Zamknij
REKLAMA

Kiedy Noc Muzeów w Jadernówce? Jakie atrakcje?

11:00, 06.05.2022 | ks
Skomentuj
REKLAMA

Kolejne dwie, niezwykle bogate wystawy fotografii Wiktora Jadernego będzie można zobaczyć na tegorocznej Nocy Muzeów w Jadernówce - już 14 maja od godziny 14.

- Od pierwszej Nocy Muzeów w Berlinie mija w tym roku 25 lat... W Polsce to już XVIII edycja. Kolejny raz bierzemy udział w tym wydarzeniu i cieszymy się, że możemy zaprosić gości bez żadnych ograniczeń - przekazuje Janusz Halisz, kustosz Jadernówki.

- Podobnie jak pozostałe nasze wydarzenia w tym sezonie, także Noc Muzeów połączona będzie z Rokiem Wiktora Jadernego. Będą dwie nowe wystawy, będą opowieści muzealne, które wzbogacimy kawą i herbatą konopną - dodaje.

W galerii Jadernówki zobaczyć będzie można zbiór "Wiktor Jaderny. Reportaże mieleckie”. Z kolei w Galerii na Płocie zobaczymy "Wiktor Jaderny. Varia”. Wernisaże tych wystaw odbędą się własnie o godz. 14:00.

Na godzinę 17:00 zaplanowano Opowieści muzealne przy kawie: „Reportaże - suplement”. Z kolei na godz. 19 - Opowieści muzealne przy herbacie: „Fotografowałem dla Ilustrowanego Kuryera Codziennego”.

Ponadto w godzinach od 14 do 23 można będzie zwiedzać wystawy stałe, robić sobie portrety w monidłach, robić sobie zdjęcia w altanie Jadernych, w poczekalni i saloniku Jadernych z wykorzystaniem stylowych rekwizytów, kupić dobrą książkę lub jadernówkową pamiątkę, porozmawiać o historii fotografii.


(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Co to jestCo to jest

7 2

Nuda mielecka. Tylko aż foto wystawa....żadnego pikniku. Festynu. Zrobili foty. Na ścianie rozwiesili i myślą że rzuca mielczan na kolana. Pomysły z PRL. Rodem. 19:41, 04.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Kibic Kibic

3 0

Nie musisz iść do muzeum idź do baru i napij się piwa to większą atrakcja 19:12, 11.05.2022


REKLAMA
0%