Zamknij
REKLAMA

Duże ćwiczenia policji na Podkarpaciu [ZOBACZ ZDJĘCIA]

10:35, 02.08.2022 | hm
Skomentuj Fot. Andrzej Chyliński, Jacek Herok / obaj Gazeta Policyjna
REKLAMA

W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie zakończyły się tygodniowe ćwiczenia z zakresu taktyki prowadzenia działań pościgowych przez policjantów pełniących służbę w oddziałach i samodzielnych pododdziałach prewencji Policji. Brało w nich udział blisko pół tysiąca funkcjonariuszy.

[FOTORELACJA]9448[/FOTORELACJA]

Była to kontynuacja projektu realizowanego przez Główny Sztab Policji Komendy Głównej Policji finansowanego z unijnego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nazwą „Szkolenie funkcjonariuszy Policji w zakresie prowadzenia działań pościgowych”.

Dwie poprzednie edycje tego projektu odbyły się w 2019 roku na poligonach w Wędrzynie i Drawsku Pomorskim. Kolejną - aż do teraz - odłożyła w czasie wpierw epidemia COVID-19, a potem sytuacja na wschodniej granicy.

W ćwiczeniach na poligonie w Nowej Dębie uczestniczyli policjanci jednostek: OPP w Białymstoku, OPP w Kielcach, OPP w Rzeszowie, SPPP w Radomiu, SPPP w Płocku oraz OPP w Krakowie. Kierownikiem ćwiczeń był zastępca dyrektora GSP KGP młodszy inspektor Jacek Witas.

Organizatorzy ćwiczenia przygotowali dla policjantów kilkanaście epizodów, które mogą przydarzyć się w codziennej służbie, m.in. pościg za uzbrojonymi przestępcami, działania zmierzające do zatrzymania sprawców przestępstw lub zbiorowe naruszenia porządku publicznego.

Policjanci mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności związanych z posługiwaniem się mapami przyrządami nawigacyjnymi oraz wykorzystaniem nowoczesnych technologii takich jak dron, kamery termowizyjne i noktowizory. Nie zabrakło (chyba najatrakcyjniejszych) ćwiczeń z prowadzenia działań z wykorzystaniem śmigłowca Mi-8 Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP.

Ćwiczenie to zostało przygotowane przez Wydział Operacyjny Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji przy wsparciu przedstawicieli OPP Białystok oraz OPP Łódź, jak również szkół Policji - WSPol, CSP i SP Słupsk oraz wojska, które udostępniło Policji teren do przeprowadzenia ćwiczeń, a także zaplecze logistyczne.

(hm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ciekaweciekawe

1 0

dziwne ćwiczenie na poligonie skoro covid i polityka wschodnia zagrażają policjantom
vot gieroje 21:16, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TeriakiTeriaki

0 0

Władza się przygotowuje. Paliwa po rekorodowych cenach, w sklepach brakuje cukru, inflancja pożera oszczędności, węgla i gazu na zimę nie ma, zimą grozie Polsce kryzys energetyczny i cieplny, ceny podstawowych produktów rosną z dnia na dzień, a rząd w nieskończoność nie będzie utrzymywał zerowego vatu na niektóre produkty bo musi na socjal z czegoś brać.

Więc się władza przygotowuje na załamanie gospodarki i niezadowolenie społeczeństwa.
Nie na darmo policja organizuje ćwiczenia na wypadek "zbiorowego naruszenia porządku publicznego." Bo to nic innego jak ćwiczenia w tłumieniu protestów i rozbijaniu zgromadzeń obywateli. Tak samo nazywano strajki kobiet, protesty przeciwko lockdownom, protesty przedsiębiorców, czy przeciwko przymusowi szczepień na Covid.

Władza wie, że późna jesień to będzie czas kiedy obywatele zaczną wychodzić na ulice i będą domagali się ustąpienia rządu, dlatego już teraz zawczasu ćwiczy jak szybko i sprawnie rozbijać protesty i spontaniczne zgromadzenia obywateli. Mamy rok 2022 w Polsce panuje komunizm, zamiast kartek i bonów do Pewexu macie karte Orlen ze zniżką na paliwo i bony 500+. 08:39, 03.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

taktycznietaktycznie

1 0

czarna policja - formacja do walki w terenie zurbanizowanym,
ale jak się dobrze przyjrzeć naszej policji to pod tym tworem jest coś mało widocznego i bardziej groźnego
15:25, 03.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%