Zamknij
REKLAMA

Przecław powitał lato. Co ma w planach? [FOTO, WIDEO]

18:01, 28.06.2022 | PC
Skomentuj
REKLAMA

Piknik dla najmłodszych oraz impreza taneczna – tak lato 2022 witali mieszkańcy gminy Przecław. Impreza odbyła się w niedzielne popołudnie.

[FOTORELACJA]9379[/FOTORELACJA]

Muzyka, taniec, śpiew - tak na scenie zaprezentowała się młodzież uczęszczająca na zajęcia artystyczne do Domu Kultury w Przecławiu. Magdalena Żmuda oraz Daria Kopacz, to uczennice instruktora Stanisława Pazdana. Dziewczynki, na początek niedzielnej imprezy, wykonały na pianinie utwory takie utwory jak „Dla Elizy”, czy „Love story theme”. Zespół taneczny „Luzik” przygotowany przez Luizę Kozioł, zaprezentował się w energicznym pokazie tanecznym. Wokalna grupa wyśpiewała znane i lubiane utwory dla każdego, pod bacznym okiem instruktora Katarzyny Sroki. 

Podczas „Powitania Lata”, mogliśmy także usłyszeć mini koncert, wykonany przez Młodzieżową Orkiestrę Gminy Przecław pod batutą Piotra Rysiewicza. Po tym występie odbyły się pokazy i prezentacje Ochotniczej Straży Pożarnej w Przecławiu Komendy Powiatowej Policji w Mielcu oraz Nadleśnictwa Tuszyma. Nie zabrakło również animacji, konkursów, energicznych tańców, o które zadbały Animatorki Domu Kultury: Ela, Justyna i Eliza. 

Wydarzeniu towarzyszyły stoiska tematyczne, które przygotowali: Dom Kultury w Przecławiu, Gminna Biblioteka w Przecławiu, Nadleśnictwo Tuszyma, Ochotnicza Straż Pożarna w Przecławiu, Komenda Powiatowa Policji w Mielcu. O świetny punkt gastronomiczny zadbały: Stowarzyszenie raz dla Wsi Zaborcze oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Błoniu.

A całość „Powitanie lata” zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Konkret Band”.

Dom Kultury w Przecławiu przygotował tradycyjne „Plenerowe Wakacje”. Wraz z sołectwami gminy Przecław zaprasza młodszych mieszkańców na serię kameralnych pikników: animacji dla dzieci, konkursów z nagrodami i dmuchańców.

„Plenerowe Wakacje” będą rozpoczynać się o godzinie 10:00:
- poniedziałek 4 lipca – Podole, obok świetlicy,
- wtorek 5 lipca – Dobrynin, za szkołą podstawową,
- środa 6 lipca – Rzemień, za szkołą podstawową,
- czwartek 7 lipca – Wylów, za świetlicą,
- piątek 8 lipca, Biały Bór – za świetlicą,
- poniedziałek 11 lipca – Tuszyma, za szkoła podstawową,
- wtorek 12 lipca – Łączki Brzeskie, stadion sportowy
- środa 13 lipca – Kiełków, za świetlicą,
- czwartek 14 lipca – Zaborcze, plac zabaw,
- piątek 15 lipca – Błonie, plac zabaw Wólka Błońska.

W planie Domu Kultury na wakacje 2022 są także tradycyjne dożynki, będzie zabawa taneczna. W Przecławiu przewidziany został także powiatowy piknik kół gospodyń wiejskich.  
 

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%