Zamknij
REKLAMA

Po latach wydali płytę z muzyką Krzyśka Krzaka

22:42, 21.06.2022 | ks
REKLAMA

Dziesięć lat minęło od nagrania utworów przez nieżyjącego już mieleckiego barda Krzyśka Krzaka do tekstów Andrzeja Ciacha. Teraz piosenki udało się zebrać i wydać na płycie zatytułowanej „Szare pudełko na życie”.

[FOTORELACJA]9360[/FOTORELACJA]

Wyjątkowy wieczór odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Po dziesięciu latach od nagrania kilkunastu utworów Krzyśka Krzaka, mieleckiego barda, udało się zebrać materiał i wydać na płycie zatytułowanej przez Andrzeja Ciacha - autora tekstów - „Szare pudełko na życie”.

To kolejna taka okoliczność po ubiegłorocznym wydaniu płyty „Bieszczadula”, gdzie autorem tekstów również był Andrzej Ciach, a wykonawcami mieleccy artyści.

Tym razem zdecydowano się jednak na absolutnie wyjątkowy, nostalgiczny ruch. Andrzej Ciach zebrał piosenki, które Krzysiek Krzak nagrał po powrocie z 20-letniej tułaczki po Hiszpanii. Niestety sam muzyk nie doczekał tak wyjątkowej chwili i wydania tej płyty - zmarł w 2016 roku.

Wtorkowe popołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej było natomiast okazją do wielu wzruszających wspomnień z przyjaźni Andrzeja Ciacha z Krzyśkiem Krzakiem. Ten pierwszy długo opowiadał o tym, jak artyści poznali się w mieleckiej „Melodii” w 1980 roku.

Nie zabrakło wspomnień o tym, jak Krzak postanowił wyjechać do Hiszpanii na trzy miesiące, by zarobić na nową gitarę, po czym słuch o nim zaginął. Artystę udało się odnaleźć dopiero po 20 latach - m.in. za pośrednictwem wydanej przez jego przyjaciół w 2008 roku płyty pt. "Gdzie jest Krzysiek Krzak śpiewający bezpańskie ballady o niczym”, która zawierała jego archiwalne nagrania m.in. ze zbiorów Polskiego Radia Rzeszów.

Organizatorem spotkania promocyjnego było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu „Nasza Jedynka” oraz Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu.

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%