Zamknij
REKLAMA

Od 15 maja zniesienie obowiązku noszenia maseczek na otwartym powietrzu

10:44, 07.05.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Rząd od 15 maja znosi obowiązek noszenia maseczek na otwartym powietrzu, pod warunkiem, że utrzymamy dystans 1,5 metra od innej osoby - wynika z rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego ograniczeń związanych z epidemią.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii opublikowano w czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw.

Rząd wcześniej zapowiadał, że jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15, możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Jednak, gdy nie udaje się zachować wymaganego dystansu - 1,5 m odległości od drugiej osoby, trzeba nadal ją nosić również na zewnątrz. Rozporządzenie to obowiązuje od następnej soboty, czyli 15 maja.

Nadal jednak zakrywać usta i nos należy w środkach transportu publicznego, w samolotach, w miejscach ogólnodostępnych, czyli na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, jak również na terenie nieruchomości wspólnych np. klatkach schodowych, windach czy garażach podziemnych, w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba, chyba, że pracodawca postanowi inaczej.

Zakrywać usta należy także w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, na targowiskach i poczcie, jak również w trakcie sprawowania kultu religijnego.

(PAP)

Autorka: Klaudia Torchała

tor/ mhr/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

KasiaKasia

6 1

W końcu będę mieć czym oddychać. 12:22, 07.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GMOGMO

3 0

Nikt nie może zastraszać rodzica, że dziecko nie będzie mogło wrócić do szkoły jak nie będzie zaszczepione.

Produkt chemiczny GMO, jaki na potrzeby wprowadzenia w błąd ludzi nazwano szczepionką:

Został wprowadzony warunkowo do użytku na okres 1 roku tj. do lipca 2021 r.,
Jest w fazie badań klinicznych planowanych do końca 2023 r.,
Nie ma wystarczających informacji co do skuteczności oraz bezpieczeństwa produktu, w tym co do ewentualnych skutków ubocznych mogących wystąpić w późniejszym czasie, w tym skutków o charakterze poważnym,
Uzyskał warunkowe pozwolenie na jego używanie pomimo, iż zostało ono wydane bez podania pełnej charakterystyki substancji czynnej i produktu końcowego przez Producenta,
W związku z jego produkcją stanowił podstawę zawieszenia przepisów zezwalających odpowiednim organom na żądanie od producentów szczepionek natychmiastowego zaprzestania stosowania GMO w sytuacji znaczących konsekwencji dla życia ludzkiego,
Został wprowadzony do użytku pomimo, iż nie wypełniono obowiązku wskazanego w art. 29 ust. 1. Ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty, tj.: uzyskania obligatoryjnej i pozytywnej opinii o projekcie wydanej przez niezależną komisję bioetyczną.
Dlatego pamiętaj iż na podstawie art. 25 ust. 1 Ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz.U. 2020.514 z dnia 2020.03.24) masz prawo do odmowy uczestnictwa w eksperymencie medycznym jaki pod przykrywką Narodowego Programu Szczepień uprawia sobie (NIE)rząd.

Ewentualne naruszenia powyżej przytoczonego przepisu art. 25 ust. 1 w jakiejkolwiek formie: nakłaniania, przymuszania, podstępu, wprowadzania w błąd czy też wszelkich form przymusu mogą wiązać się z konsekwencjami na gruncie: art. 192 kk, art. 156 kk, art. 157 kk, art. 157a kk, 160 kk, 191 kk, art. 444 § 1 i 2 kc w zw. z art. 445 § 1 kc.

https://legaartis.pl/blog/2021/05/06/nikt-nie-moze-zastraszac-rodzica-ze-dziecko-nie-bedzie-moglo-wrocic-do-szkoly-jak-nie-bedzie-zaszczepione/?fbclid=IwAR0p7AlQ0e5wNqYiVqOwtN5hfxJk2RZp7J1uRVzZGubQzs7TWRbpnMLCI1k 17:24, 07.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PolaPola

2 1

Ja się nie zaszczepię więc moje dzieci tym bardziej.Jesli nie będą mogły wrócić do szkoły to będą na zdalnym wolę to niz trudź dziecko.A po drugie jest obowiązek szkolny 17:34, 07.05.2021


Róbcie co każąRóbcie co każą

2 0

https://twitter.com/KsKneblewski/status/1390384467227942913/photo/1 23:44, 07.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EricEric

0 0

Hi, Eric here with a quick thought about your website mielec.pl...

I’m on the internet a lot and I look at a lot of business websites.

Like yours, many of them have great content.

But all too often, they come up short when it comes to engaging and connecting with anyone who visits.

I get it – it’s hard. Studies show 7 out of 10 people who land on a site, abandon it in moments without leaving even a trace. You got the eyeball, but nothing else.

Here’s a solution for you…

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to talk with them literally while they’re still on the web looking at your site.

CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

It could be huge for your business – and because you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately… and contacting someone in that 5 minute window is 100 times more powerful than reaching out 30 minutes or more later.

Plus, with text messaging you can follow up later with new offers, content links, even just follow up notes to keep the conversation going.

Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more eyeballs into leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=mielec.pl
08:14, 08.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%