W Sali Portretowej Zamku w Baranowie Sandomierskim odbył się koncert Młodzieżowego Zespołu Soul pod dyrekcją Moniki Brewczak. Sanocka grupa zaprezentowała patriotyczne utwory. - Dzięki takim artystom, którzy występują dzisiaj, możemy budować poczucie wspólnoty i więzi, poczucie dumy z tego, że jesteśmy Polakami, że tworzymy nasz wspólny kraj – mówił Paweł Przykaza, dyrektor Muzeum na Zamku w Baranowie Sandomierskim.
– Wieczór patriotyczny to szczególny czas na zamku w Baranowie Sandomierskim. Takich wydarzeń, szczególnie w okresie pandemii, nam wszystkim brakowało – zaznaczała Kamila Piech, członek zarządu Fundacji Pro Arte Et Historia. - Zespół Soul to zespół, który odnosi niesamowite sukcesy, nie tylko w województwie podkarpackim, ale i na arenie ogólnopolskiej. Gratuluję i dziękuję, że Podkarpacie jest tak silne muzyką, patriotyzmem, że umiecie to pokazać w niesamowity sposób. Dziękuję, że wybraliście Zamek w Baranowie Sandomierskim, by pokazać tej części województwa, jak bogaci jesteście w muzykę.
[FOTORELACJA]8987[/FOTORELACJA]
Druga część wieczoru w Baranowie Sandomierskim to wernisaż wystawy malarstwa braci Piotra i Witolda Adamczyków. Prace artystów zaprezentowano w Oranżerii.
- To druga wystawa tych artystów jaką pokazujemy. Pierwsza, latem tego roku, otworzyła Oranżerię, która przez lata była zamknięta dla gości. Tchnęliśmy w nią życie. Kultura i sztuka doskonale wkomponowują się w to miejsce – przyznawała Kamila Piech.
Piotr i Witold Adamczykowie to absolwenci łódzkiej ASP. Starszy – Witold urodził się jako pierwszy. Piotr urodził się 20 minut później – był niespodzianką. Obaj podejmują ważny dialog na temat swojej egzystencji, duchowego rozwoju od początku poczęcia aż po aktualne czasy. Odważnie zaglądają do swoich uczuć i emocji.
- Obrazy, które są zaprezentowane, to prace pod tytułem „Współbrzmienie. Podobieństwa i różnice. Różnice i podobieństwa”. Chodzi tu o pokazanie harmonii, że te obrazy można ze sobą zestawiać. Pokazane są dwa różne światy, mój świat różni się od świata mojego brata. Podejmujemy inną tematykę. Poszukujemy jednak jedności – mówił Piotr Adamczyk.
- Każdy z nas jest twórcą i każdy tworzy indywidualnie. Projekt przedsięwzięcia dotyczy problemu dwoistości osobowości istniejących w człowieku w kontekście twórczości bliźniaczej, jako nowej artystycznej kreacji. Problem podwójności osobowości, rozumiany jako walka dobra ze złem, nierozerwalny niczym: wschód i zachód, dzień i noc, kobieta i mężczyzna, sacrum i profanum, istnieje od zawsze – dodawał Witold Adamczyk.
0 0
Na spacer po parku płacić trzeba cieciowi na bramie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.mielec.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz