Zamknij
REKLAMA

Artystyczny wieczór na Zamku w Baranowie Sandomierskim [FOTO]

21:34, 19.11.2021 | mb
Skomentuj
REKLAMA

Patriotyczny koncert w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Soul oraz wernisaż wystawy malarstwa Piotra i Witolda Adamczyków – to atrakcje, jakie na piątkowy wieczór przygotował Zamek w Baranowie Sandomierskim.

W Sali Portretowej Zamku w Baranowie Sandomierskim odbył się koncert Młodzieżowego Zespołu Soul pod dyrekcją Moniki Brewczak. Sanocka grupa zaprezentowała patriotyczne utwory. - Dzięki takim artystom, którzy występują dzisiaj, możemy budować poczucie wspólnoty i więzi, poczucie dumy z tego, że jesteśmy Polakami, że tworzymy nasz wspólny kraj – mówił Paweł Przykaza, dyrektor Muzeum na Zamku w Baranowie Sandomierskim.

– Wieczór patriotyczny to szczególny czas na zamku w Baranowie Sandomierskim. Takich wydarzeń, szczególnie w okresie pandemii, nam wszystkim brakowało – zaznaczała Kamila Piech, członek zarządu Fundacji Pro Arte Et Historia. - Zespół Soul to zespół, który odnosi niesamowite sukcesy, nie tylko w województwie podkarpackim, ale i na arenie ogólnopolskiej. Gratuluję i dziękuję, że Podkarpacie jest tak silne muzyką, patriotyzmem, że umiecie to pokazać w niesamowity sposób. Dziękuję, że wybraliście Zamek w Baranowie Sandomierskim, by pokazać tej części województwa, jak bogaci jesteście w muzykę.

[FOTORELACJA]8987[/FOTORELACJA]

Druga część wieczoru w Baranowie Sandomierskim to wernisaż wystawy malarstwa braci Piotra i Witolda Adamczyków. Prace artystów zaprezentowano w Oranżerii.

- To druga wystawa tych artystów jaką pokazujemy. Pierwsza, latem tego roku, otworzyła Oranżerię, która przez lata była zamknięta dla gości. Tchnęliśmy w nią życie. Kultura i sztuka doskonale wkomponowują się w to miejsce – przyznawała Kamila Piech.

Piotr i Witold Adamczykowie to absolwenci łódzkiej ASP. Starszy – Witold urodził się jako pierwszy. Piotr urodził się 20 minut później – był niespodzianką. Obaj podejmują ważny dialog na temat swojej egzystencji, duchowego rozwoju od początku poczęcia aż po aktualne czasy. Odważnie zaglądają do swoich uczuć i emocji.

- Obrazy, które są zaprezentowane, to prace pod tytułem „Współbrzmienie. Podobieństwa i różnice. Różnice i podobieństwa”. Chodzi tu o pokazanie harmonii, że te obrazy można ze sobą zestawiać. Pokazane są dwa różne światy, mój świat różni się od świata mojego brata. Podejmujemy inną tematykę. Poszukujemy jednak jedności – mówił Piotr Adamczyk.

- Każdy z nas jest twórcą i każdy tworzy indywidualnie. Projekt przedsięwzięcia dotyczy problemu dwoistości osobowości istniejących w człowieku w kontekście twórczości bliźniaczej, jako nowej artystycznej kreacji. Problem podwójności osobowości, rozumiany jako walka dobra ze złem, nierozerwalny niczym: wschód i zachód, dzień i noc, kobieta i mężczyzna, sacrum i profanum, istnieje od zawsze – dodawał Witold Adamczyk.

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Nie polecamNie polecam

0 0

Na spacer po parku płacić trzeba cieciowi na bramie. 11:06, 22.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%