir-vivre dla najmłodszych”, która zebrała blisko 80 rowerzystów. W czasie przejażdżki można było dowiedzieć się m.in. jak przygotować się do spaceru po lesie, gdzie w lesie można zapalić ognisko i czy pies może towarzyszyć nam w czasie leśnych wypraw. 

Kolejna trasa „Jakie historie kryje las” zgromadziła 34 miłośników jazdy rowerem i historii, i okazuje się, że w naszych lasach jest jeszcze wiele takich miejsc, gdzie namacalnie jesteśmy w stanie doświadczyć ducha przeszłości. 

Trasę „Jak leśnik chroni przyrodę” przejechało 28 osób. Podczas kolejnych punktów uczestnicy z bliska mogli przyjrzeć się roślinom będącym pod ochroną, a punktem kulminacyjnym był Dąb „Kowal” czyli pomnik przyrody znajdujący się w leśnictwie Mościska. 

Trasą najtrudniejszą i wymagającą dobrej kondycji była „Popłyń z nami leśnikami, czyli o wodzie w lesie”. Ścieżka wiodła przez wszystkie leśnictwa Nadleśnictwa Mielec, a kolejne jej przystanki organizowane były przy zbiornikach retencyjnych, w tym przy dwóch nowo oddanych do użytku. Trasa łącznie liczyła ponad 60 km.

- W ubiegłych latach nagradzani byli najstarsi i najmłodsi uczestnicy rajdu – to już tradycja. W tej edycji, dzięki sponsorom, udało nam się wyróżnić 8 takich osób – po 2 z każdej z tras. Różnica wieku pomiędzy najstarszym, a najmłodszym uczestnikiem wyniosła 76 lat – informuje Nadleśnictwo Mielec. 

W rajdzie udział wzięło 152 rowerzystów i ponad 35 osób, które pomagały utrzymać całość wydarzenia w ryzach. Rowerzyści przejechali łącznie ponad 3016 km! Po powrocie z tras na miłośników rowerowej jazdy czekał ciepły posiłek i dużo zimnej wody. Dla najmłodszych, ale nie tylko, zorganizowano zabawy i quizy na stoisku edukacyjnym nadleśnictwa. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale.

- Szczególne podziękowania kierujemy do organizatorów i współorganizatorów: Liga Ochrony Przyrody Zarząd Okręgu Podkarpackiego, MKG „Carpatia”, PTG Sokół 1893 Mielec, Stowarzyszenie Chodźmy na rower oraz do sponsorów i podmiotów wspierających: Starostwo Powiatowe w Mielcu, Miasto Mielec, Euro-Eko Media, Magellan Aerospace Mielec, Zakład Mięsny Dobrowolscy, Piekarnia Rodzinna „Emka” i Sklep SFD Mielec oraz OSP Dulcza Mała, bez których wydarzenie nie byłoby tak atrakcyjne – informuje Nadleśnictwo Mielec.

Portal hej.mielec.pl był patronem medialnym wydarzenia. 
 

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%